Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: rurka olejowa M30

  1. #1
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl

    rurka olejowa M30

    ello

    znalazłem cos takiego KLIK czy ktos kto zna angielski i mu sie chce napisze mi po co dokładnie koles to robił? bo mój techniczny angielski pozostawia wiele do zyczenia ;)

    Za niedługo czeka mnie regulacja zaworów wiec bedzie moze przeprowadzic ten zabnieg

    pzdr

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    witam, teraz przy wymianie walka rozrzadu pytalem swojego mechanika czy to trzeba wymieniac bo nie bylo tego w komplecie mowi ze nie trzeba, przeczyscil tylko i przedmuchal i zalozyl stare.auto chodzi teraz jak rasowe bmw z nowym walkiem i konikami :)

  3. #3
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Ten gostek miał to połamane i dlatego dorabiał... ;) czyszczenie na pewno wystarczy.
    Dreams from Dreams - 7er...

  4. #4
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    Ten gostek miał to połamane i dlatego dorabiał... ;) czyszczenie napewno wystarczy.
    hola hola ;) popatrz na połamaną rurke i popatrz na rurke nową widac ewidentnie ze zrobił "Dual Chambered " :D tylko po co?!

    pzdr

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    32
    BMW
    Było E32 730iA, E38 730d, jest E65 730d 2002
    Skąd
    EKU
    To pewno zwiększyło się ciśnienie, tylko co będzie jak się zapcha jedna śruba drążona?

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar norbitor
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    63
    BMW
    e32
    Skąd
    sc
    Witam wszystkich forumowiczów :) Swego czasu opisywałem ten wynalazek http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=7590

  7. #7
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    To się sprawa wyjaśniła, taki mały patent... skoro działa to nic tylko się cieszyć
    Dreams from Dreams - 7er...

  8. #8
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez norbitor
    Witam wszystkich forumowiczów :) Swego czasu opisywałem ten wynalazek http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=7590
    nio ok ALE ;) z tago co widze to zeby wyciagnac rurke olejowa trzeba odkrecic głowice? dobrze kombiunuje, samo odkrecenie w celu wyciagniecia rurki moze nie byc najzdrowsze np dla uszczelki (??) Dwa wytłumacz mi dlaczego zabieg zgniecenia po srodku zapewnie dalsze smarowanie całosci w momencie odkrecenia jednej ze srub? na mój chłopski rozum blokuje to dostep oleju??

    pzdr

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar norbitor
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    63
    BMW
    e32
    Skąd
    sc
    [/quote] wytłumacz mi dlaczego zabieg zgniecenia po srodku zapewnie dalsze smarowanie całosci w momencie odkrecenia jednej ze srub? na mój chłopski rozum blokuje to dostep oleju??



    W oryginale jet tak ze jesli jedna ze srub ulegnie poluzowaniu to cały wałek jest pozbawiony smarowania,natomiast po zagnieceniu tej rurki cisnienie oleju rozgałezia sie na dwie strony i jezeli nastapi zluzowanie jedej sruby to zawsze mamy cisnienie na drugiej "gałezi". Wystarcza to do uzyskania rozbryzgu oleju na czesc walka ktory nie ma cisninienia.
    Przetestowane i działa. :)

  10. #10
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    reasumujac zabieg godny polecenia?! a co z wyciagnieciem samej rurki da sie to zrobic po sciagnieciu pokrywy zaworów?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •