Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 93

Wątek: Pada akumulator w e32.

  1. #21
    Początkujący Użytkownik Awatar FIVE
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    65
    BMW
    E32 3.0 V8
    Skąd
    GDYNIA
    Myslicie ze akumulator padniety??

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    80
    mnie tez sie tak zdaje. prad moze trzyma ale amperaz mu ucieka

  3. #23
    Początkujący Użytkownik Awatar FIVE
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    65
    BMW
    E32 3.0 V8
    Skąd
    GDYNIA
    Kolega wczesniej napisał ze prawidłowe wartosci to 0,03 do 0,08 u mnie wskazywało 0,11 czy tez jest dobrze czy juz nie, a aku bede musial sprawdzic w takim razie

  4. #24
    0,11A?

    Strasznie Ci pożera prąd. Znajdź najpierw przyczynę poborów a nie likwiduj skutek.

    Sprawdź grzebień (miecz) od nawiewów i panel klimatyzacji czy nie pożera Ci prądu
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #25
    Początkujący Użytkownik Awatar FIVE
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    65
    BMW
    E32 3.0 V8
    Skąd
    GDYNIA
    wyciagałem kazdy bezpiecznik a wartosc nie spadła ani na chwile cały czas było -0,11

  6. #26
    wypnij j/w napisałem :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #27
    Początkujący Użytkownik Awatar FIVE
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    65
    BMW
    E32 3.0 V8
    Skąd
    GDYNIA
    klimy to u mnie nie ma a grzebien od nawiemu gdzie znajde??

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    Kolego FIVE

    co do tego pomiaru 0.11A jest jeszcze jedna kwestia po jakim czasie mierzyłeś ten pobór prądu, bo z tego co się orientuje należy odczekać około 10-15 minut aż wszystkie urządzenia przejdą w stan uśpienia, choć możliwe że może to być jeszcze jakąś lampeczka, np: jeżeli miałeś otwartą maskę przednią (jeżeli masz akumulator z przodu) TO MOŻE ŚWIECIŁA W ŚRODKU AUTA bo się nie orientuje ,lub klapę bagażnika a A TAM TEŻ MOŻE BYĆ LAMPKA, natomiast jeżeli to możesz wykluczyć to powiem tak że pomiar rzędu 0,11A może okazać się normalnym zjawiskiem w 7er i wtedy stawiam tylko i wyłącznie na AKUMULATOR a właściwie na to że opadły kawałeczki płyt w akumulatorze co powoduje zwarcie i w konsekwencji nie zapalanie samochodu .

    Dodam jeszcze że spotkałem się z takim zjawiskiem że podczas wyciągania i wkładania akumulatora (np: DO NAŁADOWANIA KOLEJNY RAZ) który jest w stanie takim ja wyżej opisałem OPADANIE PŁYT powoduje się wstrząs po przez który elementy przemieszczą się i nie powodują zwarcia, i okazuje się że jesteś w stanie odpalić raz lub kilka razy samochód na tym akumulatorze póki znowu nie zewrze płyt!

    W takiej sytuacji nie ma ratunku akumulator do wymiany.

  9. #29
    Początkujący Użytkownik Awatar FIVE
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    65
    BMW
    E32 3.0 V8
    Skąd
    GDYNIA
    Wyszytkie urzadzenia mialem powyłanczane,bagaznik zamkniety otwarta była tylko przednia maska ale akurat lampki tam brakuje.Jezeli urzytkuje samochód np jade rano do pracy wracam o 16 auto stawiam i rano odpala bez problemów.Natomiast tak jak sie stało teraz wróciłem około 12 w południe postawiłem auto i dzis juz okolo 14 padniety był na maxa

    Nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale moze faktycznie to ten jeż od nawiewu bo zaczyna mi działac dopiero jak mam ustawione na maxa i potem z maxa jak lekko skrecam w strone zera to cos tam działa ale nie tak jak powinno byc gdyz raz mi zadzialał nawiem jak powinien moze to faktycznie to robie jakies spiecie

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    W takim razie stawiam na akumulator, dla pewności podjedz sobie gdzieś do punktu sprzedaży akumulatorów i poproś o zbadanie urządzeniem sprawności akumulatora i będzie pewność czy trzeba kupić nowy czy szukać dalej przyczyny rozładowania.

    Jeżeli akumulator okazał by się dobry pozostaje sprawdzić ładowanie które powinno być w granicach 13,8V do 14,2V

    Innych możliwości nie widzę

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •