Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: mechanika-M60b40 zakapca

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    37

    mechanika-M60b40 zakapca

    witam mam problem odnosnie kupiłem silnik m60 b40 i jest problem po rozgrzaniu silnika do normalnej temp i po dodaniu gazu na 4tys .jak schodzi z obrotów zakapca na siwo jaka moze byc tego przyczyna dodam ze na zimnym silniku nie pusci nawet dymka jak sie rozgrzeje tez nie tylko obiaw jest po wkreceniu na obroty podczas schodzenia z obrotów

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Jeśli poziom płynu chłodniczego jest w normie nie ma czym się przejmować.W układzie wydechowym skrapla się woda,pod wpływem temperatury woda odparowuje.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    a jak ubywa plynu to uszczelki pod główkami :D
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    37
    tak tylko ze spaliny czuc olejem a nie wygląda to na pare

  5. #5
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Witka
    W ten sposób nie dojdziesz do usterki ,jedź na stację kontroli pojazdów ,zrób kontr.emisji spalin (powinna być darmowa) a następnie na kompa i wszystko będzie jasne :)
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez eryk0028
    tak tylko ze spaliny czuc olejem a nie wygląda to na pare
    A to co innego,czyli silnik spala olej.Jeśli dym pojawia się przy schodzeniu z obrotów to stawiałbym na zużyte uszczelniacze zaworowe.Swoją drogą tydzień temu mierzyłem ze znajomym kompresję w jego e32 m60,powodem pomiaru był dość duży ubytek oleju na 1000km.Na siedmiu cylindrach po 14 bar na ósmym ponad 13,świeca dość znacznie zachlapana olejem.Diagnoza:zużyte uszczelniacze zaworowe.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  7. #7
    A ja sądzę że to nie sprawa uszczelniaczy, ponieważ nie kopci przy odpaleniu. Również bzdurą jest, że kompresja może być nizsza z powodu uszczelniaczy - one nie biorą udziału w procesie sprężania.

    Po mojemu to wygląda na odmę lub pierścienie, ale to drugie to raczej megarzadkość - choc wiadomo E32 nowe nie jest ;)

    Odma zmieniona? Jesli nie wiesz jak z nią to zmień, wyczyść kolektor z oleju i jeździj :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    37
    z efektem padnietej mebrany juz sie spotkałe to na wolnych obrotach leciał taki dym ze sie stac nie dało w poniedziałek sprawdze kompresje ja osobiscie obstawiam uszczeliacze ale pewnosci nie mam a nie chce wkładac do swojego auta umierającego silnika dzieki za odp

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Również bzdurą jest, że kompresja może być nizsza z powodu uszczelniaczy - one nie biorą udziału w procesie sprężania.
    W takim razie w jakim celu przeprowadza się próbę olejową???Jeśli po tym zabiegu ciśnienie sprężania nie wzrasta winę za to ponoszą zawory, prowadnice,usczelniacze,a co dokładnie?Będziemy wiedzieć po zdjęciu czapek ;) .Eryk masz ten sam problem co mój znajomy,dokładnie 3 dni temu kupiliśmy niepotrzebnie nową odmę w ASO(po namowach znawców teoretyków),po wymianie nic się nie zmieniło a silnik dalej pije olej(ok 2litry/1000km).Zmierz kompresję,będziesz mieć rozeznanie co do stanu swojego silnika.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  10. #10
    Kompresja może uciekac przez pierścienie lub zawory. Uszczelniacze zaworowe nie "trzymaja" kompresji a tylko chronia przed przedostawaniem się oleju do kanałów ssącego lub wydechowego. Kompresja nad tłokiem trzyma właśnie zawór -> gniazdo zaworowe. To wszystko.

    Próbę olejową przeprowadza się po to, żeby sprawdzić czy kompresja nie ucieka właśnie przez pierścienie. Olej na chwilę uszczelnia pierścienie

    Kłania się fundamentalna budowa silnika 4-ro suwowego :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •