Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Czujnik opon w e65, tyre control.

  1. #11
    Cytat Zamieszczone przez tiger81
    Masz koło zapasowe? Nie zapomnij też o nim, ani o sposobie zamieszczenie go w bagażniku. Jest dokładnie opisane gdzie ma się znajdować wentyl zeby wartość mogła zostać zczytana.
    Tak ale to tylko w przypadku aut z USA czyli z czujnikami przy wentylach :D
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    67
    BMW
    BMW
    Skąd
    P-ń
    Problem usunięty:) faktycznie uchodziło powietrze z tego koła:/ jedna wizyta u wulkanizatora i póki co wszystko ok (a przejechałem już 650 km) :)) dzięki za pomoc!

  3. #13
    No i extra!

    Jak widać system działa jak należy :)

    Cieszę się i szerokiej drogi
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    48
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Polska
    Posiadam e65 z 2004r wersja europejska. W instrukcji obsługi z 2007r nie ma mowy o czujnikach przy wentylach. Czujniki abs informują o spadku cisnienia na podstawie obrotów kól.
    Czy w moim aucie sa czujniki cisnienia w kołach,czy sygnał jest brany z absu?

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk
    Jeśli taki błąd wyskakuje, może go bardzo łatwo skasować. Wystarczy czujniki w BC a następnie ruszyć i po problemie. Błąd znika z komputera i z powrotem widać spalanie i godzinę. Nawet na słupku od drzwi kierowcy masz informacje z symbolem opony i napisem RESET, gdzie jest opisane jak to domowym sposobem wykasować.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik Awatar Mateusz_S
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    98
    BMW
    730d E65
    Skąd
    Warszawa
    Odświeżam temat - szykuje się pierwsza zmiana opon. Jak z czujnikami ciśnienia w roczniku 2004? Czy jest on przymocowany do felgi czy do wentyla? Pytanie o tyle istotne, że zastanawiam się nad wymianą wentyli, bo w 1 w kół zdarza się, że ucieka mi powietrze, i nie wiem czy muszę kupić specjalne wentyle, do których przymocuję czujnik czy wystarczą zwykłe, a czujnik jest przy feldze?
    Prośba o informację (felgi 19'' v spoke).

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    379
    BMW
    f01
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Mateusz_S Zobacz posta
    Odświeżam temat - szykuje się pierwsza zmiana opon. Jak z czujnikami ciśnienia w roczniku 2004? Czy jest on przymocowany do felgi czy do wentyla? Pytanie o tyle istotne, że zastanawiam się nad wymianą wentyli, bo w 1 w kół zdarza się, że ucieka mi powietrze, i nie wiem czy muszę kupić specjalne wentyle, do których przymocuję czujnik czy wystarczą zwykłe, a czujnik jest przy feldze?
    Prośba o informację (felgi 19'' v spoke).
    Jeśli kominki masz gumowe i się wyginają to znaczy że masz zwykłe kominy,a jeśli masz sztywne i widać że są przykręcone do felgi to to masz czujniki na wentylu.

  8. #18
    Początkujący Użytkownik Awatar Mateusz_S
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    98
    BMW
    730d E65
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tedi Zobacz posta
    Jeśli kominki masz gumowe i się wyginają to znaczy że masz zwykłe kominy,a jeśli masz sztywne i widać że są przykręcone do felgi to to masz czujniki na wentylu.
    Jutro sprawdzę, ale wydaje mi się, że są chromowane i sztywne. Rozumiem, że czujnik jest wkręcany w wentyl? Gwinty są standardowe?

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    379
    BMW
    f01
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Mateusz_S Zobacz posta
    Jutro sprawdzę, ale wydaje mi się, że są chromowane i sztywne. Rozumiem, że czujnik jest wkręcany w wentyl? Gwinty są standardowe?
    Tak on wygląda jeśli masz czujniki http://allegro.pl/bmw-czujnik-czujni...599494043.html

    Istnieje tez taka opcja że czujniki ABS kontrolują ciśnienie wtedy masz zwykłe kominy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •