Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [mechanika] EGR, podciśnienie i poduszki silnika??

  1. #1
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    [mechanika] EGR, podciśnienie i poduszki silnika??

    Przekopałem trochę tematów odnośnie poduszek silnika ale nigdzie nikt nie wspomniał o tym:
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...36&hg=22&fg=05

    Naocznie nie stwierdziłem jeszcze czy ten system faktycznie jest u mnie ale z realOEM wynika, że tak!
    Pierwszy raz widzę coś takiego i za diabła nie wiem o co w tym chodzi. Po co i jak jest sterowana poduszka silnika podciśnieniem?
    Byłby to już 3 zawór EGR przy moim silniku. Chciałbym aby ktoś zgłębił ten temat głównie od strony technicznej. Jak to działa i co ma na celu podłączenie podciśnienia do poduszek silnika.
    Temat mnie interesuje bo coś co mnie męczyło miesiącami chyba w końcu dało definitywnie znać o sobie! Jeździłem od zakładu do zakładu bo drażniły mnie dźwięki które można nazwać "buczeniem" podczas jazdy np. po koleinach i przy skręcie w lewo, obstawiałem wahacze, piasty itd ale wszystko sprawne! Nie wiedziałem też dla czego silnik chodzi według mnie za głośno na biegu jałowym. Ostatnio coś zaczęło głucho stukać gdzieś z głębi komory silnika, stukot, dziwny, głuchy kompletnie bez uzasadnienia patrząc na to czy jadę po dziurach czy nie, nie ważne jakie obroty miał silnik itd.
    Od kiedy nastało to dziwne stukanie od razu było odczuwalne "buczenie" przy dynamicznym ale niewielkim skręcie kierownicy w lewo nawet przy małej prędkości a silnik przy odpalaniu zaczyna wyraźnie drgać co jest aż odczuwalne w środku (nie mylić z jego pracą bo jest prawidłowa)
    Jeżeli to nie poduszka silnika to pewnie poduszka przy skrzyni będzie zerwana. Tak czy owak szukając w realOEM ile jest poduszek i gdzie one są moim oczom ukazał się tytułowy układ.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #2
    Taki układ podciśnieniowy do poduszek silnika jest też w TDS-ie. Wg mnie służy to jako wspomaganie pracy poduszek z jednoczesnym zabezpieczeniem przed zerwaniem, np. przy gwałtownym ruszaniu.

  3. #3
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Prawie taki sam ukłAd jest w e 38 z silnikiem TDS.
    Jak miałem stare poduszki to na biegu jałowym po włączeniu klimy były drgania ,ale po wymianie poduszek na nowe nie ma drgań.

    To podciśnienie jest po to żeby było bardziej komfortowo ,bo każdy diesel drży ,nawet w BMW :)


    Nie zawsze wymienione przez Ciebie objawy są winą poduszki ,może np układ podciśnienia być nieszczelny :)

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS
    Nie zawsze wymienione przez Ciebie objawy są winą poduszki ,może np układ podciśnienia być nieszczelny :)
    Oczywiście, że to wszystko będzie sprawdzone czy działa i jak działa.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    140
    BMW
    e65 760i 2003r i e65 730d 2004r
    Skąd
    Bucze
    Wymieniałem ostatnio u siebie poduszki i przy okazji sprawdzałem układ sterowania poduszkami, w ista podają że na biegu jałowym wytwarzane jest podciśnienie na poduszkach a w rzeczywistości jest odwrotnie.

    Sorry, mam e 65 , a wątek jest o e38
    Ostatnio edytowane przez alexrud ; 29-11-2015 o 09:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •