Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: [e38] Witam

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    19
    BMW
    e38 4,0D
    Skąd
    Jozefów

    [e38] Witam

    Witam wszystkich bardzo serdecznie,

    Dochowując zasad obowiązującym na tym forum, które mam nadzieję stanie się w najbliższym czasie moją "kopalnią" wiedzy o BMW 7, chciałbym się przedstawić i powiedzieć kilka zdań o sobie. Nazywam się Michał i mieszkam w Józefowie k/ Otwocka.

    W chwili obecnej jestem na etapie poszukiwania wygodnego auta, które pozwoli mi w sposób możliwie niskokosztowy, podróżować do pracy (70km/1,5h) i spowrotem, oraz oddawać się w weekendy spokojnym wyjazdom w Polskę z rodziną (2 dzieci no i żona).
    Auto na co dzień ma być wyłącznie do mojej dyspozycji. Żona ma swoją Mazdę 323F 98' i za nic nie chce słyszeć o zmianie.

    Po długotrwałej analizie występujących samochodów, postawionych wymaganiach i przetestowaniu kilku różnych samochodów, w tym Mazda 626, Volvo 960, Volvo V70, Mazda 6, Ford Expedition i sporadycznie kilkanaście lat temu BMW 7 z roku chyba 1988; wybór padł na BMW E38 z roku 1999 - 2001 z silnikiem 3,0 diesel z automatyczną skrzynią biegów.
    W ostatnich dniach testowałem kilka innych modeli BMW, w tym BMW 5 kombi, BMW X5, Mercedes S, ale żaden z tych samochodów nie zapewnił mi komfortu siedzenia. Przyznam iż jest to dla mnie wyjątkowo istotne, gdyż nie należę do ludzi małych. Powiedziałbym, iż raczej do tych większych (i cięższych).
    Komfort siedzenia (i jazdy) w BMW 7 E38, na fotelach które mają regulację górnego odcinka kręgosłupa, przy codziennej prawie 3 godzinnej jeździe, jak i pozostająca duża ilość miejsca obok kierowcy, utwierdzają mnie w przekonaniu, iż jest to dobry wybór.
    Jak już pisałem, kiedyś miałem możliwość kilkakrotnie jeździć BMW 7 z 88 roku i przyznam, iż mimo że od tamtego czasu jeździłem wieloma samochodami, to pozytywne wrażenie pozostało.

    Odnośnie jeszcze wymagań dotyczących samochodu, to niezwykle istotnym dla mnie elementem jest automatyczna skrzynia biegów. Średnio 3 godziny w korku w okolicach Warszawy, jak i przyzwyczajenie z Volvo do automatycznej skrzyni biegów, robią swoje.
    Dodatkowym elementem jest jasny środek. Przyznam iż jest to już może fanaberia, ale jakoś taki weselszy jest, niźli czarny. Dzieciom się bardziej podoba.

    Co do pozostałego wyposażenia, to pozostaje jeszcze szyberdach. Nie musi być szklany, ale fajnie by było gdyby był. Pozostałe wyposażenie takie jak webasto, tempomat, to jest chyba w standardzie, więc nawet nie wspominam. Innych wymagań nie mam.

    Tyle tytułem wstępu. Trochę chyba przydługiego, ale mam nadzieję, że nie nudnego.
    A teraz, skoro już konwenansom stało się zadość, to mam pytanie do użytkowników, co myślą o BMW w poniższym linku. Jest to jedno z niewielu, które udało mi się namierzyć w ostatnich dniach na terenie kraju, spełniające moje wymagania.
    Do Braniewa jest spory kawałek drogi odemnie, i zanim bym się wybrał zobaczyć, chciałbym (o ile jest to możliwe oczywiście) usłyszeń kilka zdań, zarówno o tym konkretnym samochodzie, jak i o modelu.
    Egzemplarz w linku ma przebieg ok. 280.000.
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12189030
    Czy jest możliwe znalezienie w cenie ok. 30.000 zł przyzwoitego modelu. Zaznaczę jednocześnie, iż ewentualne naprawy (oby nie częściej niż raz do roku) rzędu 2000zł uznaję za eksploatacyjne z uwagi na wiek i przebieg.

    Na co szczególnie należy zwrócić uwagę przy kupnie.

    Dziękuję za cierpliwość, pozdrawiam i czekam na wieści.

    Michał

    PS. Nie wiem czy tak długo się nowe wiadomości ukazują, czy też wystąpił błąd w komunikacji, dlatego też wysyłam raz jeszcze.

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Witam serdecznie :)

    Cytat Zamieszczone przez empr
    Czy jest możliwe znalezienie w cenie ok. 30.000 zł przyzwoitego modelu.
    Tak
    Gra muzyka

  3. #3
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Witam
    Bardzo rzeczowe i rozwinięte przywitanie,co do Twojego pytania ,odpowiedź znajdziesz na forum, a za 30 000 na pewno znajdziesz ciekawe e38,powodzenia w poszukiwaniach :)
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  4. #4
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    W I T A M :)

    masz plusa za fajne powitanie
    życze szybkiego zakupu e38 oby w jak najlepszym stanie - bo za 30 tys można już kupić super fure
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    20
    Witaj i powodzenia w poszukiwaniach :)

    Moja Galeria
    GG: 7582864

  6. #6
    Równiez witam ;)

  7. #7
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Siemanko :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    467
    BMW
    e38
    Skąd
    Łódź
    Witam..

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    308
    BMW
    golf III
    Skąd
    wroclaw
    cze

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Powitać :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •