Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [mechanika] Dziwny problem z M30B35

  1. #1
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    [mechanika] Dziwny problem z M30B35

    Hej
    Tak jak w temacie.Coś ugryzło moja lalkę.Otóż problem wygląda nastepująco:
    W nd wróciłem do domu i auto się jeszcze całkiem norlamnie zachowywało.Odpaliłem ze wtorek i przez chwilę silnik nie równo pracował.Wyjechałem i zaczeło trochę szarpać całym autem.Po rozgrzaniu w okolicach 2-2,5t obr jest dziwne szarpnie.Tak jak by brakowało benzyny.Najgorzej jest na 5biegu przy 2tys jak próbuje przyspieszczać.Niby przyspiesza normalnie ale wpada w taki rezonans że aż tapicerka się trzęsie(na 3 i 4 jest to samo ale trochę mniej).A jak wrzuce z 5 na 3 przy 110km/h to normalnie ciągnie do odcięcia bez żadnego szarpania.
    W czym szukać problemu?Kopułkę,palec,kable kupiłem nowe.Paliwa prawie pod korek...
    Zaraz pojadę kupię jeszcze świece bo wczoraj kumpel nie miał na stanie.Krzywe koła odpadają bo raczej cały czas by trzepało a nie tylko w tych obr.
    Pomóżcie bo norlanie serce mi się kraje jak o niej myślę ;(

    pozdr

    EDIT
    Widzę że zainteresowanie tematem jest,nie ma co.
    Sprawa się trochę wyjaśniła,tzn nie do końca...
    Ciśnienie na cylindrach jest takie jak być powinno.Ale nie pali na jednego.I co tu teraz zrobić?Gdzie szukać lewego powietrza?Może jeszcze jakieś inne sugestie?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Miałem takie same objawy jak samochód nie pracował na wszystkie cylindry - winę ponosił układ zapłonowy - niby na wolnych obrotach było ok - ale pod obciążeniem była tragedia - nie dało się jechać np. na 5 biegu 100/h i dodać gazu bo cały samochód się trząsł (ale np na 3 biegu było w miarę ok).


    Więc i może u Ciebie jest podobnie.

  3. #3
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Oby to były świece ,daj znać po wymianie :)

    Sprawdź Quikstarterem kolektor ssący i całą odmę :)
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  4. #4
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    A więc problem prwie rozwiązany

    Miałem stary LPG który wcześniej w niej siedział (u poprzedniego właściciela) i postanowiałem go założyć i zobaczyć jakie będą objawy.Ku mojemu ździwieniu jest ok.Auto nawet nie drgnie.LPG idę już wymontować bo przyspiesza jak polonez :P

    Teraz ptanie.Czego to wina?Pompka spr i kosi,filrt paliwa był wymieniony na wiosnę wię stary nie jest(Mann)...Wtryski?Mam listę od m20b25,czy wtryski tam są takie same?

    Dzięki Irek za szybką interwencje ;) Postanowiłem coś zjeść bo humor mi się poprawił i jednak siadłem min przy kompie.Masz u mnie dużego Żywca :564:

  5. #5
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Zrobione.Znów ma się jej na życie Znów nabrała wigoru i równiutko,cicho pracuje.
    W nagrodę dziś otrzyma solidną kąpiel i dokładne czyszczenie :hihi:

    Przyczyną okazał się wtrysk.Zmieniłem listwe i jest super...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •