Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Rozbite auto i co dalej

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 740iA 1999 r.
    Skąd
    Warszawa

    Rozbite auto i co dalej

    Witam.
    tak jak w temacie. Dwa tygodnie temu zostałem poszkodowany w wypadku drogowym. Niestety moje E39 zostało ocenione przez rzeczoznawcę jako szkoda całkowita. Stąd moje pytanie co polecacie, żeby odzyskać jak najwiekszą kasę:
    - czy wystawić na allegro w całości jako rozbity,
    - czy sprzedać silnik, skrzynie i inne droższe podzespoły osobno (tylko jak później wygląda sprawa z wyrejestrowaniem auta?)
    Z góry dzięki za podpowiedzi
    Pozdrawiam Jaro

    ex 540i 6b
    ex e39 525i
    ex e38 735iA
    ex e39 540iA

  2. #2
    ---------------
    Ostatnio edytowane przez Damias ; 16-02-2011 o 12:14
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    A jak jest z wyrejestrowaniem to nie wiem :/
    Obecnie nie ma prawnej regulacji do wyrejestrowania (kiedyś można było nawetczasowo wyrejestrować) - teraz masz 2 możliwości: sprzedaż albo złomowanie.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  4. #4
    --------------------
    Ostatnio edytowane przez Damias ; 16-02-2011 o 12:13
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Czyli po wyrejestrowaniu musi oddać auto na złom? Nie może sobie zatrzymać grata?
    A jakby rozbebeszyć auto i zostawić to co się nadaje na sprzedaż a na złom oddać tylko ramę, jakieś niepotrzebne blachy itp?
    jak nam ukradziono E 34 ponad 2 lata temu (znalezione kompletnie rozbite) wiadomo samochód trzeba wyrejestrować, wiec pojechałem z Ojcem na złomowisko i powiedziałem facetowi że mam samochód do zabrania! i co się okazało że samochód po przywiezieniu na złom ważą!!!!!! i za każdy brakujący kg właściciel samochodu DOPŁACA (pokazał mi ustawę na to). oczywiście wpadłem w furie!!! facet na to że może zrobić także przywiozę mu zaświadczenie z policji, że samochód został skradziony i że jest zgłoszony na policji i na tej podstawie przyjmie samochód i wyda kwit do urzędu. (wcześniej rzecz jasna wyjąłem silnik ze skrzynią) tak po krotce to wygląda.

  6. #6
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Dobrze kombinujesz Damias - jak prawdziwy Polak. Istnieje taka możliwość kwestia umowy z drugą stroną.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Tak można - kwestia dogadania ze złomiarzem.
    Bo tu jest mały myk prawny:
    - jak sam Damian piszesz, w/g kodeksu autem jest "buda", z nadanym nr VIN.
    i w/g przepisów, jak np. auto po dzwonie, albo przerdzewiałe zienia budę (czyli wszystkie bebechy i wyposażenie idze w nowe pudełko - razem z kołami, wahaczami, kabelkami), to jest to zmiana pojazdu, a nie tylko zmiana części w pojeździe.

    Tak więc pozostaje dogadać ze złomiarzem, albo wziąć jakiegoś menela niech za 2 flaszki podpisze umowę na kupno auta "niesprawnego/uszkodzonego" za 100pln, potem w urzędzie bierzesz pieczątkę na swoim egzemplarzu umowy o wyrejestrowaniu pojazdu i koniec przygody
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    albo wziąć jakiegoś menela niech za 2 flaszki podpisze umowę na kupno auta "niesprawnego/uszkodzonego" za 100pln, potem w urzędzie bierzesz pieczątkę na swoim egzemplarzu umowy o wyrejestrowaniu pojazdu i koniec przygody
    Mnie sie wydaje, ze auto po orzeczeniu o calkowitej szkodzie nie moze stanowic przedmiotu kupna sprzedazy.

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Guralbmw
    Mnie sie wydaje, ze auto po orzeczeniu o calkowitej szkodzie nie moze stanowic przedmiotu kupna sprzedazy.
    Może - zawsze je może sprzedać jako uszkodzone powypadkowe, jako wrak, ....i tp.

    Bo i po co i taki złom?
    Dla dodatkowego przykładu (jako dowód) - sam rzeczoznawca z ubezpieczalni odlicza Ci od wartości szkody rzekomą wartość wraku w daje do wypłaty różnicę (co uważam za chamstwo ze strony ubezpieczalni).
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    sam rzeczoznawca z ubezpieczalni odlicza Ci od wartości szkody rzekomą wartość wraku w daje do wypłaty różnicę
    No to faktycznie chamsko podchodza. W takim razie bardziej oplaca sie dogadac ze zlomiarzem, .sprzedac auto na czesci, pozostalosc pociac i oddac na zlom. Albo, wyklepac i sprzedac w Chinach ;D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •