Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [mechanika] V12 problem, odłączające się cylindry...

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów

    [mechanika] V12 problem, odłączające się cylindry...

    Witam, mam problem ze swoją 750i. Odpalam rano zimny silnik, wszystko jest ok, silnik złapie temp. roboczą jest ok, gdy w silniku włącza się wisko, silnik traci moc, tak jakby wyłączała się połowa cylindrów. Panowie i panie w czym problem? Przepływomierze zamieniłem stronami, nieszczelność pod kolektorami chyba mogę wyeliminować ponieważ uszczelniłem je na cienką warstwę silikonu. Dodam, że w mojej nieszczęsnej mieścinie nie mam dostępu do kompa. Proszę o pomoc...

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    28
    albo katalizator którys zapchany

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Po katalizatorach zostaly tylko same puszki ;) bo byly przytkane. a moze po rozgrzaniu ktoras sonda wariuje i koryguje na maksa prace silnika? nieraz jak stanie mi sie to podczas jazdy wystarczy, ze puszcze gaz i auto jedzie normalnie.

    a gdzie panowie w V12 znajduja sie czujmiki walkow rozrzadu? mam pewien trop, gdy czujnik jest uszkodzony sa problemy z praca lub z odpaleniem auta na goracym silniku. Moze to samo jest u mnie. Pozdrawiam

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    28
    m70 nie posiada czujników wałków rozrzadu,dopiero m73 posiadało czujnik w lewej głowicy i sa to czujniki predkosci silnika.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    no ale ma chyba jakies czujniki polozenia walka, ze jak jeden padnie to silnik nie chce odpalic.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    28
    M70 ma czujniki na wale korbowym z przodu silnika,a potwierdzenie zapłonu bierze z cewki umieszczonej na 6 i 12 kablu wysokiego napiecia,nie posiada czujników w głowicy.A cewki na kablach sa tylko do potwierdzenia,rownie dobzre moga byc odłączone i silnik bedzie tak samo chodzic.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    Witam radzę na sztywno wymienić czujniki położenia wału to standardowa usterka w v12
    nie wymieniaj jednego (tego co padł) bo za chwile padnie drugi , czujniki masz 2 przesunięty o kąt rozwarcia silnika czyli 60 stopni:)


    jeśli chodzi o czujniki na kablach zapłonowych są to czujniki indyfikujace 6 (12) cylinder jest to odpowiednik czujnika położenia wałka który występował w M73

    nie prawdą jest to że po odłączeniu tych czujników nie ma różnicy jak by nic nie dawały to producent by ich na pusto nie dawał

    przy podłączonych (sprawnych) czujnikach na przewodach zapłonowych
    układ wtryskowy leje raz parzystymi z wtryskami na 1 obrót silnika i na 2 obrót silnika parzystymi (na danej stronie silnika) przy odłączonym lub uszkodzonym 1/2 obrotu silniku leja parzyste druga 1/2 obrotu nie parzyste przez co zmienia się :
    Wtryskiwacze leją 2 razy częściej 2 krotnie mniejsza dawkę co się przekłada na mniejsza ekonomikę , pogorszeniem czystości spalin oraz gorszą pracę silnika (trochę mniej stabilne wolne obroty) ale to i tak jest nie do odczucia przy v12 :) niestety nie jest to tak pięknie DME wchodzi w tryb pracy bez tego czujnika i auto ma gorszę osiągi spalanie itp

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Bez impulsatora na kalbach WN M70 będzie działać, ale własnie na uśrednionych wartościach - tak jak to napisano powyżej.

    Zresztą tak samo jest przy tym samym rozwiązaniu w Motronicu 1.3 przy M30, taki sam impulsator jest tez przy M20 - po odpięciu impulsatora motor będzie pracować dalej, ale dawkowanie paliwa jest już inne i spalanie wzrasta zauważalnie.
    Czarne e32 w benzynie!


  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    ale gdzie wogole sa zamontowane te dwa czujniki? szukalem na realoem ale nic nie znalazlem, albo jestem slepy :) dzisiaj zamowilem przewody zaplonowe i przy weekendzie biore sie za wymiane, mysle, ze praca silnika powinna sie troche zmienic (drgania na biegu jalowym)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez prezE32s
    ale gdzie wogole sa zamontowane te dwa czujniki?
    Na przewodzie WN cylindrów nr 6 i nr 12.
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •