Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [ elektryka] Zatrzasniete drzwi pasażera od dnia zakupu auta

  1. #1
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz

    [ elektryka] Zatrzasniete drzwi pasażera od dnia zakupu auta

    Witam wkoncu zabrałem się za zatrzaśnięte drzwi tylne prawe. Od dnia zakupu nie mogłem ich otworzyć ani od zewnątrz ani od wewnątrz, szyby ani centralny tez w nich nie działają, elektryka działa jest podświetlenie popielniczki i przycisków od szyb. "Dzyndzel" jest cały czas ku górze nie da rady go wcisnąć bo odrazu odskakuje. Udało mi się delikatnie boczek odgiąć i ręcznie otworzyłem drzwi. Otworzyłem, ściągnąłem boczek okazało się ze linka wyskoczyła z zamka, 2 sprawa ze była włączona "blokada przed dziećmi" dlatego od wewnątrz nie mogłem otworzyć drzwi. Założyłem linkę, przestawiłem blokadę i drzwi się juz otwierają z wewnątrz i wewnątrz. Problem w tym ze nie działa centralny ani opuszczanie szyb:/ CO może byc tego przyczyną?? Moduł komfortu? Zepsuty zamek w drzwiach?? Sprawdzałem miernikiem prąd dochodzi do zamka........

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Szyby nie da się ruszyć także z głównego panelu w drzwiach kierowcy?

    A z centralnym, możliwe, że siłownik umarł.
    Najprościej go sprawdzić, zamieniając miejscami z np. drugimi tylnymi drzwiami.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Szyby nie da się ruszyć także z głównego panelu w drzwiach kierowcy?
    dokładnie nie da rady nawet z głównego panelu , wszystkie szyby oprócz tej działają . Cos było kombinowane.......... wydaje mi się ze linka specjalnie nie była założona bo nie działa centralny w tych drzwiach (już poprzedniemu właścicielowi)

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    No to pozostaje Ci na krótko podać zasilanie na silnik szyby, jeśli ruszy, to problem leży albo w wiązce(przełamana np.) albo w module komfortu.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    a moze centralny mam uszkodzony w tych dzrwiach? koszt na allegro uzywki 50 zł

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    a moze centralny mam uszkodzony w tych dzrwiach? koszt na allegro uzywki 50 zł
    A z centralnym, możliwe, że siłownik umarł.
    Najprościej go sprawdzić, zamieniając miejscami z np. drugimi tylnymi drzwiami.
    ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    już żadnych pytań nie mam :)

  8. #8
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    odświeżam temat :)
    Zamek już działa wymieniłem na używkę z allegro i chodzi:) sprawdziłem tez ze jest spalony silniczek od szyb , wiec zamowiłem na allegro.
    Dzisiaj wymieniałem go, podłączyłem i działał ......ale do czasu jak auto się uśpiło i dym poszedł z silniczka:/. Wymontowałem moduł komfortu nadpalone są 2 ścieżki od przekaźnika
    i cos w nim lata.Teraz pytanie dawać moduł do regeneracji przekaźnika czy kupic na allegro używany moduł ?? trzeba będzie go kodować??? ten moduł odpowiedzialny jest za centralny:/

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Kolego, wymiana przekaźnika to jest pikuś w porównaniu z komplikacjami przy kodowaniu. A to nr VIN, a to opcje... Ehhh.. A za chwilę okaże się, że masz inną wersję SW lub HW na nowym module...
    A jak kupisz używany, to kto wie, w jakim stanie?

    Miałem kiedyś E36 (no dobra, jeszcze mam, ale sprzedaję) i tam był walnięty od strony kierowcy. Okazało się, że dwie ścieżki wyparowały. Dosłownie 5 minut pracy z lutownicą i moduł jak nowy, działa już 3 lata. I kosztowało mnie to 0,10 zł za prąd.

  10. #10
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    Ehhh.. A za chwilę okaże się, że masz inną wersję SW lub HW na nowym module.
    znalazłem dokładnie taki sam moduł identyczne numery i wersja SW i HW. Mam nadzieje ze nie będzie problemu. Zapłacę przy odbiorze 90 żł czyli nie jest tak źle
    Tak to jest z tymi starymi przekaźnikami w module komfortu, wersje po lifcie już maja to poprawione

    Moj moduł GMIII ma takie oznaczenie
    GMIII (High) BMW 61.35-8 372140
    60837710
    246
    HW 1.5
    SW 1.2

    Ten który zamówiłem ma dokładnie taki samo oznaczenie ale rózni sie jednym numerem
    GMIII (High) BMW 61.35-8 372140
    60837710
    216 <-------
    HW 1.5
    SW 1.2
    Teraz pytania czy będzie pasował i co oznacza ten numer
    Ostatnio edytowane przez dealer25 ; 01-04-2011 o 18:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •