Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Ktokolwiek widział ,ktokolwiek słyszał 750 e32-zna ktoś??

  1. #21
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    myszor10, a nie myśłałęś kupić samych fikołków w welurze i przełożyć swoją skórkę , jeśli masz połamane same oparcia to tylko oparcia przezucic bo są zdejmowane i po kłopocie takie fikołki w welurze po 50zł kupisz

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez jarek88
    myszor10, a nie myśłałęś kupić samych fikołków w welurze i przełożyć swoją skórkę , jeśli masz połamane same oparcia to tylko oparcia przezucic bo są zdejmowane i po kłopocie takie fikołki w welurze po 50zł kupisz
    Przełóż najpierw sam skóre z opracia fotela na stelaż innego, zwłaszcza w welurze bez grzania i elektryki to dowiesz się dlaczego tego nie zrobił.
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #23
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Przełóż najpierw sam skóre z opracia fotela na stelaż innego, zwłaszcza w welurze bez grzania i elektryki to dowiesz się dlaczego tego nie zrobił.
    Zamiast jak zwykle próbować kogoś zgnoić spróbuj po prostu wytłumaczyć dlaczego tego nie można zrobić w ten sposób. Oprócz Jarka pewnie są jeszcze inne osoby na tym forum (w tym ja), które chętnie się dowiedzą co i jak. Być może również w przyszłości komuś innemu Twoje wyjaśnienie też się przyda.

  4. #24
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Przełóż najpierw sam skóre z opracia fotela na stelaż innego, zwłaszcza w welurze bez grzania i elektryki to dowiesz się dlaczego tego nie zrobił.
    No właśnie... W czym jest trudność? W e38 rozbierałem fotele na czynniki pierwsze i składałem z powodzeniem. Czy w e32 jest jakaś ukryta trudność?

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Przełóż najpierw sam skóre z opracia fotela na stelaż innego, zwłaszcza w welurze bez grzania i elektryki to dowiesz się dlaczego tego nie zrobił.
    Zamiast jak zwykle próbować kogoś zgnoić spróbuj po prostu wytłumaczyć dlaczego tego nie można zrobić w ten sposób. Oprócz Jarka pewnie są jeszcze inne osoby na tym forum (w tym ja), które chętnie się dowiedzą co i jak. Być może również w przyszłości komuś innemu Twoje wyjaśnienie też się przyda.
    Nie doradzałbym nikomu nie sprawdzonej własnoręcznie metody działania - a to właśnie miało miejsce w poście powyżej.

    Stąd uwaga żeby nie polecać metod z którymi się nie ma doświadczenia.

    Z tego co wiem to sam serwowałeś wskazówki napraw napędu zagłówka w fotelu - więc na pewno dobrze znasz budowę jego oparcia i sposób w jaki jest zatapicerowane, co z całą pewnością daje ci wystarczajacą wiedzę żeby odnieść się do tej kwestii bez zważania na moje "gnojące wypowiedzi".

    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    No właśnie... W czym jest trudność? W e38 rozbierałem fotele na czynniki pierwsze i składałem z powodzeniem. Czy w e32 jest jakaś ukryta trudność?
    Jeśli wiązało się to z przetapicerowaniem oparcia fotela - wraz z przełożeniem skóry z jednego stelaża oparcia fotela na drugi i jednoczesnym transplantem lumbar supportu, zagłówka w prądzie oraz mat to naprawde nie pozostaje nic innego jak pogratulować kunsztu i umiejętności bo jest to bez wątpienia wyższa szkoła jazdy.

    Mówie z własnego doświadczenia z tapicerowaniem tych foteli oczywiście.

    P.S. Wypadałoby jeszcze dodać że sam efekt "łamania" się oparcia, a raczej jego opadania powodujacego skrzywienie i nie równe podparcie wiąże się z uszkodzeniem mechanicznym a nie strukturalnym samego oparcia. Element który zawodi znajduje się oczywiście w siedzisku, więc całe to rozwodzenie się nad tym co by dało się zrobić a co nie - nie poparte żadnym własnym doświadczeniem, jest całkowicie pozbawione sensu.
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #26
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    sz4l0ny, nie znam DOKŁADNIE jego budowy i ewentualnych kłopotów związanych z podmianką weluru na skórę. Rozbierałem mechanizm zagłówka - fakt, naprawiałem podłokietnik - fakt, ale w żadnym z tych wypadków nie musiałem ściągać całej skóry. Za każdym razem wystarczyło odgiąć metalowe zęby i zdjąć skórę na żądanym fragmencie oparcia, a to nie nastręczało żadnych kłopotów. Dlatego też jestem ich ciekawy ;)

  7. #27
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Jeśli wiązało się to z przetapicerowaniem oparcia fotela - wraz z przełożeniem skóry z jednego stelaża oparcia fotela na drugi i jednoczesnym transplantem lumbar supportu, zagłówka w prądzie oraz mat to naprawde nie pozostaje nic innego jak pogratulować kunsztu i umiejętności bo jest to bez wątpienia wyższa szkoła jazdy.
    W moim przypadku wiązało się to z przekładaniem wszystkiego (oparcie, siedzisko, modyfikacja wiązki pod dodatkową pamięć, dołożenie lumbaru, naprawa mechanizmu łamania oparcia). Robi się to bardzo przyjemnie, choć operacja jest czasochłonna. Jedyne, na co należy uważać, to ostre krawędzie, o które łatwo się skaleczyć, pozostawiając krwawe plamy na poszyciu ;)

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    W moim przypadku wiązało się to z przekładaniem wszystkiego (oparcie, siedzisko, modyfikacja wiązki pod dodatkową pamięć, dołożenie lumbaru, naprawa mechanizmu łamania oparcia). Robi się to bardzo przyjemnie, choć operacja jest czasochłonna. Jedyne, na co należy uważać, to ostre krawędzie, o które łatwo się skaleczyć, pozostawiając krwawe plamy na poszyciu ;)
    Masz moje uznanie. Niewiele osób się tego podejmuje, wiem po sobie że uczenie się wszystkiego samemu to w wielu kwestiach długa droga. Tapicerowanie wnętrz zaliczyłbym do tych trudniejszych zabaw mówiąc szczerze.

    Nie napisałeś tylko czy te zabiegi wiązały się ze zdjęciem poszycia z oparcia fotela?
    Przekładka oparcia na stelaż siedziska innego fotela to jedno, przetapicerowanie jednego opracia na drugi stelaż oparcia to w moim rozumieniu zupełnie co innego.

    I zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że jest to rzecz trudniejsza nawet od samej przekładki lumbaru, czy nawet dołożenia pamięci do fotela z elektrycznym zagłowkiem ale bez pamieci ustawień :hihi:

    Niemniej jednak - doradzanie komuś żeby celem naprawienia mechanizmu odchylania oparcia w fotelu - znajdujacym się w siedzisku - przetapicerował całe jego oparcie, podczas gdy ten zabieg nie wymaga absolutnie żadnych zabiegów przy nim, daje mi wystarczajacy dowód na brak jego pojęcia o sprawie.

    Stąd moja początkowa wypowiedź i brak entuzjazmu wobec porad z którymi nie ma się doświadczenia.
    Czarne e32 w benzynie!


  9. #29
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Nie napisałeś tylko czy te zabiegi wiązały się ze zdjęciem poszycia z oparcia fotela?
    Przekładka oparcia na stelaż siedziska innego fotela to jedno, przetapicerowanie jednego opracia na drugi stelaż oparcia to w moim rozumieniu zupełnie co innego.
    To była kompletna zmiana stelaża. Nie ważne. Sama przekładka poszycia nie jest tak skomplikowana, jak by się mogło wydawać. Skóra bądź materiał użyty do poszycia ma wyraźne otwory na których poszycie trzyma się stelaża. Dodatkowo oparcie jest przytwierdzone drucikami wewnątrz konstrukcji. Wystarczy dobry płaski wkrętak, szczypce z wąskimi końcówkami.... ;)

    Co innego, kiedy zaczynamy rozmawiać o tapicerowaniu od podstaw. Tu faktycznie trzeba mieć wiele doświadczenia i wyobraźni. :)

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    230
    BMW
    ex e32,e38,e65,obecnie e38 M Sport
    Skąd
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez jarek88
    myszor10, a nie myśłałęś kupić samych fikołków w welurze i przełożyć swoją skórkę
    Takie miałem plany,tzn miałem kupić fotele ze zniszczoną skórą i przełożyć dobrą z moich foteli.Tyle że ja o tym nie mam pojęcia,a widziałem taką przekładkę nieudolnie wykonaną i mi się odechciało ;D Ale mam już namiar na firmę co szyje skórzane tapicerki do aut i podobno przełożą że będzie jak w fabryce,fotele już też mam na oku,więc może w końcu będę siedział w aucie normalnie ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •