Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [ Mechanika ] Jak rozebrać skrzynie manualną m30

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9

    [ Mechanika ] Jak rozebrać skrzynie manualną m30

    Witam.

    Chciałem rozebrać swoją skrzynie żeby zobaczyć co ją boli odkręciłem wszystkie śrubki te z tyłu i nic przy wałku który wchodzi do silnika ściągnąłem wszystko że łożysko widać od strony wału też wszystko pościągane i nic stukam młotkiem ani drgnie rozbierał ktoś może taką skrzynie??

  2. #2
    Bardzo dawno temu rozbierałem skrzynię od e21. Konstrukcje są dość podobne. Z tego, co pamiętam, aby rozpołowić skrzynię, należy odkręcić śruby dostępne od strony osłony sprzęgła.

  3. #3
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    z tego co mi wiadomo gdy miałem swoja skrzynie na ziemi jej konstrukcja składa się tylko z 2 części musisz poodkręcać wszystkie śruby od strony sprzęgła potem te od strony wybieraka ściągnąć osłonę tylną i a potem to pewnie po kolei odkręcać śruby mocujące koła zębate dla ułatwienia może jej schemat
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...72&hg=23&fg=15

    ale tak z drugiej strony to po co ją rozbierać i robić sobie problemy z dostępnością części nie ma problemów całą skrzynie można już od 300 zł kupić

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    Myślałem że coś skombinuje ale synchronizatory pomielone w przyszłym tyg. jade po nową

    ________________________________________

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •