Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: kilka E 38 , do oceny

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    212
    BMW
    ...
    Skąd
    ...
    Cytat Zamieszczone przez Guralbmw
    ale Twoja wypowiedz jest troche nie halo
    Forum jest po to, aby wyrażać swoje zdanie, ja to zrobiłam...

    Cytat Zamieszczone przez Guralbmw
    O jakiej kwocie za 7er mowa, zeby Cie powalila?
    Żaden szanujący się właściciel nie sprzeda dobrze utrzymanego auta za "psie" pieniądze. Więc to chyba logiczne, że e38 w cenie e32 nie będzie autem, które przyszłemu właścicielowi nie będzie sprawiało przykrych niespodzianek.

    Cytat Zamieszczone przez Guralbmw
    Nie mozna ograniczyc pasji, brakiem kasy.
    Tu masz rację, ale co to będzie za pasja, jak kolega zakupi jedną z tych wymęczonych 7er i żeby doprowadzić ją do stanu użytkowania bądź jak napisałeś do perfekcji wpakuję w nią tyle mamony, że jak sobie wszystko przeliczy to by mu wyszła zadbana w dobrym stanie e38 z końca produkcji. Wiadomo każda 7er wymaga wkładu finansowego. Ale po co ma być to skarbonka bez dna?! I nie potrzebne nerwy?!
    Swojego posta napisałam po to aby kolega icebox uniknął niepotrzebnych nerwów przy doprowadzaniu któregoś z tych aut do ładu.

    Cytat Zamieszczone przez Guralbmw
    Nie wypowiadajmy sie w tematach o ktorych nie mamy pojecia
    Na jakiej podstawie to wnioskujesz? Gdybym nie miała pojęcia nie zabierała bym głosu w temacie...

    Cytat Zamieszczone przez Guralbmw
    postarajmy sie pomuc Koledze
    Moja pomoc polega na tym, żeby odwieść kolegę o zakupu któregokolwiek z tych aut. Stąd moja opina na temat wyżej wymienionych egzemplarzy. Z resztą i tak zrobi jak uważa :) Ja osobiście nie wpakowała bym się w takie bagno na własne życzenie.

    Cytat Zamieszczone przez Guralbmw
    Ten post nie ma na celu urazenia kogokolwiek,jest jedynie napisany pod wplywem podniesionego cisnienia.
    W takim razie proponuję wypić melisę lub wziąć jakieś tabletki ziołowe na pewno pomogą :] Po co się niepotrzebnie denerwować ;)

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Hehe sorry ale jak niedawno szukałem w tej kasie E-32 to nic ciekawego nie było a tu się okazuje, że powinienem szukać E-38 bo "igieł" pod dostatkiem heh

    To po kiego grzyba ja wydałem 13 000 na zabytkowe E-32 ????? Oj ja głupi byłem ;D ;D :what: :what:

    Miałem E-38 i to zadbane i utrzymanie rocznie to minimum 5000zł więc tych padlin nie chciałbym serwisować bo włoży kolega z 2 wartości początkowe auta i na końcu się okaże, że nadal to złom.

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    icebox jeśli jesteś zawodowym mechanikiem lub masz zamiłowanie do majsterkowania to mechanicznie napewno doprowadzisz auto do stanu bdb i majątku nie wydasz,byle żebyś nie trafił na rozbitka z górą szpachli.Ale jeśli jeździsz do ASO nawet na dolewki płynu do spryskiwaczy to odpuść sobie....Ja stawiałbym na nr.1 (12 lat u jednego właściciela,oszczędny silnik).
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    Lilka nie mam zamiaru robic O.T. koledze w temacie i uwazam dalsza wymiane pogladow za zbedna. Twoje czysto teoretyczne zdanie na temat aut przedstawionych przez Kolege, sa poparte jedynie tylko i wylacznie samymi przypuszczeniami. Niejednokrotnie mozna wychaczyc 7er w dobrych pieniadzach i nie zawsze kazdy szanujacy sie wlasciciel sprzedaje drogo, sa rozne przypadki, to jest zycie. Trzeba wybrac, jechac, ogladnac, przekarkulowac i ewentualnie kupic. To, kto jakim budżetem dysponuje, to juz jego sprawa i pewne sugestie w tym temacie sa jak najbardziej nie na miejscu. Po to wlasnie sa takie fora, aby ludzie obnizali koszty utrzymania pojazdow,pomagali sobie a nie podkreslali swoja wyzszosc.Moge zrozumiec, ze kobiety lubia byc w centrum uwagi, ale nie za wszelka cene.Przymykalem oko na wiele Twoich wypowiedzi, w ktorych niejednokrotnie wychylalas sie przed szereg, traktujac ludzi z gory, a przeciez jestes zwyklym userem. Wczoraj miarka sie przebrala, sugerujac Koledze, ze Go nie stac na 7er ,opierajac sie tylko na teoretycznych przypuszczeniach. No cóż najlepiej wyrazac sie o czyims 7er nie posiadajac wlasnego. Nie traktuj tego postu jako chec obrazy Twojej osoby, bo nie to mam na celu. A teraz ide po melise, bo sie skonczyla :(

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Icebox odpuść sobie 7er w takim przedziale cenowym.
    Taka moja dobra rada. Nikt nie sprzeda zadbanej 7emy za takie pieniądze.


    Gural uczepiłeś się jak nie wiem. Boli Cie że dziwczyna zna się na rzeczy? Po to Icebox dał temat by inni userzy zobaczyli auta i ocenili po wyglądzie co o nich sądzą. A z doświadczenia Lila jak i reszta wiedzą że za takie pieniądze się dostanie skarbonkę. Nie powiesz że 8 osób nagle sprzedaje po okazjonalnej cenie perełki.
    Jako pasjonat pasjonatowi Lila doradza Iceboxowi w dobrej wierze. I wierz mi że się na tym zna.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Może zdarzają się cuda i za 9tyś kupisz zadbane E38 - życzę Ci tego. Ryzyko kupienia padalca jest jednak dużo większe. Jeśli masz na zakup E38 10tyś, zorientuj się najpierw ile kosztuje np remont zawieszenia, amortyzatory, sondy lambda, opony np 18", czy nawet wymiana oleju którego trochę wchodzi do V8 - pomijam 1000 innych pierdół które mogą się zepsuć

    E38 jest drogie w serwisowaniu i może się okazać że po zakupie musisz włożyć 5-10-15tyś zł a i tak będziesz miał średni stan. Ja m.in dlatego sprzedałem E38, mimo że miałem zadbane, nie bite, sporo kasy wykładałem na utrzymanie a i tak po roku jazdy po wrocławiu miałem całe zawieszenie do remontu...

    Przyjemność z jazdy E38 jest spora, ale tylko doinwestowanym egzemplarzem. Parchem co najwyżej możesz się powkur...iać, i po pół roku i wydanym pliku banknotów opchnąć dalej na allegro.

    Pozdr

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Superman, rozumiem że bronisz swoją kobietę - normalne zachowanie samca :D
    Ale Góral ma trochę racji, może któregoś z tych gości przycisnęła sytuacja i sprzedaję auto.
    Sam też się nie zastanawiałem czy swojej (pisze tu o aucie, nie kobiecie) nie puścić za jakieś 15-14 tys. (bardzo by się przydało za tydzień kilkanaście wolnych tysi a na 50% raczej nie skołuję tyle przez tydzień i w związku z tym nie zarobię)


    Co do tematu to ja bym chyba wybierał między nr.1, 2 a nr.6

    nr. 3 była walona na oko, ma coś z progiem, listwą przy drzwiach, i te "psełdo xenony"
    n4. 4 wygląda jak by był zkładany z puzli. walona w któryś bok (wstawiane inne drzwi - jedne z chromowanymi klamkami inne bez i w dodatku te progi blee)
    nr. 5 jakoś straszy tym brakiem zawleczki od tego haku do holowania i wogóle jakaś bida.
    nr. 7 poszła
    nr. 8 - całkiem fajnie ale te roletki od nawiewów połamane, może jakiś dzwon był to się połamało ? niewiem

  8. #18
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    odpuść sobie 7er w takim przedziale cenowym, ja rok temu popełniłem taki błąd i musiałem włożyć w nią prawie 10 tys aby doprowadzić wszystko do porządku.......nie wierze w okazje ale czasem się zdarzają.... pozdrawiam

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    9
    BMW
    e32
    Skąd
    stąd
    dziękuje za wszystkie uwagi, moje spostrzeżenia są następujące e38 to już niestety stary samochód ich ceny mimo całej chęci pasjonatów,użytkowników będą spadały do momentu kiedy te samochody staną się klasykami (to jeszcze chwile potrwa), e 38 poniżej 10 tys będzie coraz więcej. Z wypowiedzi niektórych można wnioskować że każde e38 poniżej kwoty 10 tysięcy powinno być złomowane, tak samo kupując stary samochód za kwotę *2 można tak samo dokładać. Moje wymagania to tylko samochód prosty i bez tony szpachli( do 15 tysięcy), a z resztą sobie poradzę.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Kup za 8tyś i pogadamy za rok o wrażeniach o ile jeszcze będziesz ją miał ;)

    Nie wiem jak można samemu poradzić sobie z remontem silnika, zawieszenia, czy skrzyni bez zakupu części...

    Mam propozycję - pojeździj trochę po ogłoszeniach, pooglądaj... Mnie nie boli to, że E38 tanieją bo nie mam już tego auta, ale ciągle pamiętam jak szukałem (wtedy za 20-30tyś) i za tą kasę 90% to był syf - kombinowany, szpachlowany i opisany jako idealny. Teraz dodajmy 3 lata dobijania tych złomów i oto mamy egzemplarze po 8tyś zł ;)

    Pozdr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •