Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [ elektryka] Nie działa mi dociąganie klapy tylnej

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków

    [ elektryka] Nie działa mi dociąganie klapy tylnej

    Witam
    proszę o jakiekolwiek info od czego zacząć usuwanie i wytropienie usterki braku dociągania klapy tylnej w moim E-38, dodam jeszcze że zjawisko pojawiło się po lekkim najechaniu na mnie w lewy tył (narożnik).

    Zjawisko jest o tyle dziwne że po przestawieniu przeze mnie zamka w klapie przez jeden dzień działało lecz była dziwna sytuacja,że jak oparłem się ciężarem ciała na klapie tylnej w okolicy tegoż zamka (środek kalpy) klapa sama się otwierała

    Na dzień dzisiejszy klapa się zamyka i otwiera z pilota lecz się nie działa dociąganie zamka i co jest dziwne nie jestem wstanie ja w żaden sposób zamknąć kluczykiem tak żeby nie można jej było otworzyć (np: w nocy kiedy auto stoi pod domem)

    Proszę o informacje w temacie,Pozdrawiam.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    A czy sprawdziłeś sprężynkę odpowiadającą za mechanizm dociągania? U mnie 2x pękła i miałem identyczne objawy jak u Ciebie...
    "Zbieracz bryczek", obecnie w stajni:
    BMW E38 740d
    BMW F02 750Li x-drive
    Corvette C6 Grand Sport
    Audi A8 D3
    Ford F-250 Super Duty
    Mazda RX-8
    Ford KA :D

    >Klątwa nieśmiertelności<

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    właściwie to chyba trafiłeś w sedno sprawy dlatego ze jak za pierwszym razem, jak ściągałem tą czarną plastikową maskownice zamka w klapie to wyleciała mi jedna sprężynka taka malutka około 1,5-2 cm lecz nie wiedząc skąd się wzięła i odłożyłem ją gdzieś ;( ,jesteś w stanie mi podpowiedzieć od czego można taką sprężynkę pod pasować?

    I gdzie one powinny być zamontowane? jakie mają spełniać zadanie?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Taką sprężynkę możesz znaleźć nawet w długopisie - musisz ją tylko skrócić... Jak zdejmiesz cale osłonki to wykręć zamek z klapy i popatrz - powinny być 2 miejsca na sprężynkę - odpowiada za sygnał do mechanizmu dociągania... Jak nie trafisz to jutro rozbiorę osłonki u siebie i zrobię zdjęcia dla Ciebie...
    "Zbieracz bryczek", obecnie w stajni:
    BMW E38 740d
    BMW F02 750Li x-drive
    Corvette C6 Grand Sport
    Audi A8 D3
    Ford F-250 Super Duty
    Mazda RX-8
    Ford KA :D

    >Klątwa nieśmiertelności<

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    Kolego "phmb" te sprężynki mają być w mechanizmie zamykania klapy (to co dociąga) tak? nie w mechanizmie gdzie się kluczyk wkłada dobrze rozumiem.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Dokładnie - w tym mechaniźmie po środku klapy co ją dociąga i zamyka... Jutro zrobie kilka fotek i wrzuce na forum :)
    "Zbieracz bryczek", obecnie w stajni:
    BMW E38 740d
    BMW F02 750Li x-drive
    Corvette C6 Grand Sport
    Audi A8 D3
    Ford F-250 Super Duty
    Mazda RX-8
    Ford KA :D

    >Klątwa nieśmiertelności<

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    ok ja jutro i tak tam zaglądnę, może uda mi się ogarnąć temat... Ale w razie "wu" zdjęcia się na pewno przydadzą na przyszłość z góry dzięki za zainteresowanie tematem :)
    Jutro napisze jak mi poszło :)

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Makaron
    w żaden sposób zamknąć kluczykiem tak żeby nie można jej było otworzyć (np: w nocy kiedy auto stoi pod domem)
    Dziwna sprawa, gdy zamkniesz pilotem auto, to czy działa dociąganie czy nie to po zamknięciu bagażnika nie powinno dać się go otworzyć a więc winnego szukałbym w zamku w klapie.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    Dziwna sprawa, gdy zamkniesz pilotem auto, to czy działa dociąganie czy nie to po zamknięciu bagażnika nie powinno dać się go otworzyć a więc winnego szukałbym w zamku w klapie.
    Mnie też tak się wydaje ale przekonało mnie że kolega napisał o dwóch małych sprężynkach, bo rzeczywiście była taka sytuacja że jak ściągałem plastikową osłonę zamka to wyleciał mi jedna sprężynka i ja nie wiedząc skąd się wzięła po prostu ja odłożyłem na bok, wiec może mieć to znaczenie.
    Miałem się dziś tym zająć ale nie starczyło czasu, może jeszcze z wieczora zajrzę do garażu, bo nie daje mi to spokoju ;(

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    Witam,

    wracając do tematu "nie dociąga klapy tylnej E-38" chciałbym się podzielić moimi dzisiejszym spostrzeżeniami i udzieli wskazówek aby następni użytkownicy nie musieli robić doktoratu :). Bo ja dziś właśnie rozwiązałem "ów" problem.

    Pierwsza sprawa to to iż odpowiedzialnym czujnikiem za dociąganie klapy jest mikro wyłącznik który jest zamontowany w mechanizmie zamku, a który jest naciskany niewielką blaszką która z kolei jest naciskana przez rygiel zamaka (poniższe foto)



    Uploaded with ImageShack.us

    u mnie problemem była odkształcona blaszka miedziana która naciska rygiel-nie załączała mikro-wyłącznika (wystarczyło ją odpowiednio przy krzywić )

    Drugą usterką było nie zamykanie zamka (mechanicznie) i również znalazłem przyczynę, mianowicie problem polegał na tym że zamek zahaczał się o wyrobienia w dolnym ślizgu (należało usunąć zadry w plastykowej obudowie) foto poniżej:



    Uploaded with ImageShack.us

    Myślę że moje spostrzeżenia komuś ułatwią naprawę, Pozdrawiam ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •