Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Zakup BMW - E32 lub E34. Co wybrać?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    10

    Zakup BMW - E32 lub E34. Co wybrać?

    Witam

    Przymierzam się do zakupu kolejnego BMW. Pierwsze było E30 320i i po 2 latach z tym autem wiem że teraz chcę tylko BMW :) Zastanawiam się nad zakupem E34 lub E32 - bardziej w stronę 7er wiadomo auto większe lepiej wyposażone itp. Silnik taki sam bez znaczenia na model - M30B35. Jako że fundusze mam ograniczone, auto chcę kupić w cenie ok 5-6tys PLN z instalacją LPG.
    I tutaj kilka pytań - jak sprawuje się zwykła instalacja LPG 1 lub 2 generacji w tym silniku? Słyszałem że bardzo dobrze i nie ma sensu wydawać więcej żeby kupić z sekwencją?
    Przed zakupem chciałbym też wiedzieć jak z kosztami eksploatacji? Ile wchodzi w to oleju? Ile płynu chłodniczego?
    Jeśli ktoś ma M30B35 z lpg proszę o info ile to pali gazu na mieście bo oglądając ogłoszenia z allegro ludzie podają 15-16L/100km miasto a inni już 20-25 litrów w tym samym silniku więc jak to jest w rzeczywistości?
    Napiszcie mi na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie E32 żeby nie trafić na gniota jak sprawdzić czy silnik jest zdrowy? Kumpel kupił ostatnio E36 328 i po 3 tygodniach okazało się że ma walniętą głowicę a wiadomo koszt mały to nie jest...

    czasu mam jeszcze troche do namysłu a za autkiem mogę poczekać :)
    rzuciło mi się ostatnio w oczy np to
    http://moto.allegro.pl/item110020746...dzo_dobry.html
    tylko coś cena niska 4700 do negocjacji w stanie idealnym??

    czekam na opinie fanów E32 oraz E34
    z góry dzięki za pomoc :)

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Jak nie chce trafić gniota to powiem tak za 5-6 koła pln to będzie wspomnienie po M30B35 zwłaszcza jak ma lpg to przepływka pewnie kaput. Kolega niech dozbiera z 2-3 tysiące i wtedy szuka.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków

    Re: Zakup BMW - E32 lub E34. Co wybrać?

    Cytat Zamieszczone przez marpusz
    Silnik taki sam bez znaczenia na model - M30B35.
    Właściwie to dlaczego?

    Cytat Zamieszczone przez marpusz
    I tutaj kilka pytań - jak sprawuje się zwykła instalacja LPG 1 lub 2 generacji w tym silniku? Słyszałem że bardzo dobrze i nie ma sensu wydawać więcej żeby kupić z sekwencją?
    Tym fragmentem zapewne dla wielu osób już wpisaleś się w konwencje komediową.
    Jaką więc różnice twoim zdaniem robią te dwa rodzaje instalacji?


    Auto z linku które wkleiłeś jest cieniem samochodu - przynajmniej w przyjetych tu standardach.

    Jest jakiś błąd w myśleniu które obrałeś. Zakup i utrzymanie auta tej klasy ma raczej małe szanse powodzenia w kwocie dobrej do zakupu porządnego kompletu opon zimowych.

    Oto forumowe auto z motorem którego poszukujesz:

    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C14052039
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #4
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    Re: Zakup BMW - E32 lub E34. Co wybrać?

    Cytat Zamieszczone przez marpusz
    Jeśli ktoś ma M30B35 z lpg proszę o info ile to pali gazu na mieście bo oglądając ogłoszenia z allegro ludzie podają 15-16L/100km miasto a inni już 20-25 litrów w tym samym silniku więc jak to jest w rzeczywistości?
    Jest dokładnie tak jak napisałeś.15L spali na sekwencji a 25L na "śrubie"

    Co do LPG 1 i 2 gen.Jeśli nie przeszkadza Ci kosmiczne spalanie,baardzo marne osiągi (mikser),ciągłe strzały w kolektor to jest całkiem ok :razz:

    Oleju wchodzi 5L,płynu ok 11L nie pamiętam w tej chwili dokładnie.

    Sprawdzając silnik spr ciśnienie na cyl,czy równo pracuję itd

    Co do auta które pokazałeś link,powiem tyle Skóra o ile można to tak nazwać jest w stanie krytycznym.Nie wspomnę o podłokietniku i uchwytach na drzwiach poklejonych taśmą izolacyjną :x
    Instalacja na śrubę na pewno wpływa na polepszenie osiągów a przepływomierz zrobiony na opaski to pewnie wyposażenie dodatkowe.Z takim gazem nie wątpliwie samochody z dużo mniejszą pojemnością będą miały z Tobą nie zły ubaw.

    Jeśli masz ograniczone fundusze to zobacz przed zakupem ile kosztują np wahacze czy tarcze hamulcowe...

    A tak na marginesie to proszę zapoznaj się z regulaminem forum a dokłądnie z ptk 5

  5. #5
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Za 5-6 tys nie ma dobrego BMW ,a jeszcze z instalacją gazową ,to jakiś kosmos :what:

    Po prostu zapomnij o BMW za takie pieniądze ,chyba ,że kompletny złom jaki będziesz naprawiał do końca jego istnienia. :)

    Nie tędy droga kolego ,e 34 , e 32 ,to nie e 30 ,to inny świat

  6. #6
    Co jakiś czas loguje się osoba i zadaje te same pytania co ty i głownie mam na myśli cenę. Pomijając już opcje „szukaj” to wystarczy wklepać w allegro ceny choćby amortyzatorów albo np. przepływomierza (nowego). A jeszcze prościej zobaczyć ceny seryjnych opon do e32 wtedy zrozumiesz że to nie taka kasa na takie auto.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •