Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Kontrolki od ABS i DSC ?????

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar budek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    96

    Kontrolki od ABS i DSC ?????

    witam wszystkich, urodziłmi się mały problem,
    mianowicie parę dni temu wymieniłem tarcze i klocki przód (był już czas zapaliła się kontrolka na czerwono) przy okazji wymianiałem czujnik ABS tak wskazał komp po podłączeniu w przednim prawym kole (zapalały się od czasu do czasu kontrolki ABS i DSC),
    mechanik napomknął że czasami pada kompresor od ABS czekgo komp nie diagnozuje, ale mówił żeby wymienić czujnik. czujnik ABS kupiłem firmy ATE (po nr katalogowych pasuje).
    i co... pa przejechaniu paru kilometrów znowu zapalają mi się kontrolki od ABS, DSC i zużycia klocków (lecz na żółto),
    czyżby czujnik ABS firmy ATE nie nadawal sie jednak, czy szykuje mi sie wymiana kompresora od ABS.
    cos Wam przychodyi do glowy co to moze byc...
    kolega sugerowal zeby pozamieniac czujniki z lewj strony na prawa i zobaczyc co wyjdzie.
    Kiedyś
    E39 523iA Touring,E38 740iA

  2. #2
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    A czujnik zużycia klocków wymieniłeś? Jeżeli tak czy jest to napewno dobrze założona nówka?
    Dreams from Dreams - 7er...

  3. #3
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Częstą usterką w układzie ABS-u było uszkodzenie sterownika ABS/DSC.
    Objawiało się to zapaleniem wszystkich kontrolek z tym związanych. Diagnoza kompem wyświetlała poprostu usterke sterownika albo brak sygnału któregoś koła.
    Jak masz możliwość podłącz pod komputer i zobacz jaki defekt się pojawił, jezeli czujnik koła to zamień go prawy z lewym i wykasuj błąd.
    Jak zapali sie ponownie odczytaj błąd jeszcze raz, jeżeli ta sama strona czujnika to sprawż obwód między sterownikiem a czujnikiem. Jeżeli obwód OK to najprawdopodobniej sterownik, a jezeli pokaże błąd drugiej strony czujnika tzn. że czujnik jest trafiony.
    Chyba że usterka mechaniczna gdzieś przy piaście koła.
    Niewiem czy to jasno opisałem jak będziesz miał problem z tym to pisz.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar budek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    96
    czujnik klocków jest nowy chyba ATE, kontrolka paliła się na czerwono czyli czujnik już zadziałał, a teraz po wymianie zapala się na żółto... to mnie zastanawia.

    a o tych sterownikach abs/dsc też własnie słyszałem że lubią czasami paść,
    dlatego wymieniłem czujnik bo na kompie pokazał prawy przód,
    zrobię jak mówicie zamienię lewą na prawą i powinno wyjść czy czujnik czy sterownik.

    wiem, że te czujniki czasami tak się zapiekają że nie chcą wyjść.... obym nie rozwalił sobie drugiego ;)

    dzięki i pozdrawiam w Nowym Roku 4all
    Kiedyś
    E39 523iA Touring,E38 740iA

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar budek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    96
    lipa na całego, założyłem dzisiaj drugi ori czujnik i też dupa,
    wychodzi na to że padł mi sterownik abs, nowy 1100 zł,
    znalazłem gościa na allegro który żekomo naprawia takie sterowniki za 500 zł i daje 6 miesięcy gwarancji, ale czy warto.......
    Kiedyś
    E39 523iA Touring,E38 740iA

  6. #6
    kup nowy :D

    Ja u niego naprawilem i padl po poltora miesiaca .. Mam mu odeslac na reklamacje itd ale i tak kupuje nowy bo jak mi znowu by padl po miesiacu pojechal bym i jaja bym wyrwal :D

    Serwis aso - 6400pln
    allegro 2 sztuki nowki z gwarancja roczna - 1400zl
    serwis boscha 2200zl

    Wiec to twoje 1100zl jak za darmo

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar budek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    96
    i chyba też tak zrobię,
    zastanawiam się jescze czy może kupić używkę jak znajdę... ok 300-400 zl
    Kiedyś
    E39 523iA Touring,E38 740iA

  8. #8
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez budek
    i chyba też tak zrobię,
    zastanawiam się jescze czy może kupić używkę jak znajdę... ok 300-400 zl
    Zawsze to jest alternatywa. Tylko sprawdź dokładnie czy działa najlepiej na autku...
    Jeszcze pytanko diagnozowałeś autko kompem bo może warto... czasem jakiś błąd powoduje niewłaściwe działanie. Polecam jednak podpięcie wykasowanie błędów i ponowne sprawdzenie.
    Dreams from Dreams - 7er...

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar budek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    96
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    Cytat Zamieszczone przez budek
    i chyba też tak zrobię,
    zastanawiam się jescze czy może kupić używkę jak znajdę... ok 300-400 zl
    Zawsze to jest alternatywa. Tylko sprawdź dokładnie czy działa najlepiej na autku...
    Jeszcze pytanko diagnozowałeś autko kompem bo może warto... czasem jakiś błąd powoduje niewłaściwe działanie. Polecam jednak podpięcie wykasowanie błędów i ponowne sprawdzenie.
    sprawdzałem na kompie, prawy przód czujnik abs, kupiłem zamiennik ATE założyłem i dalej to samo po przejechaniu kilku kilomwtrów zapala się kontrolka abs,dsc, kontrolka zużycia klocków na żółto, myślałem że moze ATE jakiś lipny, ale dzisiaj założyłem ori czujnik i tak samo kontrolki się zapalały a komp pokazał czujnik prawy przód.
    więc pozostaje sterownik, a wiem że potrafi padać bo ponoć wychodziły lipne z fabryki,
    w młodszych rocznikach ponoć poprawiono już ten sterownik.
    Kiedyś
    E39 523iA Touring,E38 740iA

  10. #10
    ten agregat ma to do siebie ze pokazuje wlasnie uszkodzony czujnik :)

    I orginalne komputery BMW aso rowniez sa oszukiwane , jedyna dobra rada to sprawdzic wkladajac czujnik z innej strony .. Zamienic je miejscami czy to cos da jezeli nie wiadomo ze agregat uszkodzony jezeli zmieni sie to tylko czujnik , urzywke jak znajdziesz to jestes bogim bo jak dla mnie nie realna do zdobycia :) a cena smiesznie mala bo generalnie chodza po 800zl urzywane

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •