Witajcie mam problem z poprzednim ubezpieczycielem

21.05.2010 zakupiłem moje BMW - model 728i rok.prod 1983. Pojazd ubezpieczony był w firmie Aviva. Około tygodnia od dnia zakupu zgłosiłem ubezpieczycielowi fakt, iż to ja obecnie użytkuję ten samochód. Podczas rozmowy z konsultantką dowiedziałem się, iż poprzedni właściciel nie opłacał rat za ubezpieczenie OC i w związku z tym koniczna będzie rekallkulacja składki OC uwzględniając moje dane jako nowego właściciela. Po kolejnym tygodniu otrzymałem informację o kwocie rekalkulacji składki ubezpieczenia OC. Ponieważ kwota jaką wyliczona była dla mnie niesatysfakcjonująca z dniem 17.06.2010 wypowiedziałem umowę OC . Tego samego dnia zakupiłem ubezpieczenie OC w innym towarzystwie.
Kilka dni później otrzymałem informację od firmy Aviva o tym, iż umowa została anulowana ale w związku z tym, że poprzedni właściciel nie opłacił składki ja jestem zobowiązany zapłacić kilkaset złotych za 30 dni, które użytkowałem pojazd. W związku z opowiązującymi przepisami kupujący ma prawo bezpłatnie użytkować pojazd na dotychczasowym ubezpieczeniu przez okres 30 dni od daty zakupu pojazdu. W związku z tym, iż wypowiedziałem umowę firmie Aviva 27 dni po zakupie auta, czyli 3 dni przed czasem określonym w ustawie, uważam, że żądanie zapłaty jest czymś niedorzecznym i skandalicznym. Nie mam zamiaru opłacać żądanej kwoty.
Pragnę zauważyć, iż po rozmowie z konsultatką zostałem poinformowany o tym, że gdyby poprzedni właściciel opłacał składki, nie żądano by ode mnie dodatkowych opłat. Skąd ja mogę wiedzieć, czy poprzedni właściciel opłacał składki z ubezpieczenie czy też nie...
Nie mam zamiaru opłacać żądanej kwoty. Jeśli firma Aviva ma inne zdanie na ten temat wydaje mi się, że spotkamy się z tą firmą w sądzie.

Czy ktoś wie czy oni mają prawo żądać ode mnie zapłaty za te ustawowe 30 dni od dnia zakupu auta...??

Strzeżcie się tych $%^^%^$$ z Avivy, kasy szukają nie tam gdzie trzeba... :shoot: