Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [ elektronika] Problem z odpaleniem. POMOZCIE

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    13
    BMW
    730 E32
    Skąd
    Łęczna

    [ elektronika] Problem z odpaleniem. POMOZCIE

    Witam. Mam problem :506: Wczoraj zrobiłem 300km bez ostrego deptania, raczej jazda byla w stylu emeryta. Byly postoje gdzie silnik byl wylaczany ale nie stygł do zera. Wieczorem wrocilem do domu i podczas pracy motoru doszly do mnie odglosy spod podwozia w stylu przepalonego tlumika. Wstawiłem auto do garazu i dzisiaj rano chcialem ruszyc w turystyke i KLOPS :506: . Wyskakuje mi komunikat Getriebeprogramm i Sensor Oelstand (i inne Abblendlicht Bremsbelage one juz wczesniej mi sie pokazywaly) ale te dwa komunikaty z usterka w elektronicznym sterowaniu automatycznej skrzyni biegów i uszkodzonym czujnikiem poziomu oleju wczesniej nie mialem. Silnik kreci ale nie chce zapalic. Moze ktos cos mi podpowie. PROSZE O POMOC. Z gory dziekuje.

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Myślę, że ASO lub dobry fachowiec z kompem może Ci pomóc. A jeśli silnik nie zapala a kręci to powiedz - nie dochodzi paliwo, czy prąd ??
    Gra muzyka

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Jesteś pewny że jest tam napisane Getriebeprogramm??? A może Getriebeleitagcośtam? Jeśli tak to odnosi się to do tego uszkodzonego czujnika oleju i nakazuje spojrzeć w instrukcję obsługi i sprawdzić co oznacza komunikat "Sensor Oelstand" ;)

    Abledlicht to się pokazuje, bo masz ksenony, a Bremsbelage - kończą się klocki...

    Co do problemów z zapłonem. Nikt tu jeszcze nie opanował sztuki wróżenia ;) Zrób to co napisał Wojtek.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    hmmm a weź sprawdź.. akumulator, ja miałem tak ,że też się przestraszyłem w e38 ,że auto nie odpala ,ze skrzynia i nagle milion błędów ,a okazało się ,że umarł akumulator, po naładowaniu błędy skrzyni i inne znikły.
    e32 v8 manual

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    A tak na powaznie przyczyn moze byc pare, nie kombinuj, zrob tak jak Ci koledzy powyzej radza, w tym przypadku komp to podstawa

  6. #6
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Guralbmw
    tuczi szklana kula sie zepsula ;D
    nie zapłaciłem raty oraz abonamentu i wyłączyli :D

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    13
    BMW
    730 E32
    Skąd
    Łęczna
    Warto kupic taki interfejs diagnostyczny??? http://moto.allegro.pl/item108773047...mw_i_obd2.html

  8. #8
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77
    Abledlicht to się pokazuje, bo masz ksenony
    Ja mam ksenon a dlaczego nie mam takiego komunikatu? :D

    Cytat Zamieszczone przez tuczi77
    a Bremsbelage - kończą się klocki...
    Lub tylko kabel zaśniedział.

    Ten interface ma mój kumpel,niby się podłącza ale błędów nie znalazł żadnych.Pojechał na lepszego i były dwa...

    Zacznij od tego czy jest iskra.Nie wspomniałeś nic czy masz instalacje.Palisz ją z benzyny czy LPG? Powodów może być mnóstwo a wystarczy użyć opcji szukaj...

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    13
    BMW
    730 E32
    Skąd
    Łęczna
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77
    Abledlicht to się pokazuje, bo masz ksenony
    Ja mam ksenon a dlaczego nie mam takiego komunikatu? :D

    Cytat Zamieszczone przez tuczi77
    a Bremsbelage - kończą się klocki...
    Lub tylko kabel zaśniedział.

    Ten interface ma mój kumpel,niby się podłącza ale błędów nie znalazł żadnych.Pojechał na lepszego i były dwa...

    Zacznij od tego czy jest iskra.Nie wspomniałeś nic czy masz instalacje.Palisz ją z benzyny czy LPG? Powodów może być mnóstwo a wystarczy użyć opcji szukaj...
    Odkad latam bawarkami to tylko na bezynie w zadnej nie mialem instalacji gazowej. Wrzuce ja na lawete i dam sie wykazac chlopakom z ASO. Ale dzieki za odp. Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •