Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: [mechanika] luz na przekładni kierowniczej e38 regulacja??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    185

    [mechanika] luz na przekładni kierowniczej e38 regulacja??

    czy jest możliwa regulacja niewielkiego luzu na przekładni kierowniczej w e38???
    luz mam niewielki, przekładnia nie stuka, jest sucha.
    jeśli jest taka możliwość to jak to zrobić, bo jesli pojedzie sie do fachowca od przekładni to oni zawsze krzycza ze REGENERACJA I ZE REGULACJA NIE JEST MOŻLIWA.
    jak to jest naprawde, ktoś to robił??

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    250
    BMW
    Porsche Cayenne Turbo S
    Skąd
    KOŁO

    Re: luz na przekładni kierowniczej e38 regulacja??

    Cytat Zamieszczone przez JACEKK.
    czy jest możliwa regulacja niewielkiego luzu na przekładni kierowniczej w e38???
    luz mam niewielki, przekładnia nie stuka, jest sucha.
    jeśli jest taka możliwość to jak to zrobić, bo jesli pojedzie sie do fachowca od przekładni to oni zawsze krzycza ze REGENERACJA I ZE REGULACJA NIE JEST MOŻLIWA.
    jak to jest naprawde, ktoś to robił??
    Niestety kolego nie ma mozliwości regulacji tego luzu. Jedynym rozwiązaniem jest wymiana kolumny- a to troche roboty. Żeby rozwiać wątpliwości napewno musisz odkręcić wózek zawieszenia przedniego. Inaczej nie zdemontujesz

  3. #3
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,125
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Re: luz na przekładni kierowniczej e38 regulacja??

    Cytat Zamieszczone przez JACEKK.
    czy jest możliwa regulacja niewielkiego luzu na przekładni kierowniczej w e38???
    luz mam niewielki, przekładnia nie stuka, jest sucha.
    jeśli jest taka możliwość to jak to zrobić, bo jesli pojedzie sie do fachowca od przekładni to oni zawsze krzycza ze REGENERACJA I ZE REGULACJA NIE JEST MOŻLIWA.
    jak to jest naprawde, ktoś to robił??
    Tak, niewielki luz bez wiekszego problemu mozesz skasowac- sruba do regulacji/kasacji luzu znajduje sie w gornej czesci przekladni
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    185
    no to jak to w koncu jest-jeden pisze ze mozna, inny ze nie.....
    jesli mozna to moze jakies foto pogladowe jaka sruba krecic..

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Można jak najbardziej tylko oczywiście o ile luz przekładni jest sstosunkowo mały. Od góry kolumny masz śrubę bodajrze na imbus 4mm oraz kątrującą nakrętkę na klucz 17mm. Luzujesz nakrętkę i imbusem wkręcasz śrubę dociskając w ten sposób wałek przekładni ślimakowej. Robisz to na wyprostowanych kołach. Ważne nie dokręcaj tej śruby mocno! Delikatne dokręcenie o około 1/5 obrotu daje spore zmiany. Jak dokręcisz za dużo to kierownica nie będzie odbijała do prostych kół samoczynnie, a auto zacznie "pływać" po drodze. Dojście jest mozolne od spodu auta po zdemontowaniu osłony silnika i małej osłonki aluminiowej pod kolumną. Sprawdzić też można odrazu czy wąs kolumny kierownicy nie ma luzu na frezie w miejscu skręcenia z przekładnią. Jeśli tak należy dokręcić.

  6. #6
    jedyne sprostowanie:

    - klucz to imbus 5mm (kontra jak danek25 napisał 17mm)
    - dojść można od góry nawet w V8 ale jest to trudne ;)

    Z dokręcaniem bardzo delikatnie
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    szajba777
    Gość

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    właśnie... mi mechanik dokręcił i koła słabo wracają ! czyli muszę poluzować z lekka.
    Mi majster robił od dołu ale u mnie od góry jest wystarczająco dużo miejsca w 730D.

  9. #9
    ------------------
    Ostatnio edytowane przez Damias ; 16-02-2011 o 12:14
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Często się zdarza, że żeby wyregulować optymalnie luz należy wykonywać jazdę próbną po równej drodze. Wtedy regulacja jest właściwie przeprowadzona. To są minimalne ruchu śruby a różnica bardzo duża. Auto ma samo powracać do właściwego toru jazdy (na wprost) oczywiście przy prędkości pewnej czyli powiedzmy tych 80km/h. Jeśli po szarpnięciu kierownicy np w lewo auto nie powróci do właściwego toru jazdy na wprost należy minimalnie poluzować śrubę regulacyjną. U siebie regulowałem chyba z osiem razy aż trafiłem na optymalne ustawienie. Teraz jest ok.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •