Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: [mechanika] Drgania M60 po raz kolejny

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków

    [mechanika] Drgania M60 po raz kolejny

    Witam, wiem że było mnóstwo postów odnośnie drgań m60/m62, ale ja z racji że robiłem mały remont silnika, jestem wściekły, gdyż prawie wszystko zostało sprawdzone a drgania na wolnych pozostały. Mam zrobione na cacy obie głowice, powymieniane uszczelniacze zaworów, szlifowane gniazda, zawory, planowanie spr. szczelności, ogólnie z głowicami zostało zrobione co się tylko dało, wymieniane były oczywiście uszczelki pod głowicami pod deklami pod kolektorami, nowa odma kolektor ssący wymyty bo była masakra, nowe świece NGK, przeplywka założona inna, sprawdzone jej parametry i mierzy dobrze. Cały silnik został poskładany z dbałością o szczegóły, dokręcona i poskręcana pompa( 2 śruby już leżały w misce), wszystkie podciśnienia posprawdzane, po podłączeniu pod kompa zero błędów( sprawdzałem kilkukrotnie , na zimnym, ciepłym itd). Mam już dość tego silnika, miałem m50b25 bez vanosa i nie wiedziałem że mam silnik chodził idealnie równo, a tu v8 4.0 i czuć lekkie bujanie budą w środku, jak się położy rękę na silniku też takie wibracje i raz na jakiś czas takie jakby wypadnięcie zapłonu wyczuwane tylko pod ręką. Nie wiem czy te silniki mają taki urok ale nie sądzę żeby w limuzynie miały być wyczuwalne jakiekolwiek drgania, sądzę że ma być idealnie zero drgań. Już nie wiem co wymieniać , może fajki bo niby wyglądają dobrze ale od środka mają mikro pęknięcia od starości, może poduszki pod silnikiem, może którys kat przypchany i któraś strona chodzi inaczej niż druga? Rozrząd był sprawdzany, ślizgi nie wytarte łańcuch też ok, silnik chodzi cichutko ale ma te cholerne drgania na wolnych. Kompresja sprawdzana jeszcze przed remontem na zimnym w okolicach 12 -12.5 na 2 cylindrach 11 i 11.5. Co jeszcze może powodować te drgania?

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Uszkodzona cewka?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    46
    BMW
    730 v8 e38
    Skąd
    Os
    obstawiam na membranę kolektora ssącego sprawdzi czy zasysa powietrze jak wyciągniesz bagnet.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    membrana czyli odma nowa z serwisu, a cewka jakby była padnięta to by chodził dużo bardziej nierówno poza tym wyszło by to na kompie.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Nie pocieszę Cię tym, ale miałem to samo po założeniu LPG w M60B30 - wcześniej było miodzio a od razu po montażu LPG identyczne objawy jak u Ciebie. Wymieniłem uszczelki pod deklami, świece, sprawdziłem cewki i dalej to samo. Miałem do wymiany sondę lambda, nie zdążyłem jej wymienić przed sprzedażą, ale nie wiem czy ona mogła powodować taki efekt.

    Pozdr

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    Ale czy sonda lambda nie wyjdzie na kompie?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar FIVE
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    65
    BMW
    E32 3.0 V8
    Skąd
    GDYNIA
    Hmmmm wydaje mi sie ze powinno pokazac na kompie.A co do drgan to mam to samo w m60 i tez jestem ciekaw co to

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez 525d
    Ale czy sonda lambda nie wyjdzie na kompie?
    95% ze to ktoras z sond...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Cytat Zamieszczone przez 525d
    Ale czy sonda lambda nie wyjdzie na kompie?
    95% ze to ktoras z sond...
    Też jestem tego zdania, tzw wypadanie zapłonów miałem przez uszkodzoną sondę ;)
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    A może lewe powietrze silnik zasysa? Uszczelkę pod przepustnicą wymieniłeś, przewody od podciśnienia?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •