Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: zakup e32 4.0 v8 m60

  1. #1
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit

    zakup e32 4.0 v8 m60

    Nasz kolega klubowy (NoVy) :x wyszukał 7 "od dziadka" ,wszystko było by O.K ,gdyby nie to że owa 7 stoi nie odpalana przez około trzy lata,pod miską jest widoczna dość duża plama oleju,a bagnet suchy,macie jakieś rady jak postąpić z tym tematem,chodzi mi oto czy zalać olej i próbować odpalić ,czy najpierw wykręcić świece ,próbować ruszyć korbowodem,jakieś sugestie
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Wymienić olej i próbować zapalić na mój gust. Ale lepiej niech się jakiś mechanik wypowie

    Eeeee nie jestem dziadkiem :P

    Ale z mojego punktu widzenia to nie kupiłbym auta po 3 letnim postoju bo:
    1. Opony pewnie kaput
    2. Aku kaput
    3. Pompa paliwa kaput
    4. Wnętrze 3 lata nie dbane tak samo blacha i reszta

    Jak dla mnie po całości przyszła wtopa na 99 %

    Jak co moge mu opchnąć ładne 740 w cenie za hmmmm no nie wiem :P ;D

  3. #3
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    1. Opony pewnie kaput
    2. Aku kaput
    3. Pompa paliwa kaput
    4. Wnętrze 3 lata nie dbane tak samo blacha i reszta
    ad 1.autko stoi pod dachem ,opony wyglądają na dobre
    2.wyjdzie przy uruchamianiu
    3.brak fotela kierowcy (do odebrania u mech.) reszta tapicery do drobnej pielęgnacji,blacha wydaje się być w dobrym stanie (nie wiele widać pod 3mm kurzem)
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    osobiście nie jeździłbym na oponach co stały 3 lata autem o mocy 286KM to nie polonez jak mu taki kapec pierdyknie przy 250km/h to będziecie mieć klubowy pogrzeb ale jak to się mówi to tylko raz na jakiś czas się zdarza byle nie mi :)

    Skóra może jeszcze do odratowania jak pod dachem stała ale też wyjdzie w praniu.

    Blacha jak pod dachem to pewnie git. Pytanie co z resztą jak np. osprzęt silnika, hamulce, zawias itp?? No i co na to silnik jak go odpalicie po 3 latach niechodzenia czy cewki i wtryski jeszcze żyją?? Ja mam z tym złe wspomnienia kolega kupił E-34 po rocznej przerwie i sypało się co po chwila coś od tego stania a tu 3 lata.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Myślę, że Panowie troszkę panikują. . .

    Kupiłem 30- letniego Dużego Fiata, który stał nieruszany przez co najmniej 10 lat. Auto stało w garażu. Po odpaleniu musiałem jedynie wymienić laskę popychacza bo się wygięła. Wymieniłem opony, aku, płyny i śmiga aż miło.

    Podkreślę, że to stary, polski (czyt. nie najlepiej wykonany) samochód a nie BMW serii 7.

    Lej olej i pal ją. Co wyjdzie to wyjdzie ale tragedii nie powinno być. ;)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Miałem kilka aut ruszonych po długim postoju.

    Nie polecam nic co stalo pod chmurką dluzej niz rok, naprawde sypie sie wszystko.

    Dlugi postoj w garazu to zupelnie co innego.

    Niestety auto ktore stoi powyzej roku nawet w najlepszym garazu bedzie wymagalo nakladow.

    Opony to jasna sprawa, ale mnie np. w e32 po ok. 5 miesiacach stania w garazu przez zime zaczela swirowac wiskoza. Piszczenie przeszlo po tygodniu, ale bylem juz pewien ze jest po niej.
    Czarne e32 w benzynie!


  7. #7
    Vip Vip Awatar NoVy
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    495
    BMW
    Było : E38 2.8 iA/ Było : E32 4.0 V8/ Obecnie : ///M3 e46
    Skąd
    Wrocek City / Southampton
    Może ktoś jeszcze mógł by wypowiedziec sie na ten temat ???

    Był bym bardzo wdzięczny :D
    Wieśniactwo to stan umysłu nie miejsce zamieszkania .........

  8. #8
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Seba, musiałby to być naprawdę megaokazja cenowa. Ja też mam bardzo złe doświadczenia z autem, które stało 1,5 roku pod chmurką. Co prawda był to Fiat Uno, ale nigdy nie odzyskał już kondycji sprzed postoju :/
    Na bank do wymiany będą (prędzej czy później) amory i wszelakie gumy w zawieszeniu (czyli praktycznie cały zawias) bo nieużywane po prostu niszczeją, aku pewnie też zaraz siądzie. Silnikowi raczej nic nie powinno się stać, ale trzeba mu zrobić grubą inspekcję. Olej w skrzyni obowiązkowo do wymiany...

    GENERALNIE - temat do ogarnięcia. Pytanie tylko ile masz zapłacić za to auto, bo na dzień dobry będziesz musiał wydać minimum 3 tysie, ale może warto tyle wydać i potem mieć fajny zadbany egzemplarz ;) 740? Fajna rzecz :D :D :D

    P.S. jak coś to wal na GG ;)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    120
    BMW
    Brak
    Skąd
    EPD
    Opony od razu do wywalenia na 100% nawet jak były nowe! guma uległa odkształceniu po 3 latach stania w jednym miejscu,amory po 200km do wymiany hamulce zapewne cały komplet i wszystkie płyny . Co do reszty nie wiem nie widźiałem nie oglądałem. 3TYś na takie autko by je uratować zapewne za mało .

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Koszt nowych pon to 2000zł, chyba, że używki o i tak z 700zł

    Potem hamulce koszt na sam przód to około 700zł

    Do tego pierwszy serwis motoru i automatu ( jestem świeżo po więc ceny mam dobre ) to
    1000zł

    Zawieszenie gumy będą sparciałe więc zaraz poleca Ci wahacze komplet minimum 600zł

    łączniki stabilizatora, paski klinowe i rolki od nich bo pewnie łożyska zaraz umrą następne 500zł

    Do tego jeszcze pytanie co z klima ?? Jak kompresor żyje to aby nabicie około 250zł

    Jak padł to gorzej używka chyba z 400zł

    Pytanie co z wypasem czy wszystko będzie chodzić?? Pytanie co z hamulcami z tyłu??

    Te 3 tysiące szybciutko się skończą a nawet nie liczyłem amorków, które wszyscy pisza, że padną po takim staniu a to ponad 1000zł

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •