Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Czujnik opon w e65, tyre control.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    67
    BMW
    BMW
    Skąd
    P-ń

    Czujnik opon w e65, tyre control.

    Witam!

    Mam w swojej e65 czujnik ciśnienia powietrza opon.....nie wiem jak dla Was Panowie/Panie, ale dla mnie to jest porażka...napompuje oponki zgodnie z zaleceniami....pośmigam tydzień i znowu TYRE CONTROL :631:

    Ogólnie aż tak mi by to nie przeszkadzało, gdyby nie fakt, że jak ten komunikat wyskoczy to na check'u i cały czas się świeci no i nie widać godziny, spalania itp...

    Szukałem na forum, były rozmowy o tym wprawdzie ale tylko w e38 i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie:/

    Czy można wyłączyć/dezaktywować te czujniki ??
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 28-07-2011 o 19:42

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    A czym pompowałeś opony?Zwykłym powietrzem czy azotem może?
    Chyba Tiger kiedyś wspominał że coś mu się tam poprzestawiało jak azotem nabił.
    A czy się da wyłączyć?-
    Wydaje mi się że się powinno gdzieś w komputerze
    pogadaj z Sebkiem albo Gregiem oni mają jakieś większe pojęcie o elektronice w e65/66.
    Ja nie pomoge bo moja beti nie ma takowego czujnika i cieszy mnie to bo widzę że z nim ciągle jakieś kłopoty ;(
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Europa czy USA?

    I kolejna sprawa - czy na pewno wszystkie cisnienia są OK? Nieczęsta przypadłość w E65 jesli idzie o kłopot z tyre control. Nie ma co wyłączać systemu a raczej go naprawić
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    67
    BMW
    BMW
    Skąd
    P-ń
    chyba zwykłym...na orlenie.

    tak mi się wydaje....bo jak napompowałem to tak z 1 - 2 tyg. było ok.

    Jak wyczytałem w książce ten system daje komunikat jak pojawi się różnica w ciśnieniach w poszczególnych oponach...ustawić identyczne ciśnienie nie jest aż takim problemem..natomiast podczas jazdy wpadniemy w dziurę, ciśnienie w oponie delikatnie spadnie w jednym kole i znowu TYRE CONTROL !!!

    jak dla mnie głupota:/

  5. #5
    FCB - nadal nie dałeś odpowiedzi na pytanie Europa czy USA.

    Czy problem pojawia się po wjechaniu w dziurę?

    Czy po ustawieniu ciśnień zresetowałeś ciśnienia?
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez FCB
    chyba zwykłym...na orlenie.

    tak mi się wydaje....bo jak napompowałem to tak z 1 - 2 tyg. było ok.

    Jak wyczytałem w książce ten system daje komunikat jak pojawi się różnica w ciśnieniach w poszczególnych oponach...ustawić identyczne ciśnienie nie jest aż takim problemem..natomiast podczas jazdy wpadniemy w dziurę, ciśnienie w oponie delikatnie spadnie w jednym kole i znowu TYRE CONTROL !!!

    jak dla mnie głupota:/
    Jak chcesz być pewien, że dobrze masz napompowane opony to jedź to zrobić na stację diagnostyczną lub na serwis opon!
    Te kompresory na stacjach paliw to jest żal.pl w Lesznie i okolicach jest kilkadziesiąt stacji i ani jednego dobrego, prawidłowo działającego kompresora...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    67
    BMW
    BMW
    Skąd
    P-ń
    sorki....wersja Europa:)

    dziś pojechałem na orlen i 3 oponki ciścienie ok. 3,2 natomiast prawy przód 2,5....także róznica była...

    tak, w kompie zresetowałem

    tzn chodziło mi, że po kilku dniach jazdy po naszych drogach (czyt. dziurach:D) powietrze spada niestety:/ no zobaczymy kiedy ponownie się pojawi komunikat.

  8. #8
    Europa = czytanie prędkości kół z ABS (o to mi chodziło)

    Ciśnienia zresetowałeś - dobrze :)

    Z jednego koła schodzi powietrze - trzeba to naprawić. Naprawdę sądzisz że to wina naszych dziur? Jedź do wulkanizatora niech sprawdzi.

    Jak dla mnie działanie systemu Tyre Control nie jest głupotą ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO
    Chyba Tiger kiedyś wspominał że coś mu się tam poprzestawiało jak azotem nabił.
    Zgadza się, z tym że nie pisałem o tym na forum, a tylko mówiłem Tobie jak byłeś oglądać mój samochód. Na początku dostawałem komunikat o złym ciśnieniu, a później całkowicie o awarii systemu - czujniki szlag trafił.
    dziś pojechałem na orlen i 3 oponki ciścienie ok. 3,2 natomiast prawy przód 2,5....także róznica była...
    to problem masz z uchodzącym ciśnieniem a nie z systemem.
    Cytat Zamieszczone przez FCB
    Jak wyczytałem w książce ten system daje komunikat jak pojawi się różnica w ciśnieniach w poszczególnych oponach
    Poniekąd masz racje. Nabijasz ciśnienie jakie chcesz mieć, inicjalizujesz je, i w momencie gdy wartość jednego z kół się zmieni w stosunku do zainicjalizowanej to pokazuje się komunikat.
    Masz koło zapasowe? Nie zapomnij też o nim, ani o sposobie zamieszczenie go w bagażniku. Jest dokładnie opisane gdzie ma się znajdować wentyl zeby wartość mogła zostać zczytana.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    67
    BMW
    BMW
    Skąd
    P-ń
    pewnie macie racje Panowie...trzeba jechać do wulkanizatora :)

    dzięki za wskazówki :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •