Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: [ wnetrze] Nawiew z kratki tej pośrodku deski z diodą

  1. #31
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez mongooes
    Cytat Zamieszczone przez 525d
    A ja mam pytanie do czego jest ta dioda w kratce u góry deski, jak zamykam auto to się zaświeca i po chwili gaśnie. Alarm czy co?
    Nie alarm, a dioda centralnego zamka. Do tego nie tylko dioda, ale takze czujnik oswietlenia dla panelu sterowania klimatyzacji - korekcja nawiewu oraz sterowania klapkami na podstawie naslonecznienia.
    Z tego co wiem to na samym panelu klimatronika znajduje sie wlasnie czujnik (fototranzystor- zaraz przy prawej kratce) sterujacy natezeniem jego podswietlania- skoro w tej gornej kratce z dioda tez jest jeden to w ktorym miejscu "sciemnia" ?? ;)
    Chyba ze sluzy do kontroli pracy pozostalych...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    128
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Warszawa
    Nie przeczytales mojego posta dokladnie. Jest w nim napisane za co dokladnie odpowiada czujnik swiatla w kratce nawiewu.

  3. #33
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez mongooes
    Nie alarm, a dioda centralnego zamka. Do tego nie tylko dioda, ale takze [shadow=brown:6159adef85]czujnik oswietlenia dla panelu sterowania klimatyzacji[/shadow:6159adef85] - korekcja nawiewu oraz sterowania klapkami na podstawie naslonecznienia.
    Stad moje pytanie??
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #34
    Cytat Zamieszczone przez mongooes
    Zastanawia mnie jak mozna przetestowac taki system, tzn uzbroic na samym GM3 i otworzyc drzwi. Tylko wlasnie, jak otworzyc drzwi bez uzycia kluczyka?
    W niektórych autach da się to zrobić. Zamykasz auto pilotem, pozostawiając drzwi kierowcy otwarte. Centralny zamknie się na wszystkich drzwiach poza drzwiami kierowcy. Wtedy można zamknąć drzwi kierowcy i po około 10 sekundach otworzyć - powinny błyskać kierunki. Dodam, że taki sposób nie zawsze działa. Inna sprawa, że można zakodować GM3, aby nie dezaktywował alarmu po otwarciu auta kluczykiem. :)

  5. #35
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    W kwestii nawiewów nie będę zakładał nowego tematy, jeśli chodzi o nawiew na tylną kanapę, to ma on swój osobny wiatrak ? Znajduje się on w tunelu? Ostatnio zauważyłem że z nawiewów tunelu powietrze leci bardzo słabo i myślę że może być uwalony ten wiatrak ( bezpieczniki całe )? Czy ktoś wie jak do niego się dostać i czy dużo jest z tym roboty?
    Jeśli masz tylko zwykły nawiew z tyłu(czyli masz regulację ciepłe zimne i otwarte-zamknięte) to nie ma tam wentylatora.
    Jeśli masz sterowanie z wyświetlaczem, gdzie masz możliwość ustawić temperaturę i siłę nawiewu(trzecia strefa climatronic) to wtedy jest tam wentylator. Łatwo to odróżnić, bo nie dość, że climatronic na tył to dodatkowa dokładka na końcu tunelu, to jeszcze nie ma schowka na kasety pod podłokietnikiem.

    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Cytat Zamieszczone przez mongooes
    Cytat Zamieszczone przez 525d
    A ja mam pytanie do czego jest ta dioda w kratce u góry deski, jak zamykam auto to się zaświeca i po chwili gaśnie. Alarm czy co?
    Nie alarm, a dioda centralnego zamka. Do tego nie tylko dioda, ale takze czujnik oswietlenia dla panelu sterowania klimatyzacji - korekcja nawiewu oraz sterowania klapkami na podstawie naslonecznienia.
    Z tego co wiem to na samym panelu klimatronika znajduje sie wlasnie czujnik (fototranzystor- zaraz przy prawej kratce) sterujacy natezeniem jego podswietlania- skoro w tej gornej kratce z dioda tez jest jeden to w ktorym miejscu "sciemnia" ?? ;)
    Chyba ze sluzy do kontroli pracy pozostalych...
    Foto element z prawej strony climatronic'a, służy do regulacji podświetlenia tego panelu, a czujnik nasłonecznienia na desce, służy do regulacji samej pracy klimatronika, m.in. sterowania klap i siły nawiewu(w trybie auto)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    195
    BMW
    e34m
    Skąd
    torun
    Pozwole sie podpiac i zlikwidowac ten OT. Otoz kolega ma problem dziwny. Mianowicie nie dzialaja nawiewy srodkowe po stronie pesendzera. Wogole nie slychac przestawiania klap. Co sie moglo stac?
    pzdr

  7. #37
    Cytat Zamieszczone przez Camil
    Co sie moglo stac?
    Jak to co? Auto się zepsuło!

    A tak na poważnie to trzeba się podłączyć z diagnostyka i sprawdzić. Przyczyn może być wiele i na chwile obecna to tylko zgadywanie...
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    195
    BMW
    e34m
    Skąd
    torun
    Dziwna rzecza tez jest to jak dzis zauwazylismy, ze nie bezpiecznik a plastik bezpiecznika sie stopil.

  9. #39
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Camil
    Dziwna rzecza tez jest to jak dzis zauwazylismy, ze nie bezpiecznik a plastik bezpiecznika sie stopil.
    Widocznie przez dluzszy czas szedl przez ten bezpiecznik prad o natezeniu bliskim jego przepaleniu
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #40
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez mongooes
    Nie! Tutaj chodzi o to, ze GM3 odpowiada m.in. za alarm. Da sie dokodowac migajace kierunki przy otwieraniu, ale w pelni dzialajacy alarm bedzie po doposazeniu w czujniki ultradzwiekowe, przechylu oraz syrene.
    I tak, i nie. Ja nadal będę się upierał, że GM3 z zakodowaną opcją alarmu po zamknięciu już czuwa. Minimum, jakie należy dołożyć, to syrena. Będzie wtedy sygnalizacja dźwiękowa po "nieautoryzowanym" wejściu przez drzwi. Bez syreny jedyną reakcją na takie wejscie będzie miganie kierunkami lub innymi światłami (zgodnie z zakodowanymi opcjami). Oczywiście do pełni szczęścia należy dodać dodatkowe czujniki (mikrofale i przechył).

    Zwróć uwagę, że kupując np. zestaw do montażu alarmu dostajesz centralkę (która sama w sobie najczęściej potrafi zareagować na pobudzenie krańcówek), syrenę i piloty. Dodatkowe zabezpieczenia należy dokupić oddzielnie.
    A skąd alarm będzie wiedział, że ktoś stłukł szybę skoro seryjnie auto nie ma żadnych czujników wokół nich a w środku brak czujników ruchu? Jedyne kiedy zadziała w ten sposób to przez mechaniczne otwarcie drzwi i to czysto teoretycznie.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •