Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Elektrozawory e38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl

    Elektrozawory e38

    Witam
    Postanowiłem założyć temat poniewaz sadze ze jest dość powszechny i pewnie ktoś ma podobny temat i moze go zainteresować...
    Chciałem sie zapytać na jakiej zasadzie działają elektrozawory w naszych 7er'ach...

    Otóż w moim samochodzie leci już TYLKO cieple powietrze z kratek i czytając posty większość stawia na te właśnie zawory.

    Tutaj znalazłem coś takiego
    http://forum.7er.pl/-czesci-e32-zest...38-vt14171.htm

    Jest to zestaw naprawczy do tech właśnie zaworów, ale zastanawia mnie co maja te "gumeczki" wspólnego z ciepłym powietrzem u mnie w kabinie. Jaka jest zasada działania tych zaworów czy tej pompki. Lub co innego oprócz tego może nie działać tak jak należy...
    pozdrawiam
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  2. #2
    Podany link dotyczy zestawu naprawczego do e32. Elektrozawory w e32 są inne niż w e38.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    hmm... No właśnie jest napisane e zestaw pasuje również do e38... Przynajmniej wg. sprzedającego...

    i e39 niby też...


    ----------------------------------------------------------------------------------------------


    Witam znowu
    Potrzebuje waszej pomocy bo stanąłem w martwym punkcie...
    Na 95% obstawiam ze sa to elektrozawory bo z panelu leci tylko cieple powietrze niezależnie od tego co mam włączone...

    PROBLEM polega na tym ze jest dwa elektrozawory a ja nie wiem czy się czymś różnią (ogólnie jeden i drugi ma 2 wypusty naprzeciw oraz jeden z pompki)

    Poniżej daje link do aukcji
    1) http://www.allegro.pl/ite...ektrozawor.html
    2) http://www.allegro.pl/ite...38_e39_e46.html

    Czy te dwa zawory czymś sie różnią?? czy różnica polega tylko na tym ze 1 rurka jest wygięta (link nr 2) a w drugim wychodzi na wprost (link nr 2)

    Przerabiał może ktoś ten temat??

    PS I do czego potrzebna jest ta pompka?? Do czego ona służy i po co jest? Bo widzę ze ktoś u mnie modził z kablami bo od pompki odchodza 2 kabelki:
    Brazowy oraz zielony a przylutowane sa do nich 2 zupelnie inne...
    Tak ma byc?? moglby ktos sprawdzic jaki kolor kabli ma wtyczka w waszym samochodzie przed liftem...


    MOD: Edytuj posty.
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Tak jak masz klimatronik dwustrefowy tak samo masz dwa elektrozawory na jadną i drugą stronę auta. Pompka po nimi wymusza obieg płynu w nagrzewnicy (aby było wydajniejsze ogrzewanie. Wygląda na to że masz typowy objaw niedomykajacych się eketrozaworów.

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Jeżeli masz na pokładzie webasto to dodatkowa pompka elektryczna jest wbudowana w webasto, jeżeli go nie masz to wtedy pompka jest przy zaworkach.
    Te dwa rodzaje zaworów różnią się bardzo mocno od siebie! Sama pompka ma tylko jedno wejście. Szukaj zaworów takich jak masz przy aucie lub powinieneś mieć...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    250
    BMW
    Porsche Cayenne Turbo S
    Skąd
    KOŁO
    Cytat Zamieszczone przez WojtekE_32
    Tak jak masz klimatronik dwustrefowy tak samo masz dwa elektrozawory na jadną i drugą stronę auta. Pompka po nimi wymusza obieg płynu w nagrzewnicy (aby było wydajniejsze ogrzewanie. Wygląda na to że masz typowy objaw niedomykajacych się eketrozaworów.
    Prawdopodobnie wlaśnie padły Ci zawory, a że sa tak skonstruowane żeby w razie awarii nie przegrzac silnika bądź nie zamrozić kierowcy to otwieraja przeplyw i masz caly czas cieplo ;) Polecam wymiane.. Może być jeszcze opcja sterowania( Panel od klimatyzacji)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    ok wiec ostatnie pytanie- orientuje sie ktos czy z e39 podejdzie? bo jak dla mnie to jest jeden CH*** ale nie chce sie chce naciagac na koszty...:/
    Bo z tego co patrzylem to jest tego mnustwo ale co dziwne te co sa identyczne z wygladu maja INNE NUMRY wiec o co w koncu z tym chodzi??!!??!!:/
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    ja wam powiem tak mam sprawne elektrozawory i dalej ciepłe powietrze. Gadałem ze znajomym mechanikiem i obstawia silniczki pod deską (powiedział ,że mi to naprawi ) dam znać co było.
    e32 v8 manual

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Bliźniacze auta do E38 to E39 i E53 (X5)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    ku*** m** bo inaczej nie umie powiedzieć zmieniłem zawory i teraz nie wiem czy są złe czy tez nie działają czy cos innego;/ Można by było myśleć ze to sterowanie ale nie podoba mi sie ze jak odpinam wtyczkę z elektrozaworów to wtedy mam juz zimne powietrze i co ciekawe sterowanie działa- jest różnica miedzy ciepłym a zimnym... co wiecej waz za elektrozaworami jest ciepły chociaż z tego co zrozumiałem z waszych wyjaśnień powinien nie poszczać płynu żeby ogrzewał...
    Jak łatwo sprawdzić czy elektrozawory działają??
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •