Strona 356 z 374 PierwszyPierwszy ... 256306346354355356357358366 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,551 do 3,560 z 3736

Wątek: Rarytasy i gadżety do 7er

  1. #3551
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Ciężko powiedzieć. Konstrukcyjnie, głośniki są lepsze, ale czy będzie to duża różnica to nie wiem
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #3552
    Początkujący Użytkownik Awatar Osama
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    96
    BMW
    E38 730i Manual
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    Czy zmiana głośników na takie, przy moim chyba najsłabszym audio jakie wyszło ma sens czy do tego trzeba wzmacniacz itp.
    System głośników S676 HiFi taki mam ja, co to za "półka"?
    Też mam taki system i zastanawiam się co on oznacza. Chociaż ostatnio przy zmianie boczków jednak przyszedł mi do głowy pomysł że prawdopodobnie był jeszcze słabszy system naglosnienia bez tylnych tweeterow bo musiałem je przekładać że swoich starych boczków bo w nowych były tylko 'kratki' ale głośników pod nimi brak. Dziwne te konfiguracje czasami ludzie mieli, niemiec wziął boczki z roletami i airbag ale bez głośników.

  3. #3553
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    System stereo był najniższym modelem. W E87, E90 i E60 nie miał nawet tweeterów.
    System Hifi pierwszej generacji miał już tweetery i lepsze średniotonowe. Miał też większe i mocniejsze subwoofery zasilane z osobnego wzmacniacza(w pierwszej generacji taki mały)

    W przypadku Lockbud system Hifi ma podobny układ głośników jak wspomniałem wyżej, ale wzmacniacz jest już bardziej rozbudowany i wszystkie głośniki są podłączone do niego.
    Logic7 w E65 był najwyższym systemem. W E60, E90 był jeszcze M Individual Audio, w X5 i X6 nazywał się Individual Audio. W serii Fxx przekształcił się w Bang&Olufsen.





    Lockbud, jeśli chce Ci się bawić to mam parkę średniak i tweeter z Bang&Olufsen z F11. Średniak wygląda podobnie jak ten z aukcji, ale tweeter wygląda jak ten z logic7, tylko membrana nie jest alu, a ceramiczna. Jeśli chce Ci się dłubać, to nie widzę problemu, żeby użyczyć do testów
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #3554
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Trochę rozjaśniłeś sytuację, ciekawi mnie jeszcze miejsce tego małego wzmacniacza do subów. Ciekawe czy wzmacniacze są plug&play, czy z wyższych systemów kostki są inne i czy trzeba po takiej zmianie kompletu kodować? Z chęciami to u mnie jest różnie, przeważnie nie mam czasu ale większość "akcji" przy aucie dobywa się na zasadzie spontanu, siedze siedze i nagle wstaję i ide coś dłubać :) :) :) także wolał bym kupić już coś pod mojego żeby bez przeróbek "mechanicznych" coś ulepszyć :)

  5. #3555
    Początkujący Użytkownik Awatar Osama
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    96
    BMW
    E38 730i Manual
    Skąd
    Kraków
    Czyli "S676A HiFi" ma wzmak czy nie? Bo u mnie jest 8 głośników i w półce nie ma nic. A z tego co napisał cursor wnioskuję że powinny być.
    Ostatnio edytowane przez Osama ; 22-04-2019 o 21:08

  6. #3556
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Osama Zobacz posta
    Czyli "S676A HiFi" ma wzmak czy nie? Bo u mnie jest 8 głośników i w półce nie ma nic. A z tego co napisał cursor wnioskuję że powinny być.
    Tak, system HIFI zawsze miał wzmacniacz, ale różny zależnie od modelu. W E38 był to wzmacniacz zasilający każdy głośnik z osobna, w przednich drzwiach był zestaw 3 drożny, w tylnych 2 drogi.

    Po czym wnioskujesz, że powinieneś mieć coś na tylnej półce skoro nic wcześniej nie wspominałem o E38? ;)

    Subwoofer w tylnej półce w E38 był tylko w systemie TOP-Hifi(potocznie nazywany przez wielu DSP )
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #3557
    Początkujący Użytkownik Awatar Osama
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    96
    BMW
    E38 730i Manual
    Skąd
    Kraków
    Wywnioskowalem tak po Twojej wypowiedzi do lockbud o systemie HiFi. Myślałem że piszecie o E38.

  8. #3558
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cursor wrzucił linka z głośnikami do X5 X6 i w sumie o tym gadamy

  9. #3559
    Początkujący Użytkownik Awatar Osama
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    96
    BMW
    E38 730i Manual
    Skąd
    Kraków
    https://www.olx.pl/oferta/czesci-bmw...5-IDycvSL.html

    Na 6 zdjęciu nawi AC Sznycla, pytałem i gość chce 300zl za komplet z pilotem.

  10. #3560
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    ACS Type III 19"
    Naprawdę spora rzadkość
    https://www.olx.pl/oferta/oryginal-a...5-IDAf7kD.html

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •