Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: [ pozostale] szyby atermiczne

  1. #1
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20

    [ pozostale] szyby atermiczne

    Kombinowałem z tuczim i nie możemy dojść do ładu ja sądzę że da rade zadaptować grube szyby ,irek stwierdził dziś że trzeba całę furtki zmieniać.
    Więc jak jest naprawdę, co potrzeba do takiego przeszczepu i czy wgl jest możliwy ????

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar FIVE
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    65
    BMW
    E32 3.0 V8
    Skąd
    GDYNIA
    Wydaje mi sie kolego ze da sie bo jezeli dobrze zrozumiałem poprzedni własciciel mojej bawarki wspominał własnie ze sam wkładał do tej mojej te pogrubione szybki, lecz niestetynie powiem Ci co do tego potrzebował.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    He sam jestem bardzo ciekawy. Moim zdaniem drzwi nie trzeba zmieniać ale całą resztę tak no i ciekawe czy przy tych szybach występowały rolety na drzwiach?

  4. #4
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    rolety występowaly bo znajomy ma tak ,grube szyby i roletki

    do zmiany wiem ze potrzebne są szyby uszczelki ,chyba ramka ta przy boczku i chyba napewno listwa która jest na dole trzymająca ja i podnosząca do góry

    ale chodzi mi ogólnie rzecz biorąc czy to jest wgl do zrobienia ???

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Podwójne szyby da się zamontować w miejsce pojedyńczych szyb, ale nigdy nie podjąłbym się tego nie mając całego zestawu na przekładke.

    Potrzebne są prowadnice i wszystkie uszczelki z zestawu w którym były podwójne szyby, co sprowadza się do tego że trzeba po prostu przełożyć całość.

    Rolety boczne występowały razem z podwójnymi szybami, wewnętrzna listwa kryjąca całe górne obramowanie drzwi od wewnątrz, przay której idą wieszaki na roletę jest taka sama.

    W swoim 730i mam przełożone boczki (wraz z całym wnętrzem) i rolety boczne z 750i '93 które było wyposażone w podwójne szyby, rolety boczne i jeszcze kilka dobrych gadżetów jak soft-close bagażnika na przykład... ahh te późne roczniki e32 :695:
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #6
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    no właśnie szczerze mówiąc czekałem na twoja wypowiedz ,z racji tego że rozebrałeś już kilka 750
    czyli ogólnie da sie ale w h... roboty czyli może jednak prościej jakby się całe dzwi przełożyło ;D

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez jarek88
    no właśnie szczerze mówiąc czekałem na twoja wypowiedz ,z racji tego że rozebrałeś już kilka 750
    czyli ogólnie da sie ale w h... roboty czyli może jednak prościej jakby się całe dzwi przełożyło ;D
    Przekładka całych drzwi jest niewątpliwie najszybszym rozwiązaniem.
    Odpada też wycinanie i wklejanie trójkątów w tylnych drzwiach,. Zostaje niestety wycinanie i wklejanie tylnej szyby która też jest podwójna.
    Czarne e32 w benzynie!


  8. #8
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Podwójne szyby da się zamontować w miejsce pojedyńczych szyb, ale nigdy nie podjąłbym się tego nie mając całego zestawu na przekładke.
    Byłoby fajnie, ale skoro tak jest to z jakiego powodu w RealOEM drzwi zwykłe i drzwi do szyb podwójnych mają różne numery? Ja jestem ciekawy i dla mnie to kolejna zagadka E32. Jarek mówił, że będzie dzisiaj wybebeszał drzwi z auta z podwójnymi szybkami i porówna ze zwykłymi drzwiami, więc może jednak uda się tą zagadkę rozwikłać ;)

    RealOEM

  9. #9
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    irek wybebesze ze zwykłymi szybkami ,nie mam dzwi z podwójnymi ale tak jak ci kiedyś mówiłem gdy będę wyjmował roletki od tego gościa to zajrzę głębiej w te dzwi i poszukam różnicy

    sądzę że nr są inne bo na rysunku przedstawione są kompletne dzwi i różnią sie uszczelkami i innymi elementami do podwójnych szyb, co sądzisz o mojej teori

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77
    Byłoby fajnie, ale skoro tak jest to z jakiego powodu w RealOEM drzwi zwykłe i drzwi do szyb podwójnych mają różne numery? Ja jestem ciekawy i dla mnie to kolejna zagadka E32. Jarek mówił, że będzie dzisiaj wybebeszał drzwi z auta z podwójnymi szybkami i porówna ze zwykłymi drzwiami, więc może jednak uda się tą zagadkę rozwikłać ;)

    RealOEM
    Jakby to ująć - mulenie sie katalogiem i prawdy tam objawione niech sobie idą swoją drogą. Wydawanie sądów kategorycznych na podstawie Real Oem raczej słabe jest i już wielokrotnie przegrało w starciu z rzeczywistopscią.
    Niech te drzwi nawet mają inne numery, po przełożeniu prowadnic i tak wychodzi na to samo, zresztą kto wyjmował szybe z drzwi w e32 raczej ogarnie temat bez zagłębiania się w numery katalogowe.

    "Prawd jednynych" ustanawianych w oparciu o wyszukiwarkę google i wikipedie używanych do udowadniania czegośtam w kontekście tych samochodów to ja już widziałem sporo.

    Powodzenia :695:
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •