Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [mechanika] Ułamany króciec nagrzewnicy, co dalej :-(

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Grudziądz

    [mechanika] Ułamany króciec nagrzewnicy, co dalej :-(

    Niestety jak w tytule...

    Wczoraj mnie taka "niespodzianka" na drodze spotkała.

    Zastanawiam się czy jest jakaś szansa to naprawić czy czeka mnie już tylko wymiana nagrzewnicy niestety?
    Mixer

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    Wymiana , naprawy będą nie trwałe i tak będzie czekała cie wymiana , na razie możesz sobie zmostkować węże by płyn nie szedł przez nagrzewnice

  3. #3
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    To zależy ile tego króćca ci zostało, mnie zostało sporo więc założyłem złączkę miedzianą od CO, chyba 22/25 pasowało idealnie. Grubszy koniec na króciec przyklejony na masę (technicol) czy jakoś tak, przeznaczona jest właśnie do takich napraw, 30min i po sprawie, a na wystającą mosiężną końcówkę wąż i jeżdzę tak już rok czasu i w zasadzie zapomniałem o temacie. A dobrze jest ubrudzić koniec redukcji tą masą w miejscu gdzie nakładasz węża, masa jest chropowata i nie pozwoli zsunąć się wężowi przy wzroście ciśnienia. U mnie pomogło jestem zadowolony, a jeżeli nie kupisz nowej nagrzewnicy to awarii można spodziewać się i w jednym jak i w drugim przypadku, pozdrawiam.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Grudziądz
    Cytat Zamieszczone przez p3xeon
    Wymiana , naprawy będą nie trwałe i tak będzie czekała cie wymiana , na razie możesz sobie zmostkować węże by płyn nie szedł przez nagrzewnice

    Właśnie takie rozwiązanie podpowiedział mi mój mechanik jako doraźne.
    Za tydzień mam zawieźć kuzyna do ślubu,więc chyba skorzystam właśnie z tego rozwiązania.
    Tylko teraz co z czym połączyć?
    Mixer

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Grudziądz
    Cytat Zamieszczone przez lockbud
    To zależy ile tego króćca ci zostało, mnie zostało sporo więc założyłem złączkę miedzianą od CO, chyba 22/25 pasowało idealnie. Grubszy koniec na króciec przyklejony na masę (technicol) czy jakoś tak, przeznaczona jest właśnie do takich napraw, 30min i po sprawie, a na wystającą mosiężną końcówkę wąż i jeżdzę tak już rok czasu i w zasadzie zapomniałem o temacie. A dobrze jest ubrudzić koniec redukcji tą masą w miejscu gdzie nakładasz węża, masa jest chropowata i nie pozwoli zsunąć się wężowi przy wzroście ciśnienia. U mnie pomogło jestem zadowolony, a jeżeli nie kupisz nowej nagrzewnicy to awarii można spodziewać się i w jednym jak i w drugim przypadku, pozdrawiam.

    Niestety chyba niewiele mi tego króćca pozostało...
    Na moje oko to większa część została odłamana, a pozostało jakieś 3, może 4 mm.
    To chyba zbyt mało...???
    Mixer

  6. #6
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez fabian1980
    Cytat Zamieszczone przez lockbud
    To zależy ile tego króćca ci zostało, mnie zostało sporo więc założyłem złączkę miedzianą od CO, chyba 22/25 pasowało idealnie. Grubszy koniec na króciec przyklejony na masę (technicol) czy jakoś tak, przeznaczona jest właśnie do takich napraw, 30min i po sprawie, a na wystającą mosiężną końcówkę wąż i jeżdzę tak już rok czasu i w zasadzie zapomniałem o temacie. A dobrze jest ubrudzić koniec redukcji tą masą w miejscu gdzie nakładasz węża, masa jest chropowata i nie pozwoli zsunąć się wężowi przy wzroście ciśnienia. U mnie pomogło jestem zadowolony, a jeżeli nie kupisz nowej nagrzewnicy to awarii można spodziewać się i w jednym jak i w drugim przypadku, pozdrawiam.

    Niestety chyba niewiele mi tego króćca pozostało...
    Na moje oko to większa część została odłamana, a pozostało jakieś 3, może 4 mm.
    To chyba zbyt mało...???
    i to dużo za mało, niestety czeka cię wymiana.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    127
    BMW
    ex: E32 750, E38 730i, E38 735i, E38 725d, E38 730d, E36 325i, E34 540i, E39 540i,740d F01; 730d E65
    Skąd
    Łódź
    Witaj
    Niestety chłodnice i wszelkie urzadzenia wodne są a) wykonane z plastiku praktycznie nie nadającego się do spawania, b) są wygrzane i przez to baaaardzo kruche.
    Ale jest na to sposób (ja tak zrobiłem w swojej 750 z chłodnica i do momentu sprzedaży działało - czyli jakieś pół roku), dobrałem tuleję miedzianą z rurki jakiejś która idealnie wchodziła w króciec a wystawała dokładnie tyle ile wystaje sprawny kruciec później nasadziłem ułamany koniec i spasowałem. Następnie całą tuleję posmarowałem distalem i złożyłem tak jak napisałem wcześniej. Po wyschnięciu całość poskładałem i działało.
    Musisz tylko ostrożnie składać i bardzo delikatnie bo naprawdę jest bardzo kruche.
    Pozdrawiam i życzę Ci powodzenia.

  8. #8
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez julsan
    Witaj
    Niestety chłodnice i wszelkie urzadzenia wodne są a) wykonane z plastiku praktycznie nie nadającego się do spawania, b) są wygrzane i przez to baaaardzo kruche.
    Ale jest na to sposób (ja tak zrobiłem w swojej 750 z chłodnica i do momentu sprzedaży działało - czyli jakieś pół roku), dobrałem tuleję miedzianą z rurki jakiejś która idealnie wchodziła w króciec a wystawała dokładnie tyle ile wystaje sprawny kruciec później nasadziłem ułamany koniec i spasowałem. Następnie całą tuleję posmarowałem distalem i złożyłem tak jak napisałem wcześniej. Po wyschnięciu całość poskładałem i działało.
    Musisz tylko ostrożnie składać i bardzo delikatnie bo naprawdę jest bardzo kruche.
    Pozdrawiam i życzę Ci powodzenia.
    w zasadzie to samo zrobiłem tylko na zewnętrznej ściance, ale faktycznie można to zrobić od wewnątrz jeżeli króciec jest za krótki jak w twoim przypadku i z pomocą masy przeznaczonej do tego celu. No chyba że chcesz nówkę nagrzewnicę wiadomo będzie najlepiej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •