Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Sypanie przez służby drogowe żwiru na drogę.

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice

    Sypanie przez służby drogowe żwiru na drogę.

    Po co to się robi? Kto wpadł na tak głupi pomysł żeby sypać żwirem na asfalt?

    Jadę dzisiaj sobie tą beznadziejną drogą 22 która wygląda jakby ledwo co się na niej wojna skończyła, to jeszcze służby zaczęły sypać jakieś kamyki!!!
    Myślałem że mnie rozniesie jak słyszałem wokół auta te odbijające się ustrojstwa.

    To ma na celu zniszczenie ludziom samochodów? Jestem tak podminowany że to się w głowie nie mieści! Jak zwykle nie mają $ na remont to jakąś chałturę odwalają byle było.
    Nie dosyć że zawieszenie dostaje na tej płytowej dziurawej drodze to jeszcze się szyby pozbędę i auto będę miał do lakierowania!
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice
    To jest Polska więc lepiej się do tego przyzwyczaj bo w swoim życiu w tym kraju równych dróg się nie doczekasz. Nie tylko u Ciebie sypią szajsem na lewo i prawo - u mnie tak samo, czasami to zastanawiam się czy ja jestem na asfalcie czy to już szuterek :D A w Walencji mają most zwodzony który jest tak idealnie równo z drogą zrobiony że bolidy F1 tamtędy jeżdżą :P

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Też ostatnio w nocy wjechałem na taki odcinek drogi w okolicach Polanowa w zachodniopomorskim, jak usłyszałem jak to się odbija od nadkoli i podwozia to aż mnie zabolało serce, na szczęście nic nie jechało z naprzeciwka bo była ok 1 w nocy.

    Kiedyś wpadłem też na jakiś odcinek takiej drogi i z naprzeciwka jechał Kamaz, obsypał mnie tym "gównem" i niestety parę odprysków na masce mam.

    Byłem w się dowiedzieć w starostwie powiatowym w Sławnie co z tym mogę zrobić to przemiła Pani odpowiedziała że mogę wysłać zażalenie a jak chcę to mogę założyć sprawę :-). I to tyle.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    100
    BMW
    F 01
    Skąd
    z azot
    pod spód leją płynna smołe i te kamyki mają sie do tego przykleic, a przyklejają sie do opon do auta to kretyństwo jakies. a ,że jestem miłośnikem motocylki nie wyobrażam sobie wjechać w takie coś na moto gleba obligatoryjna
    BMW sie nie psuje

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Ja już wiem co się robi z tą smołą jak jest ponad 30 stopni w cieniu... płynie jak woda i strasznie się klei do samochodu :o
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Albo mowa o zatykaniu wyrw grysem albo o zaklejaniu pęknięć i drobnych dziurek metodą smoła i zmielony asfalt.

    W 1 przypadku powinni to ubić i po kilku dniach gdy usiądzie zalać asfaltem ale ten grys nie powinien latać po drodze.

    W 2 przypadku gdy jest klejona droga to ten drobniutki asfalt owszem hałasuje mocno ale nie uszkadza aut pod warunkiem, że się przestrzega ograniczenia prędkości, które w tedy obowiązuje. Te kamyszki jak to nazywacie przywierają do asfaltu bardzo szybko, na ruchliwej drodze w szczególności gdy jeździ dużo ciężarówek to jest kwestia kilku godzin aby z posypki zrobiła się ładna i skuteczna łata.

    W WLKP metoda powszechna od wielu lat.

    Jeżeli jedziecie taką drogą i widzicie jelenia w złomie który leci szybko z przeciwka to jedyne co możecie zrobić to włączyć światła awaryjne, drogowe ostry klakson i zajechanie mu drogi aby zwolnił. Inaczej faktycznie przez głupka możecie mieć potrzaskany lakier na aucie. Jakoś trzeba sobie radzić, na głupotę ludzką nie ma lekarstwa niestety.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •