Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Półka DSP

  1. #11
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Może zostać, ale najlepiej ją odłączyć, skoro i tak nie gra tak jak powinna.

    Poszukaj informacji na temat suba w DSP. Na forum przewinęła się już informacja, że programowo jest tam ustawiony filtr na 40hz i częstotliwości poniżej tej, nie są już odtwarzane za bardzo.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    87
    BMW
    EX e38 740i,narazie nie ma ale będzie
    Skąd
    Oława
    Najlepiej chciałbym zostawić półkę żeby grała jakiś głośnik do niej bym dokupił i wsio.Ale chciałbym do tego też jakiś sub do bagażnika i wzmacniacz wiem tylko ze wzmak musi mieć wejście wysokonapięciowe mógłbym was prosić o jakieś propozycje suba i wzmaka prosze o odpowiedz bo po 10-tym chciałbym coś kupić :) :D

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez LUKASZWBO
    Najlepiej chciałbym zostawić półkę żeby grała jakiś głośnik do niej bym dokupił i wsio.Ale chciałbym do tego też jakiś sub do bagażnika
    Po co, żeby wyszła z tego kakofonia?

    Cytat Zamieszczone przez LUKASZWBO
    mógłbym was prosić o jakieś propozycje suba i wzmaka prosze o odpowiedz bo po 10-tym chciałbym coś kupić
    Może jakiś Brax za 12tys zł? :P

    A tak na poważnie, to podaj jaki masz na to budżet i co oczekujesz, bo jeśli sub ma zagrać głośniej niż półka, to trochę mocy może być potrzebne.

    Cytat Zamieszczone przez LUKASZWBO
    wzmacniacz wiem tylko ze wzmak musi mieć wejście wysokonapięciowe
    Nie musi mieć, zawsze można użyć "konwertera" np. sinuslive. Zasada działania taka sama.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    87
    BMW
    EX e38 740i,narazie nie ma ale będzie
    Skąd
    Oława
    1000zł nie chciał bym przekroczyć,no chyba że sprzedał bym 2-gie auto to wtedy parę stówek bym urwał jeszcze do tego ale wątpię żeby się sprzedało :(

    A Słucham HH czasami jakiś umcyk umcyk no i ESKI słucham :D jeśli to ma jakieś znaczenie w dobraniu.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Koledzy, koledzy AJUTO!
    Jak zdemontować tylną półkę z głośnikami potocznie zwaną subwooferem? Ten "bas" czy tam dźwięk który ma przypominać bas działa mi na nerwy. To dudnienie jest nie do zniesienia. Planuję przerobić to jakoś albo całkowicie odłączyć. Czy da radę jakoś włożyć tam 4 głośniki 16cm? Jeżeli nie to do bagażnika powędruje jakiś bas z Tonsila. Wszystkie głośniki w drzwiach również będą Tonsil. Fotorelację zdam na łamach forum ale na razie nie mogę rozszabrować tej półki. :029: :029: :029:

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  6. #16
    Zdejmujesz oparcie ,.boczki na słupkach i odkręcasz półkę ;)

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Pod kratkami głośnikowymi są wkręty(po 2 na stronę).
    Kratkę zdejmujesz podważając ją od przodu auta(od strony zagłówka).

    Po kolei:
    - wyciągasz najpierw siedzisko z kanapy, wystarczy je pociągnąć energicznie do góry(od przodu)
    - później masz 2 nakrętki M6(na klucz 10) jedna po boku, druga na środku, po ich odkręceniu(i odpięciu ew. wtyczek) bez problemu da się wyciągnąć oparcie, wysuwając je do góry
    - podłokietnik jest mocowany w ten sam sposób(na dole są 2 nakrętki, a później do góry go wysuwasz)
    - wyciągasz kołki trzymające półkę, zdejmujesz kratki i wykręcasz wkręty trzymające półkę do plastikowej puszki
    - zdejmujesz lampki(podważ od góry), a pod nimi masz wkręty na klucz 8, wykręcasz je i wysuwasz do przodu nakładki na słupki
    - demontujesz przód półki i masz dostęp do skrzynki z głośnikami, z tyłu masz 3 śruby M8(na klucz 13) a z przodu kołki

    W przypadku el. kanapy, nie masz nakrętek po bokach, a 2 są na grodzi(trzymają oparcie u dołu podobnie jak w przypadku podłokietnika), a boki wyciągasz wysuwając je do góry.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Dzięki stary, jesteś WIELKI! Niebawem zdam fotorelację z wymiany wszystkich głośników oraz wytłumiania drzwi.

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Zapomniałem o zagłówkach. Je wystarczy pociągnąć energicznie do góry i wyjdą.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •