Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [ elektronika] Klima

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    38

    [ elektronika] Klima

    Witam
    Po wymianie filtra kabinowego wyłącza się panel klimatyzacji tj. raz dzaiła poprawnie a raz dmucha tylko ciepłe powietrze na szybe ,a dmuchawa działa tylko w pozycji max.
    Bezpieczniki pod maską ok
    Wtyczka od miecza ok
    żółta i niebieska wtyczka ok

    Gdzie szukac przyczyny ?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Ciężko powiedzieć - ale najprościej podmieniać po kolei - panel sterowania, sterownik (ten obok miecza), miecz.


    Jak nawiew zacznie pracować normalnie i będzie dalej gorące, to trzeba sprawdzić elektrozawory ogrzewania i/lub czy klapy w nawiewach nie są pourywane.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    41
    U mnie było podobnie po ostatniej wymianie filtra. Tyle że reagował na zmianę temp. powietrza za to dmuchawa tylko na max działała. Nie zrobiłem nic bo zanim się zabrałem (po ok. 1 mies.) samo się "naprawiło" :) Szkoda że nikt nic nie wie bo muszę znów wymienić filtr i pewnie znów będą jajca. Chyba się nie pomylę jak powiem że w 90% przypadków winien jest miecz?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    38
    U mnie też praktycznie samo się naprawiło,po tym jak zaczeło działać poprawnie rozebrałem/złożyłem jeszcze raz dla świętego spokoju i na razie działa.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar G-R-Z-E-Ś
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    171
    BMW
    E38 740IA
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez ANDREW1
    U mnie też praktycznie samo się naprawiło,po tym jak zaczeło działać poprawnie rozebrałem/złożyłem jeszcze raz dla świętego spokoju i na razie działa.
    Dokładnie kolego ! Miałem takie same objawy po wymianie filtra kabinowego , później rozebrałem wszystko jeszcze raz i złożyłem łącznie z panelem sterującym i wszystko wróciło do normy !
    Było E30 325 , E32 730 V8 , E30 325 MT I , E34 540 :)

    Jest E38 740IA

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Może po zmianie filtra warto odłączyć aku na jakiś czas ?


    Ja ostatnio rozbierałem nawiewy i po poskładaniu nie działał jeden silniczek - szukałem, mierzyłem, już miałem wiązkę pruć -> ale przypadkiem odłączyłem aku bo coś robiłem i samo wróciło do normy :razz:

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar G-R-Z-E-Ś
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    171
    BMW
    E38 740IA
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Może po zmianie filtra warto odłączyć aku na jakiś czas ?
    Może coś w tym być !
    Było E30 325 , E32 730 V8 , E30 325 MT I , E34 540 :)

    Jest E38 740IA

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    41
    Wczoraj niechętnie, ale zdecydowałem się przejść drogę przez mękę i wymienić filtr pyłkowy. Na wszelki wypadek razem z filtrem wymieniłem też miecz bo akurat drugi posiadałem. Po złożeniu wszystko działa przepięknie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •