Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: [mechanika] e65 - szarpnięcie podczas hamowania

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Risorius
    i trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że o bez "szarpnięciowej" zmianie biegów w e65 nie ma co mówić. Skrzynia biegów w tych autach to nie jest majstersztyk.
    Słyszę to już bardzo często - niestety... Mam nadzieje, że F-ka będzie wolna od tego. Ktoś mi wspominał, że tą skrzynie ZF robił to kilku marek i wsadzali wraz z oryginalnym oprogramowaniem, natomiast bmw zrobiło je samo - chodzilo pewnie o osiągi - niestety polegli. Czy to prawda to nie wiem, ale słyszałem od osoby siedzącej w temacie..

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    Poliftowe E65 jest juz wolne od tego problemu - jeździłem kilkoma i sprawdziłem, przerzuca pięknie i bezszelestnie. E65 przedliftowe produkcja wrzesien/październik 2003 w góre podobno też, ale nie mam potwierdzenia.

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Sebek
    Proponowalbym wymiane oleju (LifeguardFluid 6 od ZF) i miske wraz z filtrem a po wymianie skasowanie adaptacji skrzyni biegow (soft - INPA).
    DIS, też umożliwia takie coś?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Zodiac
    Poliftowe E65 jest juz wolne od tego problemu - jeździłem kilkoma i sprawdziłem, przerzuca pięknie i bezszelestnie. E65 przedliftowe produkcja wrzesien/październik 2003 w góre podobno też, ale nie mam potwierdzenia.
    Kiedyś słyszałem że modyfikowali konwentery i to kilka razy hmm

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Cytat Zamieszczone przez Zodiac
    Poliftowe E65 jest juz wolne od tego problemu - jeździłem kilkoma i sprawdziłem, przerzuca pięknie i bezszelestnie. E65 przedliftowe produkcja wrzesien/październik 2003 w góre podobno też, ale nie mam potwierdzenia.
    Kiedyś słyszałem że modyfikowali konwentery i to kilka razy hmm
    Według dokumentacji jaka miałem w reku ostatnia w przedliftowych była właśnie wrzesień/pazdziernik 2003. Problem własnie powoduje nieprawidłowo narastające ciśnienie w konwerterze, na tym forum był nawet link do artykułu który to opisywał (jakaś firma od ASB).

    Mod Edit:Ale błędów

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Prosze nie porównuj mnie do zwykłych handlarzy
    Wiesz że tego nie robię. Chciałem tylko przez to powiedziec że takich pojęc używają handlarze w ogłoszeniach by były atrakcyjniejsze:) To czy Ty takch stosujesz czy tez nie już nie mi oceniac.
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    autko jest moje prywatne i lipy być nie moze ze względu na to że lubie prędkosci, a kwestia estetyki - ehh chszanić,
    Tego też jestem świadom, ze samochód nie na handel, ale sam napisałeś chrzanic estetykę więc wyklucza to już pojęcie wozu idealnego :P
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Wiem, że ciągle bijesz do tego ze nie kupiłem Twojej,
    Mylisz się, wiesz że mi nie zależało na sprzedazy byle się pozbyc, a chciałem żeby ktoś docenił stan tego samochodu. Sam wiesz co rynek nasz oferuje i jak widzisz większośc się później boryka z różnymi problemami, których ja nigdy nie odczułem w mojej, jak np ten opisywany tu.

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez tiger81
    Wiesz że tego nie robię. Chciałem tylko przez to powiedziec że takich pojęc używają handlarze w ogłoszeniach by były atrakcyjniejsze:) To czy Ty takch stosujesz czy tez nie już nie mi oceniac.
    Tylko tym razem powiedziało to ASO Sikora dokładnie bo zmianie całego softu w moim bmw :)

    Cytat Zamieszczone przez tiger81
    Aldik napisał/a:
    autko jest moje prywatne i lipy być nie moze ze względu na to że lubie prędkosci, a kwestia estetyki - ehh chszanić,

    Tego też jestem świadom, ze samochód nie na handel, ale sam napisałeś chrzanić estetykę więc wyklucza to już pojęcie wozu idealnego :P
    No niby tak, ale ryskami sie nie jeździ, nawet jakbym kupił wolne od jakiejkolwiek rysy to długo bym sie nie nacieszył, bo ok 2 mieś. po kupnie prztarłem sobie tylne drzwi i błotni - w cieniu nie widać ale jak słońce świeci to fakt - przeszkadza mi to :(

    Cytat Zamieszczone przez tiger81
    Mylisz się, wiesz że mi nie zależało na sprzedazy byle się pozbyc, a chciałem żeby ktoś docenił stan tego samochodu. Sam wiesz co rynek nasz oferuje i jak widzisz większośc się później boryka z różnymi problemami, których ja nigdy nie odczułem w mojej, jak np ten opisywany tu.
    Co do problemu ze skrzynią mhm no twierdzisz ze było super i nie mam powodu aby Ci nie wierzyć, jednak wiele osób twierdzi, że nie zmienia ta skrzynia tak idealnie jak powinna, dziwnie to wygląda, jakby sie fabryce raz udalo a raz nie, chwalili wielce i do dziś na niektórych stronach chwalą jaki to szczyt techniki i że mechatronika to taka super mądra, a niestety tak nie jest :(
    Ale Tobie z tego co wiem to teraz też szarpie skrzynia jak nieuważnie jeździsz hahaha :)

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    Niektórzy maja szczęście i kupili auta ze zrobioną skrzynią. W USA mieli na to gwarancje przedłużona do 5 lat i jak przyjechał gość E65 z problemem ze skrzynia, to od razu wymieniali całość na gwarancji. Bo w USA uznano wadę automatu za wadę fabryczną. Warto poczytać na bimmerfestr, bardzo dużo wątków w tym temacie jakiś czas temu jeszcze było (kiedy czytałem i sam szukałem informacji na temat automatu w E65).

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    No mi pozostała mechatronika do wymiany bo technicznie już idelanie - spróbuje podmienić na jakis czas i pojeżdze - mam taką mozliwość, ciekawe jak będzie, najwyżej zwróce... Chociaż zastanawiam sie czy warto juz...

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Ale Tobie z tego co wiem to teraz też szarpie skrzynia jak nieuważnie jeździsz hahaha
    Nooo dokładnie, ale jak nieuważnie puszczam sprzęgło :hah:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •