Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: klapa bagażnika nie zamyka się !

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    92
    BMW
    F02 750Ldx
    Skąd
    Świdnik
    czujnik jest elektroniczny i nie da sie go sprawdzic w prosty sposób. Reaguje na zmiane pola magnetycznego i nie jest do sprawdzenia bez inpy lub oscyloskopu. Na pinach ma +, -, i wyjscie sygnałowe. To taki sam czujnik jak czujnik ABSu czy wału korbowego.
    Nie zamawiał bym czujnika jeśli nie mam pewnosci że jest niesprawny.
    Droga postepowania jest taka że trzeba wiedzieć czy działają poszczególne komponenty i wyciagać z tego wnioski - naprawa metodą eliminacji jest delikatnie mówiąc droga.
    Musisz podjechać do kogoś kto ma pojecie o INPIe i sprawa bedzie jasna.
    http://allegro.pl/item1113648993_pom...bmw_7_e65.html tu masz link do taniej pompy w razie uszkodzonego elektrozaworu... bo sam raczej nie wystepuje. Sterownik natomiast nie wymaga kodowania więc możesz go poprostu podmienić - znalazłem tylko 1 na allegro i kosztuje 300 zł - troche za drogo.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    To ja sobie pozwolę na pewne stwierdzenie. Nie chcę być mądrzejszy od od ASO stwierdzającego uszkodzenie sterownika, ale przerobiłem kilka takich tematów i objaw był podobny. Mianowicie najczęściej wystarczy dolać płynu do zbiorniczka pompy i przeczyścić czujnik ciśnienia zamieszczony na pompie. Kiedyś wklejałem tu fotki z takiej operacji.
    Generalnie przy słabym ciśnieniu czy też zabrudzonym czujniku co sie wiążę z tym samym - podaje info o słabym ciśnieniu i sterownik odłącza zasilanie. W efekcie klapa nie jest do końca otwarta tak aby krańcówka ją rozłączyła. Kolejne wciśnięcie tego przycisku powoduje wciąż jej otwieranie. Niemniej jednak podczas jej całkowitego wychylenie ku skrajnemu pkt górnemu co też można osiągnąć poprzez otwarcie ręczne klapy, powinna zacząć się zamykać po wciśnięciu przycisku. Warto to sprawdzić zanim się zacznie coś wymieniać.

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    92
    BMW
    F02 750Ldx
    Skąd
    Świdnik
    Nie znalazłem na schemacie zadnego czujnika cisnienia. Pompa ma jedynie wyłacznik termiczny oraz jeśli pracuje dłuzej niż 2 minuty sterownik wyłacza ją całkowicie na 6 minut lub 15 cykli i potem 6 minut odciecia. Do mechanizmu hudraulicznego podłaczone jest zasilanie pompy - 2 przewody i zasilanie elektrozaworu - 2 przewody.
    Znalazłem jeszcze informacje że czujnik otwarcia działa na zasadzie potencjometru a nie jak wczesniej napisałem czujnika halla - tak było w E38 - wiec łatwiej go sprawdzić po wymontowaniu - zwykym omomierzem.
    Cyklem pompy steruje właśnie elekrtozawór.
    Jesli jest mało oleju to jest problem z podnoszeniem klapy i nastepuje wtedy przegrzanie lub odłaczenie ze wzgledu na czas pracy. Od ręcznego zamykania i otwierania zapowietrzają się siłowniki i ubywa oliwa... Olej to Mobil Areo HF series.

    Jesli chodzi o specjalistów z ASO to niestety można ich policzyć palcach... jak czegoś nie wiedzą albo nie są pewni to każą wymieniać wszystko co tylko sie da. Z resztą taka jest polityka BMW - tylko nowe moduły - zadnych napraw i grzebania...

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    a ile tego oleju powinno być ? jest go troszkę powyżej takiego plusika ale można by powiedzieć że sięga do górnej krawędzi + czyli ciut ponad połowę 57% zbiorniczka ,wsadziłem czujnik krańcowy i lipa nic ,to samo myślę że ma on tylko działanie w jedną stronę na zatrzymanie się klapy w odpowiednim miejscu i to wsio,w razie coś mam go do odsprzedania :) i dalej kicha :razz:

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    92
    BMW
    F02 750Ldx
    Skąd
    Świdnik
    Oleju to powinno być pewnie mniej wiecej do tego plusika. Czujnik położenia podaje do sterownika każde położenie klapy i pewnie wymaga adaptacji w sterowniku - bo jest oparty na potencjometrze. Sterownik położenie klapy dzieli dokładnie na 8 pozycji - w 2 ostatnich pozycjach klapa powinna zwolnić.
    Powiem tak - bez inpy lub DISa nie podchodź bo stracisz kase i nerwy...
    Wymienisz wszystko - a na końcu okarze się że jest błędny odczyt np z tego własnie czujnika i trzeba przeprowadzić disem adaptacje... i co wymienisz - bedzie taki sam efekt.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    witajcie , problem pozostaje, nie łączy się z hkl ,kupiłem sterownik klapy używkę sprawny o identycznych parametrach i bez zmian,pomysły się skończyły ,zostaje pewnie wgrać nowy soft jak powiedzieli w servisie i tylko tam to chyba można zrobić ,jest coś uwalone w oprogramowaniu tak mi się wydaje 1.5 tys. znowu do wydania,poziom oleju gra ,krańcówka podmieniana i to samo ,otwiera ładnie nic się nie zacina czy blokuje ,ale zamknąć już nie chce tylko ciągle otwiera :(

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    proszę o pomoc, dołączam screeny z inpy
    błąd sterownika hkl

    test pompy klapy

    za wszelką pomoc lub podpowiedz dziękuje

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    jesteście w stanie coś pomóc ,lub podpowiedzieć odnośnie ww wydruków

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Sprawa rozwiązana, dzięki koledze z serwisu boscha .Wada tkwiła w sterowniku hkl .Zakup drugiego co się okazało również uszkodzonego spowodowała tylko wydatki ,zupełnie niepotrzebne ;( .Wymiana krańcówki ,pompy ,oleju nic nie dała .Zakupiłem następny (2) sterownik z e61 2009r.i po balu .Nie trzeba wgrywać nowego softu co stwierdził serwis :P.Drugi sterownik(sprawny) załatwił sprawę i wsio cyka :).Diagnoza serwisu jednak była trafiona , ale nie za 2200zł :? .Mnie to kosztowało doświadczenie i nie więc :) ej jak wydane 500 zł.Jest trochę ale to nic w porównaniu z serwisem

  10. #20
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Dzieki za Feedback.

    lecz nie zawsze bedzie tak latwo, tam gdzie jest VIN wpisany w sterowniku bez programowania/kodowania sie nie obejdzie!!!
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •