Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [ elektryka] alternator ??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska

    [ elektryka] alternator ??

    Zaczne od tego że moje auto to e38 740 m60 a chodzi o to że wczoraj jechałem około 40km/h i nagle auto mi zgasło niestety nie zauważyłem żadnej kontrolki kiedy próbowałem zapalić nie dało się tak jakby akumulator się nagle rozładował wziąłem lawete i pod dom tam sprawdziłem bezpieczniki jeden był walnięty więc wymieniłem i naładowałem akumulator i auto odpaliła ale po kilku sekundach pojawiła się kontrolka ładowania auto z gasło a z okolić silnika poleciał dymek czy to alternator?? z góry dzięki za odpowiedź

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Na początek - zacznij pisać z interpunkcją, bo strasznie się to czyta (niczym powieści G.G. Marqueza )

    Z tego co piszesz na bank masz jakieś zwarcie.
    Czy alternator już umarł trudno trudno powiedzieć (pewnie tak?), ale na pewno masz już spalony mostek diodowy.

    Tak więc na początek trzeba z miernikiem szukać zwarcia/przebicia w elektryce - ale skoro "poszedł dymek" to pewnie to nie będzie mozolne szukanie po omacku
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    Na początek - zacznij pisać z interpunkcją, bo strasznie się to czyta (niczym powieści G.G. Marqueza )

    Z tego co piszesz na bank masz jakieś zwarcie.
    Czy alternator już umarł trudno trudno powiedzieć (pewnie tak?), ale na pewno masz już spalony mostek diodowy.

    Tak więc na początek trzeba z miernikiem szukać zwarcia/przebicia w elektryce - ale skoro "poszedł dymek" to pewnie to nie będzie mozolne szukanie po omacku
    A możesz kolego napisać coś więcej na temat tego mostka diodowego bo za bardzo nie wiem o co chodzi?? I czyli jak poszedł dymek to znalezienie usterki powinno być łatwiejsze tak?? aha i czy zwarcie mogło się zrobić na samym alternatorze??

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    Posprawdzaj przewody idace do alternatora, moze gdzies zwieraja. Jezeli padl Ci mostek diodowy, tego nie sprawdzisz w warunkach domowych. Przyczyn zwarcia moze byc wiele, wiec lepiej daj to komus, kto ma z tym doswiadczenie, no i warunki techniczne.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Wiem koledzy o co wam chodzi ale jeżeli to alternator to mogę go wymienić sam a tak muszę brać lawete i gnać do dobrego elektryka, ale i tak dzięki wszystkim za pomoc.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Ale jak zmienisz sam uszkodzony alternator to moze też byc kłopot z drugim alternatorem, dlatego, że jeśli masz zwarke to uwalisz drugą sztukę. Najpierw trzeba wymontować altka i sprawdzić go na stole. Możliwe jest, ze poprostu mostek padł sam z siebie i poleciał z niego dym. Powąchaj altka jak spalony to poczujesz. Idz węchem napewno jak się coś jarało to i śmierdzieć musi.Mostki często dostają też zwarcia same z siebie. Jak mostek dostanie zwarcia to przeważnie altek robi obciążenie dla aku bo może mieć zwarcie na masę. Można by zmierzyć pobór prądu jeśli jest sporo to odłączyć alternator i sprawdzić czy nie zmiejszy sie. w ten sposób można wykluczyć mocno uszkodzony alternator. To tylko kilka mozliwości z wieli jakie są możliwe.

  7. #7
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Wina nie leży w samym alternatorze. To pewne

    Mój jak padł całkowicie, czyli mostek, diody + regulator to nie "blokował" pracy auta.

    Auto jechało do wykończenia aku... Oczywiście kontolka ładowania świeciła się cały czas.

    Musisz sprawdzić całą instalację
    Pewność na każdym kilometrze ...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez sennapowieka
    Wina nie leży w samym alternatorze. To pewne

    Mój jak padł całkowicie, czyli mostek, diody + regulator to nie "blokował" pracy auta.

    Auto jechało do wykończenia aku... Oczywiście kontolka ładowania świeciła się cały czas.

    Musisz sprawdzić całą instalację
    Kolego moje auto też odpala i pare minut chodzi ale że mam już dojechany akumulator to za długo nie pociągnie na nim samym a więc nadal myślę że to alternator . Obecnie jestem w Niemczech ale za miesiąc wracam to wtedy dam znać co to było.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •