Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: reifenpanne ! co się dzieje?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki

    reifenpanne ! co się dzieje?

    Witajcie
    Na wstępie dzięki za wszystkie porady ,auto dopracowane :P ,ale dzisiaj jadąc w granicach 140km/h wyskakuje błąd reifenpanne! zajechałem na cpn i sprawdziłem ciśnienie w kołach wszystko ok ,auto kupiłem od Niemca na zimówkach i nic takiego nie było,kupiłem w Polsce letnie 19" zmieniłem koła i dzisiaj jadąc ze wspomnianą prędkością pojawia się błąd ale przy wyższych prędkościach w mieście nic a nic ,przód 245/45/19 , tył 275/40/19 ,podaje opis na centralnym wyświetlaczu : Vorsichting anhalten ! Zum Beheben der Panne s.Betriebsanl. Reifen mit Notlaufelgenschaften:weiterfahrt mit max 80km/h bei begrenzter Distanz. s. Betriebsanl. koledzy tylko wy wiecie co to i i jak to rozpracować ,proszę o porady

  2. #2
    Opony masz dobre.

    Jeśli masz ciśnienia prawidłowe to zasetuj jeszcze raz ciśnienia w oponkach.

    Jeśli będzie się nadal pojawiało, spuść powietrze i napompuj pneumixem :) Pomoże
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Dzięki sylwek ,termin zasetuj to coś z tenisa ziemnego 8/ , czyli spuścić i nadymać ? jeszcze raz ? , jakie prawidłowe ciśnienie w takich kołach powinno być, teraz mam 2.5 na przodku i tyle czy ok ?

  4. #4
    Tabelę ciśnień masz na słupku po otwarciu drzwi. Tam jest wszystko opisane

    Setuje się z poziomu samochodu przy pomocy pokrętła I-drive. Instrukcja pomocna ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Wiem że znasz temat,ale jeżeli nie podpowiesz to pewnie skończę w servisie ,wolę tego uniknąć ,mam instrukcję w pdf ale nie mogę znaleźć tematu powiedz jak chłop dla chłopa :)

    MOD Edit:Proszę o zwracanie większej uwagi na polskie znaki.Początki zdań z dużej litery,łatwiej będzie czytać.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    67
    BMW
    BMW
    Skąd
    P-ń
    Łukasz7 i jak poradziłeś sobie ??

    Wchodzisz w i-drive, wybierasz:

    1. SETTINGS
    2. po lewej stronie na pasku wchodzisz w narysowany SAMOCHÓD
    3. na pasku po prawej stronie wchodzisz w FLAT TYRE
    4. i należy wybrać: SET

    ważna sprawa: powyższe czynności należy wykonać po odpaleniu silnika, nie ruszając się z miejsca.

    to wszystko:)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Oczywiście, ale dopiero po zmianie języka z niemieckiego na angielski ,dzięki wszystko opanowane ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •