Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: [mechanika] Skacze temperatura silnika

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    71
    BMW
    750 iA
    Skąd
    Kalisz

    [mechanika] Skacze temperatura silnika

    Witam. Mam taki problem. Jakiś czas temu nie dogrzewało mi auta czyli wina termostatu, ale jak auto uzyskało daną temperaturę to stojąc w mieście np w korku czy na światłach wskaźnik temperatury zaczął się podnosić..wymieniłem termostat i teraz dogrzewa szybko tylko znowu temperatura skacze powyżej danej temperatury. Jak dam na 32 stopnie to nie grzeje tak jak powinna..teraz pytanie czy mam zapowietrzony układ czy mam walnięta uszczelkę pod głowicą ?? Moje autko to 750iA z 1995r.

    Pozdro
    Dla Was to tylko samochody, a dla mnie to sens życia...

  2. #2
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Sprawdzałes jak bardzo gorace sa weże od zasilania i powrotu chlodnicy??
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    71
    BMW
    750 iA
    Skąd
    Kalisz
    tego nie sprawdzałem, ale po odkręceniu zbiorniczka wyrównawczego płyn - wrzątek..chcę dodać że jak temperatura jest ok to przy odkręceniu odpowietrznika przy zbiorniczku nie leci powietrze, a jak tylko temp. skoczy to po odkręceniu odpowietrznika jest powietrze...
    Dla Was to tylko samochody, a dla mnie to sens życia...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    159
    BMW
    bylo e38 4.4
    Skąd
    Kołobrzeg
    mam to samo .Wymieniłem termostat na nowy , wisko uzywke ale jest dobra .Pompa daje cinienie bo weze robia sie twarde.I tak jak kolega przy 100 i powyzej leci ala powietrze nie wiem czy to plyn sie rozszeza i tak go wywala czy co ponzej 100 nic .Wiec to nie moze byc uszczelka moze ktos ma pomysl bo ja juz nie mam sily do tego auta .Temp mam 108 za chwile 109 110 i tak do 120 nawet ale juz wylaczam silnik .

    Dodam ze przy takim nagrzanym silniku jak go zgasze to mi cos syczy z okolic pompy wody u gory tak bardziej ale nigdzie nie widze ze wycieka plyn

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar tomi290
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    BMW
    E 38 735 1998
    Skąd
    KBR
    Ja zacząłbym od porządnego odpowietrzenia układu na forum jest opisane dokładnie jak to zrobić.Najlepiej jak przód auta będzie uniesiony do góry (na podnośniku lub stań pod górkę)
    Jeżeli to nie pomoże to podjedz do jakiegoś kumatego mechanika i niech ci sprawdzi CO2 w układzie
    Pozdrawiam Tomek

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Gawor89 a czy masz dobry termostat kupiony? Może masz wsadzony od poliftowej 750 a tam jest inna temperatura otwarcia. 2 sprawa to sprawdź w testach licznika jaką Ci temp. wskazuje.

    Cytat Zamieszczone przez Pietrek
    Dodam ze przy takim nagrzanym silniku jak go zgasze to mi cos syczy z okolic pompy wody u gory tak bardziej ale nigdzie nie widze ze wycieka plyn
    Jak syczy to znaczy że najprawdopodobniej płyn Ci kapie np na kolektory. Nie śmierdzi Ci płynem? Nie ubywa go? Zapewne plamy nie zobaczysz pod autem bo wszystko wyparowuje kapiąc na rozgrzana powierzchnię.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    159
    BMW
    bylo e38 4.4
    Skąd
    Kołobrzeg
    U mnie doszedlem co jest wisko ktory wymienilem jest nie sprawne za slabo daje

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Temperatura otwarcia termostatu w przedliftowej to 95şC a w poliftowej to 105şC. Jednak ja zerknąłbym na pompę, bo może skończyły się w niej łopatki i nie miesza prawidłowo płynu w układzie i stąd może być skok temp. do 120şC. U mnie normalna temperatura jest w zakresie 91şC - 111şC ale najczęściej utrzymuje się 108şC. Do 91şC spada w momencie włączenia wentylatora.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    71
    BMW
    750 iA
    Skąd
    Kalisz
    tylko u mnie dzieje się to jak jest wysoka temperatura na zewnątrz, a jak jest około 15 stopni to wszystko jest ok....
    Dla Was to tylko samochody, a dla mnie to sens życia...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    159
    BMW
    bylo e38 4.4
    Skąd
    Kołobrzeg
    gawor 89 na 99 % wisko do wymiany wiem bo u mnie identyczny przypadek w poniedziałek odbieram nowe i bedzie spokoj

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •