Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Opakowanie Lemforder a w środku TRW??

  1. #1
    Vip Vip Awatar artas270
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    332
    BMW
    Bmw 740i 4.4l
    Skąd
    Gdańsk

    Opakowanie Lemforder a w środku TRW??

    Miał ktoś taki przypadek że w opakowaniu Lemfordera było TRW wszystko orginalnie zapakowane chodzi o np:drążek kierowniczy i wahacz?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Jeden z kolegów na forum miał to samo - stwierdził, że woli dopłacić za lemfordera (żeby część była porządna i na lata), a w pudełku TRW.


    Dlatego nie warto przepłacać, bo wszystko jest i tak klepane w tych samych fabrykach.

  3. #3
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    To standard ,ale poszukaj może w opakowaniu będzie co trzeba.
    Ja kupiłem klocki BOSCH ,a w środku był TEXTAR :)


    Jeżeli chodzi o drążek środkowy to tylko oryginał ,tez będzie TRW ,ale stempel BMW też ,na takim drążku zrobiłem 180 tys km :)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Znajomy miał taki przypadek.Kupił na allegro drążek środkowy Lemfordera do e34 a w śroku był drążek innego producenta już nie pamiętam jakiego,zachęciła go niska cena,ale jak widać było to zwykłym oszustwem,pewnie sprzedający myślał,że ma doczynienia z analfabetą, znajomy odesłał drążek i kupił w IC Lemfordera.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  5. #5
    Vip Vip Awatar artas270
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    332
    BMW
    Bmw 740i 4.4l
    Skąd
    Gdańsk
    Ja zamówiłem części w warsztacie zostawiłem autko ,wszystko co zamawiałem miało być Lemfordera i zapłaciłem jak za Lmi.A dzisiaj znajomy luknął w te graty i okazało się że polowa z tego to TRW :) .Małe zamieszanie w warsztacie i zwrócili mi różnice wartości między Lemforderem a TRW.Ale sami robili wielkie oczy bo ponoć wszystko ori zapakowane jako Lmi albo wielka ściema

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    takie podmianki to norma-to też idzie czasem w drugą stronę- W HansPries-Topran w elementach zawieszenia widziałem loga droższych producentów :]

  7. #7
    ten temat poruszał bosman - sprawa drążka środkowego E32.

    Teraz to nie wiadomo co kupowac żeby było OK :(
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    Re: Opakowanie Lemforder a w środku TRW??

    Cytat Zamieszczone przez artas270
    Miał ktoś taki przypadek że w opakowaniu Lemfordera było TRW wszystko orginalnie zapakowane chodzi o np:drążek kierowniczy i wahacz?
    Tak to standard w dzisiejszych czasach, bardzo wiele firm współpracuje ze sobą w ten sposób, oczywiście godnych siebie producentów!

    A co do drążków to krzywdy kolega nie ma według mnie TRW robi dużo lepszą robotę!
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Na początek - ja mam część elementów TRW, i dobrze się sprawują.

    A co do "pomyłek", to często nie podmianki/oszustwa, tylko niedopatrzenia pakowacza.
    Mianowicie dany zakład produkuje konkretną część dla kilu producentów i pakuje ją w różne opakowania.

    Nawet w AGD są produkty, które są identyczne (nawet przełączniki, kabelki we wnętrzu tej samej długości i koloru), a różnią się tylko logiem no i oczywiście ceną.

    Więc ja proponuję przed paniką wczytać się głebiej, tzn. rozkodować rzeczywistego producenta - bo nieraz się okaże że to samo robi dla kilku, a i jeszcze nadwyżki produkcyjne sprzedaje na boku po jeszcze niższej cenie 8/ :x .

    P.S.
    Wystarczy namierzyć podwykonawców części dla ASO wielu marek i porównać - po ile taki sprzedaje "nadwyżki", a za ile ta sama część idzie w aso, tylko z wypalonym logo :shock:
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    Na początek - ja mam część elementów TRW, i dobrze się sprawują.

    A co do "pomyłek", to często nie podmianki/oszustwa, tylko niedopatrzenia pakowacza.
    Mianowicie dany zakład produkuje konkretną część dla kilu producentów i pakuje ją w różne opakowania.

    Nawet w AGD są produkty, które są identyczne (nawet przełączniki, kabelki we wnętrzu tej samej długości i koloru), a różnią się tylko logiem no i oczywiście ceną.

    Więc ja proponuję przed paniką wczytać się głebiej, tzn. rozkodować rzeczywistego producenta - bo nieraz się okaże że to samo robi dla kilku, a i jeszcze nadwyżki produkcyjne sprzedaje na boku po jeszcze niższej cenie 8/ :x .

    P.S.
    Wystarczy namierzyć podwykonawców części dla ASO wielu marek i porównać - po ile taki sprzedaje "nadwyżki", a za ile ta sama część idzie w aso, tylko z wypalonym logo :shock:


    ...dokładnie-dziś zmienialiśmy czujnik położenia wału w m52 528-kupiony nowy VDO Siemens w Ic i przykładając go do zdjetego z auta oryginału różniły się tym że siemens miał zeszlifowane "na żywca" oznaczenia BMW...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •