Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: klapa bagażnika nie zamyka się !

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki

    klapa bagażnika nie zamyka się !

    Witajcie ,mam problem z klapą bagażnika otwierana jest hydraulicznie i do tego momentu działa bez zarzutu, ale zamknąć już się nie chce tylko ręcznie ,co może być powodem?
    Kiedy wciskam przycisk zamykania próbuje się dalej otwierać choć jest już otwarta.Serwis BMW w Białymstoku stwierdził wadę sterownika ,tak wyszło z diagnozy ,wycena wstępna to 700 zł sterownik oraz wgranie nowego softu, auto ma stać kilka godzin pod kablem ,kwota to 1500 zł ,łącznie 2200 zł :shock: Może macie jakieś pomysły jak ugryźć temat ,może to nie sterownik tylko jakaś pierdoła Nie jest to jakaś udręka ,ale wolę aby auto grało na 100%,dzięki za porady

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    Będę strzelać, więc prosze nie bić - moze czujnik położenia klapy?

  3. #3
    lukasz7, na początek proponuję najprostsze rozwiązanie: odłącz klemę na moment.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    odłączałem klemę jak zmieniałem aku ,o ile o to samo chodzi, była rozpięta gdzieś na 1-2 min. i to samo bez zmian, dawałem sterownik dla magika od elektroniki pomierzył niby wszystko twierdzi że na 90% jest sprawny, ale na 100% nie dał pewności ,może masz sylwek gdzieś majstra u siebie kto ogarnia takie sprawy to bym wysłał ten sterownik ,o ile to jego wina

  5. #5
    Majstra nie mam. Ale skoro klapa na siłę ciągle chce się otwierać, to trzeba podłączyć komputer i sprawdzić, jakie dane dostaje sterownik. Wtedy można kombinować dalej...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    92
    BMW
    F02 750Ldx
    Skąd
    Świdnik
    W górnej części klapy zamontowany jest halotronowy czujnik położenia klapy - ma magnesik który porusza się po półkolistej bieżni. Magnes zacina się i wtedy przycisk traci możliwość zamykania klapy - działa tylko tryb otwierania - lub zamykania, zależy w którym położeniu zablokuje się magnesik. Może też wypaść całkiem powodując dokładnie taki objaw jak u kolegi.
    Oczywiscie w inpie łacząc się z modułem HKL są pokazane wszystkie stany tego stycznika jak i innych elementów systemu - łatwo zdiagnozować uszkodzenie.
    Mało prawdopodobne jest ze winny jest sterownik.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    czy ten czujnik jest częścią wymienną lub naprawialną i gdzie dokładnie znajduje się ten czujnik koło zamka ? może jakiś nr ori ?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    92
    BMW
    F02 750Ldx
    Skąd
    Świdnik
    Tak na pewno czujnik jest wymienny. W E38 dostawałem się do niego wymontowując przycisk zamykania - nie pamiętam dokładnie. Był przykręcony na 2 śrubki. Zasada działania jest identyczna - sygnalizacja 3 stanów położenia pokrywy. Postaram się popatrzeć w WDS i dać znać...

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    92
    BMW
    F02 750Ldx
    Skąd
    Świdnik
    w E65 czujnik znajduje się w okolicach pompy hydraulicznej (czyli strona pasażera) - oczywiście współgra z ruchomym elementem klapy - gdzieś nad chowanym pałąkiem bagażnika. Ma oznaczenie S236 a wtyczka do niego jest 6 pinowa z czego używane są tylko 3 piny
    On odpowiada za informacje o pozycji i w ten sposób steruje w którą stronę pompa ma podawać ciśnienie.
    Jest jeszcze elektrozawór w pompie odpowiadający za kierunek pracy pompy który teoretycznie też mógłby ulec uszkodzeniu...
    Podstawa to przynajmniej INPA - inaczej niczego nie będziesz pewien. Masz tam odczyt stanu położenia klapy - jeśli się nie zmienia to jest problem z czujnikiem. Jeśli poprawnie pokazuje położenie - zostawiamy czujnik i lecimy do elektrozaworu. Jeśli jest coś uwalone permanentnie - otwarty obwód (upalona cewka lub wyjęta wtyczka) - będzie błąd w module HKL, jeśli zacięty czujnik położenie - nie będzie żadnej informacji.
    Aha - elektrozawór jest na pompie (na czesci hydraulicznej)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    mam ten czujnik , wymontowałem go,czy masz pewność że działa on w dwie strony skoro tylko 3 piny są używane ,czujnik nie jest przykręcony do masy czyli wychodzi że masa i minus są na 2 pinach trzeci to tylko otwieranie ?? podpięty był w serwisie ale tam stwierdzono sterownik ,za duża kasa na razie żeby w to inwestować ,lecę po nitce do kłębka z waszą pomocą :) ,mam nadzieje że trafie coś na razie kupiłem czujnik używany za 180 zł z wysyłką nie wiele to w porównaniu ze sterownikiem i adaptacją ,jak coś to go odsprzedam,zastanawia mnie ten elektrozawór, zobaczę najpierw co z tym czujnikiem jak coś nie tak to będę dalej meldował ,może macie jeszcze jakieś pomysły :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •