Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Olej do E65 735i

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar MarcinByd
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    48
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    BDG

    Olej do E65 735i

    Witam, od niedawna jestem posiadaczem E65 735i z 2002 przebieg 178 tys. przywiezione do kraju.

    Mam pytanie do użytkownikow tych aut i innych osób, które maja coś do powiedzenia w tej kwestii.

    Chce być pewny dlatego wałkuje temat oleju, który chce wymienić, nie mam potwierdzenia co do poprzednich wymian wiec nie wiem co było lane, na innym forum napisali prosto i wyraznie ze do tej benzyny z Valvetronic tylko 0W40, 100 czy 200 tys. (i więcej) nie ma znaczenia bo i tak nie zmienia się oleju na półsyntetyk w tych silnikach.

    Na 7er.pl szukałem i nie znalazłem podobnego tematu, tzn. podobnego problemu. Od pewnych mechaników od BMW dostałem rade, ze jeśli nie wiem jaki był lany to oni zalaliby 10W40, bo jeśli był 0W lub 10W to będzie ok, ale jeśli był 10W, a zaleje 0W lub 5W to może być lipa. Z kolei jeśli faktycznie do nich leje się tylko syntetyk 0W to niby dlaczego ma siedzieć w nim półsyntetyk. Mam dylemat, z jednej strony informacje, ze tylko syntetyk, a z drugiej, ze może być półsyntetyk jeśli nie wiem co było i na pewno nie będzie problemu.

    Prosiłbym o informacje, niby banalna sprawa, a jednak mam dylemat dlatego zdecydowałem się jeszcze popytać :) Z góry dzięki, pozdrawiam!

    MOD Edit:Jeżeli to możliwe to stosuj polskie znaki.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    10w40 w oplu zda egzamin w twoim modelu nie wolno takiego stosować , zalecanym przez castrol będzie edge sport 0w40 i uważam że będzie optymalnie, nawet jeśli będziesz miał 350tys. nakręcone,jeżeli coś innego to olej motul ,kolega Neuf oferuje takowe w dobrej cenie ,tyle doczytałem

  3. #3
    0W/30, 5W/30 będzie OK.

    Tylko LongLive - 04 Dbaj o valvetronic ;) To delikatne urządzonko
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Ja moja zalewałem takim olejem jak pisze Sylwek i wszystko było jak najbardziej OK.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar MarcinByd
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    48
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    BDG
    Ok, dzięki, zakupiłem olej 5W30 Longlife-04 w oryginalnych banieczkach bmw czyli jest to castrol z tego co mnie informowano. Mam nadzieje, że będzie to dobry wybór :)

  6. #6
    a powiedz jaka kasa za to?

    Tak z ciekawości pytam - może być na PW ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar MarcinByd
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    48
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    BDG
    Ok, odpowiedz na PW.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    131
    BMW
    K100RS, E65 730D
    Skąd
    ZKL
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    a powiedz jaka kasa za to?
    Ja kupuję na niemieckim Ebay - u BMW 5W-30
    Jeżeli macie tańsze źródełko to pochwalcie się i dajcie nam zaczerpnąć również.

    Pozdr

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar MarcinByd
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    48
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    BDG
    Na allegro kilku sprzedawców sprzedaje ten produkt od 25zł/l bez fv po 33-37zł/l z fv z tego co pamiętam. W salonie dokładnie ten sam olej kosztuje 88zł/l bez rabatu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •