Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Półka DSP

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    87
    BMW
    EX e38 740i,narazie nie ma ale będzie
    Skąd
    Oława

    Półka DSP

    Niestety moje głośniki w DSP są już tak stare, że jest to tylko kwestia czasu jak membrany się posypią już wszystkie. Jedna mi już poszła. A więc zapytanie z mojej strony jakie głośniki tam kupić żeby to grało???

    -Albo może kupić jakąś skrzynie i wpiąć się w tą kostkę od DSP da rade tak???

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Problem, w tym, że każdy z głośników jest osobno zasilony, więc musiałbyś dołożyć skrzynię na 4głośnikach(lub dwóch dwucewkowych), a i tak pewnie będzie problem z przebiciem się z bagażnika, bo do mocnych to te kanały nie należą(bodajże 25-35W RMS na kanał)

    U szajboosa będę kombinować z wstawieniem 2 STX GDN-17-140-8 SW + 2 membrany bierne do tego. Co z tego wyjdzie będziemy widzieć, jak to w końcu zamontujemy to zdam relację. Póki co, nie mamy czasu, żeby inny wzmacniacz założyć(4x35W RMS z Yamahy zaczęło się robić niewystarczające i wyląduje ADS PH15, 2 mostki na przód, a więc 130W RMS x2, a na tył pozostałe 2 kanały, a więc 55W RMS)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    87
    BMW
    EX e38 740i,narazie nie ma ale będzie
    Skąd
    Oława
    Czyli jak skrzyni się nie da wpiąć???

    A co by się stało jak bym skrzynie podłączył pod 4 kanały??? te z DSP

    A jakie głośniki ewentualnie zastąpią te ori z Półki na porównywalnym poziomie lub lepszym.

    Sory za pytania ale nie znam się za bardzo na tym ;)

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Czyli jak skrzyni się nie da wpiąć???
    Da się wpiąć, ale albo wykorzystujesz 4 głośniki, albo 2 głośniki dwucewkowe, ponieważ do półki dochodzi 4 osobne pary przewodów, każda z osobnej końcówki mocy, której nie możesz w żaden sposób połączyć.
    Kolejna sprawa to jak już pisałem, problemem będzie przebicie się do środka z bagażnika. Duże prawdopodobieństwo, że mocy będzie za mało, żeby znośnie przebić się do wnętrza.

    Więc masz 2 wyjścia, albo dobrać 4 inne głośniki w to miejsce, albo kupić używane głośniki od kogoś(szajboos ma 3szt. niepotrzebne, 4 jest lekko uszkodzona(dziurka w zawieszeniu górnym), pogadaj może je odstąpi za tani pieniądz)

    Inna opcja, to kupno np. jakiś tonsili, nie wiadomo tylko jak to zagra i czy w ogóle będzie lepiej.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    wrazie jak by co to mam tylną półke dsp w dobrym stanie , jak co to na pw .............

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    87
    BMW
    EX e38 740i,narazie nie ma ale będzie
    Skąd
    Oława
    -OK a co się stanie jeśli podepnę pod jeden kanał taka skrzynie 200RMS pewnie będzie kupa i to zapewne nie wyrobi?????

    -Są jakieś subwoofery 13cm???

    Albo kupić Jakieś BOSSE AUDI albo coś z W211 Mercedesa lub W220

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez LUKASZWBO
    -OK a co się stanie jeśli podepnę pod jeden kanał taka skrzynie 200RMS pewnie będzie kupa i to zapewne nie wyrobi?????
    Ledwo go ruszy

    -Są jakieś subwoofery 13cm???
    Głośniki w tym rozmiarze ciężko nazwać subwooferami.
    6" ciężko nazwać takowymi, a co dopiero 5"
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    87
    BMW
    EX e38 740i,narazie nie ma ale będzie
    Skąd
    Oława
    W takim razie z tego co wiem da się podpiąć 2 wzmacniacz z wejściem wysokonapięciowym

    Mógłbym prosić o skompletowanie jakiegoś dobrego wzmacniacza + skrzynię tak max 200-250RMS

    Po takich modyfikacjach funkcje DSP będą działały czy nie???

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez LUKASZWBO
    max 200-250RMS
    Jesteś pewny? Ta moc może się okazać za mała, żeby przebić się do wnętrza.
    Moim zdaniem zastanowiłbym się na jakąś 12" w obudowie BR i do tego co najmniej 400W RMS.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    87
    BMW
    EX e38 740i,narazie nie ma ale będzie
    Skąd
    Oława
    Mam worek na narty więc dziura będzie w podłokietniku albo jakiś głośniczek typowo w ta dziurę wsadzi widziałem parę razy takie coś na Allegro ludzie maja tak zrobione :)

    Czy po dodaniu drugiego wzmacniacza półka z DSP może zostać czy nie za bardzo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •