Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: E 38 prośba

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    19
    BMW
    e38 4,0D
    Skąd
    Jozefów

    E 38 prośba

    Witam,
    poszukując E38 w dieslu i automacie, trafiłem na poniższy link.

    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12189030

    Jest jeden feler, który udało mi się stwierdzić. Sprzedający podaje rok produkcji 2000, z VINu wychodzi 1999. Możliwe że drobna pomyłka w wydziale komunikacji, albo data pierwszej rejestracji, bo VIN wskazuje na produkcję w listopadzie.

    Czy moglibyście się wypowiedzieć coś na temat tego samochodu. Przebieg 280k. czyli akceptowalny.
    Mam ponad 350km aby pojechać i tylko obejrzeć, a nie powiem kolor wnętrza mi się podoba.

    Dziękuję i pozdrawiam

    m

  2. #2
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Inny kolega z tego forum też jest nią zainteresowany ...

    Zdarza się tak, że JEŻELI auto jest z końca roku to czekają z rejestracją.
    Wnętrze piękne, przebieg norma- jeżeli prawdziwy :]
    Felgi stylling 37 również mega
    Silnik 184 km starej generacji jeżeli chodzi o 3.0d- polecam mocniejszy i nowszej konstrukcji 193 konny
    Pewność na każdym kilometrze ...

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    19
    BMW
    e38 4,0D
    Skąd
    Jozefów
    Dziękuję za informacje.
    A z tym silnikiem to można prosić o bliższe wyjaśnienie. Czy ten 184 konny jest rzeczywiście dużo gorszy od 193 konnego?
    Domyślam się, iż nowsza generacja to lepsza jazda i wygodniejsze i przyjemniejsze użytkowanie.

    M

  4. #4
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Cytat Zamieszczone przez empr
    Dziękuję za informacje.
    A z tym silnikiem to można prosić o bliższe wyjaśnienie. Czy ten 184 konny jest rzeczywiście dużo gorszy od 193 konnego?
    Domyślam się, iż nowsza generacja to lepsza jazda i wygodniejsze i przyjemniejsze użytkowanie.

    M
    Zapewne nie czuć tego w codziennej jeździe ( a może ?) Nigdy nie jechałem tym 184 konnym, ale skoro go poprawili po krótkim okresie czasu to znaczy, że się nie sprawdził- przynajmniej ja tak to widzę.

    Specyfikacja mocy motoru różni się nieznacznie.

    Maks moment obrotowy:

    184km- 410 Nm przy 2000...3000 obr/min

    193km- 410 Nm przy 1750...3200 obr/min
    Pewność na każdym kilometrze ...

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Ten 184KM też daje radę. Nie jest to demon przyśpieszeń, ale do codziennej jazdy wystarcza. No i nie ma klapek w kolektorze jak ten 193KM. ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    19
    BMW
    e38 4,0D
    Skąd
    Jozefów
    Dziękuję za wyjaśnienie, czyli jednak bezpieczniej wybrać z silnikiem 193 km, a jak wygląda sytuacja z 4 litrowym dieslem. Jedyne co o nim wiem, to to, że automatyczne skrzynie biegów z nim niechętnie współpracują? Spalanie mają zbliżone, przynajmniej tak wynika z testów dostępnych w necie?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    ta 730d widzialem juz daaaawno na allegro i do tej pory stoi, wiec troche dziwne, ze jeszcze sie nie sprzedala.. 4.0d w miescie na pewno spali wiecej od 3.0d, ja swoja miescilem sie srednio w 10l, trasa od 6. mysle ze 4.0d w miescie ok 13 na spokojnie. mialem juz 2x 184km silnik i jakos nigdy nie moglem narzekac, wiec nie uwazam ze jest on gorszy, 193 km ma po prostu lepszy wykres mocy.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    19
    BMW
    e38 4,0D
    Skąd
    Jozefów
    Bardzo dziękuję za informacje. Pozostanę w takim razie przy silniku 3.0. Auto ma być dla mnie wygodne a niekoniecznie ma być demonem prędkości.
    Myślę, że jeśli uda mi się znaleźć z silnikiem 193 km to będzie fajnie, jak nie, to też będzie dobrze.
    Przynajmniej mam taką nadzieje.
    Oddaję się zatem dalszym poszukiwaniom wymarzonego auta, a w wolnych chwilach lekturze forum.

    Pozdrawiam

    Michał

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    464
    BMW
    e30 328
    Skąd
    Poznań
    Na mnie jakoś nie robi wrażenia te wnętrze niby ładne ale trudne do utrzymania w czystości w aksli od 1 do 5 to tak 3.5
    Gaz to śmierć a my nie chcemy uśmiercać naszych aut!!
    Bardzo Mądry Wybór

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    19
    BMW
    e38 4,0D
    Skąd
    Jozefów
    To fakt że trudniej, ale dobrze że ma czarną podłogę. Zawsze trochę łatwiej.
    A co powiecie o tym

    http://otomoto.pl/bmw-730-czarna-bez...C11094651.html

    m

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •