Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: [mechanika] e65 - szarpnięcie podczas hamowania

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    67
    BMW
    BMW
    Skąd
    P-ń

    [mechanika] e65 - szarpnięcie podczas hamowania

    Witam!

    Panowie znowu potrzebuje Waszej pomocy !!

    Jakiś miesiąc temu na przeglądzie w ASO powiedziano mi, ze muszę wymienić klocki i tarcze gdyż są badziewne (poprzedni właściciel jakieś gówno założył) i stąd przy hamowaniu trzęsie kierownicą i czuć taki hmm "przeskok" (szarpnięcie)

    Ok, dziś właśnie odebrałem furkę od mojego mechanika - klocki + tarcze wymienione, olej przy okazji, filtry i te pierdoły.

    Ale niestety objaw "przeskoku" nadal jest. Dodam, że mechanik sprawdził całe zawieszenie, drążki, gumy ---> nie ma żadnych luzów.

    "Przeskok" (szarpnięcie) pojawia się w momencie hamowania i zatrzymania pojazdu.

    Mój pomysł ----> obawiam się, że to może coś być ze skrzynią biegów:/ jak wskakuje niższy bieg (w tym przypadku 1 lub LUZ) czuć szarpnięcie.....podczas przyspieszania, hamowania przy większych prędkościach tego nie ma.

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    To szarpniecie to skrzynia biegow.

    Znam ten objaw z jednego e65 z jazdy probnej.

    Przy hamowaniu (redukcja biegow w dol) przy samym prawie zatrzymaniu sie czuc lekkie szarpniecie.

    Na niemieckim 7er.com duzo uzytkownikow opisuje ten problem.

    Proponowalbym wymiane oleju (LifeguardFluid 6 od ZF) i miske wraz z filtrem a po wymianie skasowanie adaptacji skrzyni biegow (soft - INPA).

    Skrzynia nauczy sie od nowa twojeg stylu - u niektorych szarpniecie zniknelo.


    Pozdrawiam


    Sebek

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    67
    BMW
    BMW
    Skąd
    P-ń
    Dzięki Sebek za szybką odp:)

    A'propo wymiany oleju i miski już mi mówili podczas wizyty w ASO (miska się poci) także to będzie zrobione w przyszłym miesiącu....

    A czy z tym objawem można normalnie użytkować autko?? pytam bo planuje zrobić w przyszłą sobotę wypad nad morze :)

  4. #4
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Mysle ze mozesz sie poruszac - chociaz sprawdzilbym wczesniej chociaz stan oleju w skrzyni.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    To szarpniecie niestety jest 'standardem' w przedliftowych e65 i nie znam na to rozwiazania. Mozna zmieniac olej, kasowac codziennie adaptacja i problem i tak pozostaje. Mnie to strasznie wkurzalo w aucie tej klasy.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    U mnie hmm w E38 stawało idealnie a tutaj jakby coś tam czuje - gość który mi robił skrzynie zwrócił na to uwagę ale ogólnie coraz więcej złego słyszę na temat działania skrzyń w e65 i po prostu trzeba się do odczuwalnych zmian biegów chyba przyzwyczaić, ja mam przeglądniętą skrzynie ze 2 razy i mechanicznie igła, olej nowy, sprzęgło nowe, parę tarczek również, nowy soft całego auta wykonany w ASO - które stwierdziło że mam bmw jak by z fabryki heheh... No i dalej nie jestem zadowolony w porównaniu z tym jak było w E38... Ale du...e to bo wciskam do dechy i odlatuje, Logic 7 zagłusza wszystkich i jest lans na całego hahaha :D

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    A czy z tym objawem można normalnie użytkować autko?? pytam bo planuje zrobić w przyszłą sobotę wypad nad morze
    Jak już napisał Sebek, sprawdź poziom oleju. Jeśli miska się poci to przy większym ciśnieniu może ubywać więcej i to też może być problemem tego objawu. U mnie było tak że jak samochód postał 2 tyg to już była widoczna plama na podłodze w garażu, a podczas dziennej eksploatacji nic nie było widać poza tym że na pewno miska musiała być :spocona". Po spuszczeniu oleju okazało się że brakowało mi już ok 2l.
    Cytat Zamieszczone przez Zodiac
    To szarpniecie niestety jest 'standardem' w przedliftowych e65 i nie znam na to rozwiązania.
    Wybacz, ale tu się z Tobą nie zgodzą. U mnie nie było najmniejszych objawów tego tzw szarpnięcia, nawet przy wcześniej opisywanym braku oleju nie odczuwałem jakiś ubytków w działaniu skrzyni. Może dlatego że miało to miejsce na samym początku mojego użytkowania gdzie przesiadłem się z 530d E39. Wtedy uważałem ze skrzynia w E65 działa mi poprawnie. Jednak po wymianie oleju po zauważonym ubytku skrzynia działała rewelacyjnie.
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    w ASO - które stwierdziło że mam bmw jak by z fabryki heheh...
    Aldik zmień ASO bo jak tam już takie rzeczy mówią to niedobrze z nimi :P
    Masz samochód ładny, ale ma już widoczne ślady zużycia i ja bym się szczerze nigdy nie odważył użyć takiego pojęcia - tak robią tylko handlarze w pl ;D

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    90
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    woj. opolskie
    Ja w swojej e65 mam natomiast tak jak przemieszczam się w granicach prędkości dozwolonych to po dwóch dniach takiej jazdy pojawia się "szarpnięcie przy hamowaniu" ale jak kolejne dwa dni polatam nieco agresywniej to szarpnięcia brak. Zrobiłem już z tym objawem jakieś 50tyś km i wszystko ok. Niema się co oszukiwać, jeździłem kilkoma e65, i trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że o bez "szarpnięciowej" zmianie biegów w e65 nie ma co mówić. Skrzynia biegów w tych autach to nie jest majstersztyk.


    Ps: olej w skrzyni wymieniam co 40 tysi łącznie z miską i tulejką(której to jak się nie wymieni to skrzynia się poci)
    Risorius ;-)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    Dokładnie, ja nie mowie ze w sprawnej E65 skrzynia wali i nie da sie jechać - po prostu niezbyt zgrabnie zdarza się jej zrzucić bieg i ja jestem osobiście na to wyczulony, aż za bardzo. Miałem 2 E65 i żadne zmiany olejów, misek itp nic nie dają. Owszem poprawiają, tak jak skasowanie adaptacji, ale potem skrzynia źle się uczy i mamy to samo.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez tiger81
    Aldik zmień ASO bo jak tam już takie rzeczy mówią to niedobrze z nimi :P
    ASO unikam jak ognia ale to ogólnie przypadkiem je tam zawieźli - nie byłem to ja...
    Prosze nie porównuj mnie do zwykłych handlarzy - autko jest moje prywatne i lipy być nie moze ze względu na to że lubie prędkosci, a kwestia estetyki - ehh chszanić, ucze sie malować na trupkach za 500zł ciągle i jak juz bede miał fach to sobie prysne całą :D :)
    Wiem, że ciągle bijesz do tego ze nie kupiłem Twojej, ale nie doszliśmy do porozumienia, czego ani ja ani chyba Ty też nie żałujesz :)

    A co do tematu to przyjrzałem się dokładniej i przy hamowaniu nie mam tych szarpnięć, natomiast przy spokojnej jeździe hmm ok 80-100km/h gdy skrzynia zniemia z 5 na 6 czuć szarpnięcie. Przy ostrej jeździe tego nie ma, przy 200-250 zmienia idealnie ....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •