Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Tempomat sie wylącza

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    120
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Siedlce

    Tempomat sie wylącza

    Witam.

    Od razu zaznaczam, ze szukałem ale nic podobnego nie znalazłem. Mam problem z tempomatem w m52b28 rok 96 skrzynia manual.

    Jadę włączam przycisk na drewienku - kontrolka się zapala. Wciskam + na kierownicy i auto zaczyna samo jechać. Po ok 10 sekundach tempomat się wyłącza i ponowne uruchomienie jest możliwe dopiero po ponownym odpaleniu auta. Po wyłączeniu nie zapala się nawet lampka na zegarach dopóki nie odpalę znowu auta

    Co może być przyczyna?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Kolego, znalazłeś może przyczynę tych niedomagań?
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    120
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Siedlce
    Dalej nic nie wiem. Błędów na kompie zero. Szczere mówiąc do większość czasu krążę po mieście i temat poszedł trochę w zapomnienie.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    No mam tak samo od końca tygodnia. Kilka miesięcy tempomat działał ładnie a teraz wyłącza się tak jak opisałeś.
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    63
    BMW
    e38 750
    Skąd
    er one
    Cześć nie wiem czy wam pomogę , ale miałem podobny problem kiedy wrzuciłem zimówki na tył . Rozmiar był trochę mniejszy niż przednich opon i tempomat po kilkuset metrach wyłączał się . Załączała się też kontrolka kontroli trakcji i dopiero po ponownym odpaleniu auta , na kilka minut był spokój . Może te czujniki przy kołach w waszym przypadku wysyłają jakieś błędne informacjie do kompa , pozdrawiam

  6. #6
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    zobaczcie czy nie macie jakichs błędów z mfl, moze byc temu winna taśma kierownicy, ew. sprawdzcie linke od przepustnicy temp. czy nie spadła

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Nie jestem pewien czy to ma związek z uszkodzonym przepływomierzem, ale na wczorajszej trasie 180km wszystko było cacy. Ani arzu się nie wyłaczył i ładnie trzymał tempo. Poprzez uszkodzony przepływomierz miałem strasznie zamulone auto. Delikatne muśnięcie pedałem gazu i na chwilowym spalaniu od razu 20L. Jak ustawiałem w tym czasie tempomat, to chwilę pracował, spalanie też w okolicach 20L, po czym wyłącza się zielona ikonka na zegarach i już nie daje włączyć aż do zgaszenia auta. Numer powtarzał się, jak odpinałem całkowicie wtyczkę od przepływomierza. Pojawia się wtedy kontrolka wyłączonego ASC. Przepływomierz wyłącza się czasem po 5 sekundach a czasem po 30 sekundach.

    Ale wczoraj zmieniałem przepływomierz na inny, działający. I zrobiłem na nim wspomnianą trasę. Przez cały czas ładnie tempomat pracował (nie wspomnę, że musiałem się zatrzymać i skasować adaptację, bo auto oszalało od nadmiaru informacji oraz przez ładnych kilka km nauczyć go od nowa map).

    Może to mieć z tym związek?
    Nein! Mein Schnitzel!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Sprawdź kostkę stacyjki :) Miałem dokładnie taki problem jak Autor. U mnie wprawdzie ten objaw występował z innymi, ale czasem też występował "pojedynczo".
    Pozdrawiam

    fm

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •