Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6

W±tek: Klima ch³odzi tylko na ja³owych obrotach

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar BRABUS
    Do³±czy³
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Sk±d
    Mwek

    Klima ch³odzi tylko na ja³owych obrotach

    Mam problem w mojej E38 - klimatyzacja ch³odzi tylko na ja³owych obrotach - podczas jazdy nie ch³odzi w ogole - problem o tyle zastanawiajacy ze jakis czas temu ch³odzi³a mi tylko na wysokich obrotach, a teraz ch³odzi tylko i wylacznie na ja³owych. Co to moze byc? Silnik 4.4, long - byle auto Ariusza.

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar tgracing
    Do³±czy³
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Sk±d
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    A kiedy j± serwisowa³e¶? Mo¿e czynnik ch³odz±cy spierniczy³?
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  3. #3
    wstrz±¶niêty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Sk±d
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez BRABUS
    byle auto Ariusza
    A od czasu gdy jest Twoje, to robi³e¶ co¶ przy klimie ?? Czy wiatrak elektryczny dzia³ bez zarzutu ??
    Gra muzyka

  4. #4
    To bardzo dziwne ¿e podczas jazdy nie dzia³a.

    Jak WojtekD napisa³ - sprawd¼ czy wentylator chodzi i czy siê w³±cza kompresor klimy.

    Przy tak wysokich temperaturach klima nie bêdzie dzia³aæ jak jest za duzo czynnika, ale i na postoju by nie dzia³a³a.

    Tak czy owak - musisz podjechac do warsztatu pod klimatyzacjê. Wprawny serwisant bêdzie wiedzia³ co siê dzieje na podstawie cisnieñ ;)
    Czyste sumienie wynika najczê¶ciej ze z³ej pamiêci

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, by³o e32 3.0 m60
    Sk±d
    Bydgoszcz
    Kolega mia³ kiedy¶ taki przypadek ale w e34, uszkodzona by³a sprê¿arka (w warsztacie twierdzili, ¿e nie wytwarza ci¶nienia, uk³ad by³ szczelny). Po wymianie sprê¿arki problem znik³, a w aucie mo¿na by³o cieszyæ siê przyjemnym ch³odem :D

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Do³±czy³
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Sk±d
    Szlachta Rydzyñska ko³o wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Jak WojtekD napisa³ - sprawd¼ czy wentylator chodzi i czy siê w³±cza kompresor klimy.
    Gdy nie bêdzie dzia³a³ wentylator to klimatyzacja dzia³a lecz marnie jej sprawno¶æ jest bardzo mocno ograniczona ale dzia³a jako tako.

    Wed³ug mnie powinien po prostu jechaæ na sprawdzenie szczelno¶ci uk³adu a gdy bêdzie ok nabiæ klimatyzacjê. Jestem prawie pewien, ¿e to wystarczy :) a jak nie to maciej napisa³ co jest.
    ---===Bo rado¶æ to suma drobnych przyjemno¶ci===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze wzglêdu na ograniczony czas coraz rzadziej zagl±dam na forum :(
    W sprawach pilnych proszê o kontakt na maila coboss@op.pl pamiêtajcie o zaznaczeniu, ¿e jeste¶cie klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •