Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: [mechanika] Brak wstecznego w 740i! POMOCY

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Może gdzieś Ci uszczelniacze puszczają i zdążysz przejechać kawałeczek zanim ciśnienie straci? Czy to ma sens? Poprawcie mnie...

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    W skrzyni dokładnie w misce masz elektrozawory jest ich tam chyba 8 sztuk, być może jeden z nich nie działa lub wysunęła Ci się wtyczka. Spuść olej, sprawdź elektrozawory. Jeśli to nie to to raczej kosz wstecznego.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    57
    BMW
    e38 m62b35 98'
    Skąd
    lubelskie zadupie
    Wystarczy żeby jeden z elektrzaworów dawał wyższe ciśnienie niż powienien. I..kupa

    pozdrawiam

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    137
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    sieradz
    2800 zł tyle mnie kosztowała naprawa skrzyni w łodzi. Też załatwiłem wsteczny zimą na własne życzenie

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    250
    BMW
    Porsche Cayenne Turbo S
    Skąd
    KOŁO

    Re: Brak wstecznego w 740i! POMOCY

    Cytat Zamieszczone przez Tatarski
    Witam,
    od pewnego czasu nie działa mi wsteczny w automacie.
    Wrzucam go, pojawia sie dźwięk piiiii od parktroników, przejade pół metra i zaczyna wyć silnik wskakując na wysokie obroty. Później już w ogóle nic nie jedzie do tyłu.
    Gdzie może leżeć problem?
    Czy jest to wina samej skrzyni, czy podcisnień, a może elektryki?

    Ja odradzam teorie sprawdź to czy tamto itp. Rozbierzesz a nie złożysz. Skrzynia 5hp30 to nie przerzutki w rowerze górskim. Jeżeli chcesz faktycznie sprawdzic co jest i czy da się naprawic to zaprowadź w odpowiednie miejsce- rozbiorą, określą ci koszty i będziesz wiedzial czy warto wymieniać czy raczej naprawiać. Osobiście nie popieram naprawy. Używke kupisz za jakieś 2tyś z jakąś gwarancją. Jedno jest pewne, napewno nie próbuj sam

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    18
    BMW
    e38 740iA, e39 528i, e34 525iA
    Skąd
    Miastko
    A tak z ciekawości jeszcze...
    zakładał ktoś z Was skrzynie z tiptronic, bo mam akurat okazję w przystępnej cenie wciągnąc i czy w razie wymiany ze zwykłego automatu na tiptronic jest dużo zabawy?

    Koledzy, mam taką wątpliwość. Wyciągnąłem skrzynie z auta, a na niej widniej symbol 5hp30. Wczoraj chciałem zamówić skrzynię sugerując się takim samym symbolem, jednak sprzedający zadał mi pytanie, czy mam tiptronic, gdyż jego skrzynia własnie jest z tiptronikiem. Pytanie - czy taka skrzynia podejdzie do mnie, bo już zdurniałem. Myślałem, że jeśli symbol będzie taki sam, jak u mnie, to wszystko będzie cacy, a tu pojawia się wątpliwość. Przypominam, moja bunia to 96 rok, silnik m60 4,0 litrowy. Proszę o szybką odpowiedź!

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    Z tego co wiem 5hp30 była bez tiptronica, a tiptronik był juz w 5hp24. Pierwsze modele e38 miały 5hp30 bez tiptronica, po połowie roku 96 jakos wprowadzono 5hp24. Na ,,mobile.de" na zdjeciach w danych rocznikach aut mozna zauwazyc gdzie jest tiptronic a gdzie go nie ma. No chyba ze tego akurat nie zauwazyłem i były jakies wyjątki.Z tego co sie orientuje to nawet 5hp24 podejdzie do m60, jest troszke lzejsza od ,,30"tki, ale mocowanie ma to samo.Niech ci gosciu pomierzy wymiary i odleglosci mocowań z łaski swojej, i jesli to tiptronic to niech ci dorzuci drewienko od lewarka z tiptronikiem, bo bez tego to tak jakbys nie miał tiptronica:d i sterownik oczywiście!!.Kumpel mi powiedział ze mozna te skrzynki wymieniac ze sobą, tylko osprzet wlasciwy.No chyba ze i on sie myli.Poprawiajcie jak cos sie nie zgadza...

    Małe sprostowanie- jednak są skrzynie 5hp30 ze steptronikiem.Wydaje mi sie ze bez problemów powinna wskoczyc.
    ...ther's no better way to flyy...

  8. #18
    Początkujący Użytkownik Awatar arekchudy9h
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    37
    BMW
    e65 745
    Skąd
    OPOLE
    witam kolegow dwa dni temu padl mi wsteczny w mojej basi mam skrzynie automat 5hp30 i dostalem od kolegi druga 5hp30 step-tronik i tu mam pytanie czy ta skrzynia podpasuje mi do baski???? czy musze szukac takiej jak moja??
    arek

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Ja mam na zbyciu skrzynię 5hp30 z e-32

    W skrzyni 5hp30 występował steptronic w modelu 750 od roku 1996 i pewnie podejdzie

  10. #20
    Początkujący Użytkownik Awatar FuTuRee
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    86
    BMW
    e38 m62b44 e65 n62b36 e70 n52b30
    Skąd
    Mała wioska gdzieś w środku
    Cytat Zamieszczone przez arekchudy9h
    witam kolegow dwa dni temu padl mi wsteczny w mojej basi mam skrzynie automat 5hp30 i dostalem od kolegi druga 5hp30 step-tronik i tu mam pytanie czy ta skrzynia podpasuje mi do baski???? czy musze szukac takiej jak moja??

    Nie jest to tak kolorowo jakby sie wydawalo. Sam niedawno mialem podobny problem i zastanawialem sie nad wlozeniem steptronica ale niestety nie wystarczy zmienic lewarka zmiany biegow i skrzyni. Wiazka sterownika jest polaczona razem z wiazka silnika tak wiec musisz sie pobawic kabelkami zeby zalozyc drugi sterownik (jezeli zlacze nie pasuje). A i napewno nie pasuja czujniki z silnika tylko juz nie pamietam ktore. Generalnie jak ma sie troche pojecia to jest to do zrobienia. Finansowo wychodzi nawet podobnie (oczywiscie mowie tu o czesciach nie robociznie) Ja zrezygnowalem tylko dlatego, gdyz znalazlem tani automat bez steptronica. Wymieniłem filtr olej i juz smiga:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •