Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Problem z PDC

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar artur240786
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    257
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Bieruń

    Problem z PDC

    cześć posiada ktoś instrukcje po polsku do mojej e38 ??? mam problem z pdc jeszcze dwa dni temu działało normalnie teraz jak włączę to jest sygnał ok 1s i koniec tylko miga dioda przy cofaniu nie wydaje dźwięku jeśli się pojawia przeszkoda pomocy
    moje bmw e38

  2. #2
    szajba777
    Gość
    czesc posiada ktos instrukcje po polsku do mojej e38
    Niestety do twojej nie posiadam :) :)

    ps. prawdopodobnie brak jest instrukcji po Polsku

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    a po co Ci instrukcja. Padł Ci prawdopodobnie któryś z czujników. Teraz to diagnostyka pozostaje albo metoda na dotyk lub słuch. Każdy z czujników ma tyrkotać lub dotykając palcem będziesz czył wibracje. Jeśłi nie poczujesz i nie usłyszysz to czujnik albo uszkodzony, albo się poprostu odłączył, w co wątpię.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar artur240786
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    257
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Bieruń
    nie ja myslalem ze mozna jakos wylaczyc glos w menu albo cos takiego czyli wystarczy wlaczyc zaplon dac na "r" czy musi chodzic silnik??
    moje bmw e38

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    49
    BMW
    e38 730D r00
    Skąd
    kalisz
    a tak apropo ilu pinowy jest czujnik w e38 730d 1999r ma dwa piny czy trzy bo nie wiem ktory zamowic na allegro prosze o pomoc

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    3 piny
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar artur240786
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    257
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Bieruń
    czyli jak pada jeden czujnik to wysiada caly system bo z przodu sa wszystkie ok i nie chodzi a z tylu jeden nie dziala
    moje bmw e38

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Tak jak jeden padnie to zaczyna dioda migać i pikać ciągłym sygnałem. Po podłączeniu pod kompa będzie wiadomo na 100% który czujnik padł.
    Jeżeli nie chcesz naprawiać to jest jest opcja wyłączenia systemu PDC po podłączeniu kompa.
    Instrukcja dostępna w każdym ASO za ok 90zł.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez artur240786
    nie ja myslalem ze mozna jakos wylaczyc glos w menu albo cos takiego czyli wystarczy wlaczyc zaplon dac na "r" czy musi chodzic silnik??
    Nie musi. Wystarczy przekręcony zapłon i ustawienie drążka na R i później na D

    Czujniki w autach po lifcie są 3 pinowe, mogą być jakiekolwiek byle były długie!
    Ja ostatnio wcisnąłem od Citroena C5 ;D po maleńkich przeróbkach weszły idealnie ;)

    Cytat Zamieszczone przez artur240786
    czyli jak pada jeden czujnik to wysiada caly system bo z przodu sa wszystkie ok i nie chodzi a z tylu jeden nie dziala
    PDC nie działa gdy jest uszkodzony jakikolwiek jego element, nie tylko czujnik. Wystarczy, że odepniesz, któryś z gongów i też nie będzie działało ale to takie info na przyszłość, gdyby znów coś padło a wszystkie czujniki były sprawne.

    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    Instrukcja dostępna w każdym ASO za ok 90zł.
    Jest trochę tańsza 70-75zł ale dostępna tylko do aut przed liftem z silnikami benzynowymi i TDSem, do 730d po lifcie BRAK :(
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar artur240786
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    257
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Bieruń
    fajnie dzieki wielkie za info
    moje bmw e38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •