Strona 152 z 374 PierwszyPierwszy ... 52102142150151152153154162202252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,511 do 1,520 z 3737

Wątek: Rarytasy i gadżety do 7er

  1. #1511
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Druga sprawa jest taka ,że wiele e32 ma głośniki już przystosowane do takiego zestawu.
    Kiedyś mi Kafarek tłumaczył żeby sprawdziż jakie sż membrany i wszystko się wyjaśni ,więc sie może okazać ,że szkoda kasy na głośniki:)
    Sam mam taki zestaw do mojej e32 jeszcze nie założony :)

  2. #1512
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Spokojnie, ktoś to wydzieli w odpowiednim czasie do nowego tematu i wszystko będzie w porzo.
    też tak myślę ;) nie róbmy 'syfu' ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  3. #1513
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 750il
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    464
    BMW
    e32 750iL Highline
    Skąd
    Gdańsk
    Blog
    4
    glosniki sa 40w. a nie jak zwykle 25w. i nie wszystkie roznia sie tylko membrana. glosniki sredniotonowe tez sa inne niz w zwyklym zestawie.

  4. #1514
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jeszcze w mojej nie sprawdzałem ,ale jak sprawdze to napisze co znalazłem :)

  5. #1515
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    A rzeczywiście można czy to są tylko pobożne życzenia? Inaczej - czy chociaż ktoś zna kogoś kto zna kogoś kogo wujka siostrzeńca dziewczyny kolegi brat sprzedał taki zestaw w PL za takie pieniądze???
    Jeden zestaw sprzedałem za 1400zł, drugi za 1100 w licytacji..

    Pierwszy strzał aukcji w goglach i masz na jebaju:

    - przykład niekompletnego (brak kabla, wiązki, zmieniarki i interfejsu) zestawu: http://www.ebay.com/itm/-/3305307045...4514&ViewItem= Udział w aukcji brało 57 osób i poszedł za ~1600zł a jest niekompletny.

    - przykład samego radia (do niczego w sumie potrzebne) http://www.ebay.de/itm/BMW-735-535-8...#ht_500wt_1156 ,gdzie udział w licytacji bierze 10 osób a cena przekroczyła już 200zł (będzie zapewne większa).

    I wrzucałem gdzieś na forum linka do aukcji gdzie całość (wszystkie wiązki z auta i ze zmieniarką 10CD - prawdziwa całość) w idealnym stanie poszła za ~1200 euronów.

    Tuczi, rarytasowatość tego kompletu tkwi w jego kompletności i sprawności. Masz rację, że tego jest dużo. Ale zwróć uwagę, że więcej jest popsutego, zdekompletowanego złomu jak sprawnych zestawów. Tylko dlatego że np. złym podłączeniem mas w głośnikach możesz go zepsuć :] Druga sprawa to czy dane radio jest rzeczywiście kompletne, bo jeśli mowa o samym radiu i tunerze to powodzenia.. Sam kabel łączący elementy ze sobą kosztuje 400zł w ASO, a nie ma zamienników. Można zrobić i sam zawsze sobie dorabiam te kable (mam schematy), tu dla kolegów z forum również. A gdzie mowa o wzmacniaczu na 10 separowanych kanałów i wiązce obiegającej auto 2 razy? Uzupełnienie auta w C Professional RDS nie polega na pociągnięciu kabli z przodu do tyłu jak ma to miejsce w innym Car Audio. Tutaj trzeba zmieniać całą (17 żyłową wiązkę kabli + po 2 kable od wzmiacniacza do każde go z 10-głośników) wiązkę i mało kto potrafi to zrobić bez cięcia.. No ale to jeszcze nie koniec... Trzeba mieć jeszcze zmieniarkę 10CD, która sama w licytacji dochodzi średnio do 500zł (przy dobrym wietrze z magazykiem). Wtedy jeszcze jeden kabel (400zł) i możemy zacząć szukać pilota z podłokietnika :D Jeśli gdzieś znajdzie się w magazynach to trzeba wybulić 1500zł bez kabla :D, na wtórnym rynku praktycznie nieosiągalny. Oj mogę tak bez końca ;)


    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    A

    EDIT:
    To co? Jednak nie doczekamy się rozbicia sumy 2tys zł na kwoty za poszczególne elementy zestawu?
    I ceny specjalnie dla Ciebie Tuczi ;) Pierwsza to aukcja (zakłądając że sprzedający wie co sprzedaje), druga to ASO

    - radio sprawne bez pikselozy 300zł (ASO 2800zł) niedostępne
    - tuner 300 zł (ASO 2500zł)
    - kabel łączący tuner z radiem 150zł (ASO 400zł)
    - zmieniarka 10CD 500zł ASO 2800zł - niedostępna
    - kabel łączący zmieniarkę z tunerem 150zł (ASO 512zł)
    - zmieniarka 6CD 200zł (ASO 2600zł)
    - interfejs do 6CD 150zł (ASO 800zł) - niedostepny
    - komplet wiązek (4 osobnych wiązek składowych + 1 podstawowa 4 kanałowa) na wtórnym rynku niedostępny a w ASO suma 1900zł
    - wzmacniacz HiFi Professional 200zł (ASO 1400zł)
    - głośnik niskotonowy HiFi (40W) 4szt - 160zł (ASO 900zł)
    - głośnik średniotonowy HiFi (40W) 2szt - 80zł (ASO 250zł)
    - głośnik wysokotonowy HiFi (40W) 4szt - 160zł (ASO 900zł)
    - pilot C Professional RDS z podłokietnika - niedostępny na rynku wtórnym, (w ASO niby jest - z praktyki wiem że nie ma ) - (ASO 1500zł)
    - kabel od pilota do tunera - niedostępny na rynku wtórnym i w ASO :D

    Podliczając ceny to za cenę 2000zł nie odpalisz tego, bo brakuje Ci wiązek z auta, nie wspominając o podłokietniku czy reszcie drobnego osprzętu..

    W ASO za "prawie" wszystko masz 16400zł i brakuje Ci kabla od pilota i wszystkich stelaży mocujących..

    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    A po co komu sam interfejs albo wiązka?
    Wiązka i kostka radiowa w Twojej 7er ma kabli chyba 16, a w C Professional RDS 8. w Twojej masa na głośniki jest wspólna. C Professional RDS podłączone do zwykłej kostki z 16ma pinami i tunera upali końcówkę mocy w tunerze.. Po prostu występuje zwarcie..

    Tak czy inaczej C professional RDS nie zagra na zwykłej wiązce.. i vice versa..
    Ostatnio edytowane przez Kafarek ; 06-10-2012 o 14:13


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  6. #1516
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Wszystko na temat ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  7. #1517
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Marek, doskonale wiesz, że ceny na ebay.de w sumie znacząco nie różnią się od cen w PL poza jednym - tam kwoty podane są w €uro a nasze w PL ;)


    1400 i 1100 to jednak nie jest 2000 nie sądzisz?
    Po 1. to nie wiem po co komu w jednym zestawie zmieniarka 6 i 10CD. Chyba się nieco zagalopowałeś z tym wycenianiem i podliczaniem.
    Po 2. podajesz ceny przewodów, ale nie rozumiem po co??? Czy ktoś jak sprzedaje np. soft-close to sprzedaje osobno przewody i sam zamek? Bzdura.
    Po 3. 400zł za głośniki? Są ze złota czy jakiś celebryta trzymał je w rękach? Nie poniosło Cię przypadkiem? O_o

  8. #1518
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Czy ktoś jak sprzedaje np. soft-close to sprzedaje osobno przewody i sam zamek?
    Oczywiście że tak... Jeśli ktoś kompletuje to z czasem to raz uda mu się kupić taniej zamki a raz przewody-przykład jaro_alfa ma zamki ale przewodów dostać do e65 nie może.. Jak widać można ;). Tuczi jak wszystko było by sprzedawane w kompletach 100 % to życie było by łatwiejsze .

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  9. #1519
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Marek, doskonale wiesz, że ceny na ebay.de w sumie znacząco nie różnią się od cen w PL poza jednym - tam kwoty podane są w €uro a nasze w PL
    Zadałem sobie tyle trudu by po obecnym kursie euro przeliczyć to na PLN ;)


    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    1400 i 1100 to jednak nie jest 2000 nie sądzisz?
    Uważam że jak za samo radio, tuner, zmieniarkę i kable jak ja sprzedawałem to odpowiednia cena. Poza tym jeden kupujący miał w aucie odpowiednią wiązkę i wzmacniacz, a druga podłączyła to bez wzmacniacza na osobnych kablach.. I jak ktoś wspomniał wyżej nie gra to wtedy zafajnie..

    To co opycha kolega 750iL to okazja cenowa moim zdaniem.. Kwestia jeszcze sprawności, ale to już odrębny temat..

    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Po 1. to nie wiem po co komu w jednym zestawie zmieniarka 6 i 10CD. Chyba się nieco zagalopowałeś z tym wycenianiem i podliczaniem.
    Wybór zmieniarki był przypadkowy. Pierwotnie występowały zmieniarki na 10CD Silverstona, później BMW wprowadziło zmieniarki na 6 CD i trzeba było dorobić interfejs, co więcej zaprzestano montować 10CD. Kable są bez zmian. Sumując ceny, liczyłem tylko jedną zmieniarkę ;)


    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Po 2. podajesz ceny przewodów, ale nie rozumiem po co??? Czy ktoś jak sprzedaje np. soft-close to sprzedaje osobno przewody i sam zamek? Bzdura.
    90% sprzedawanych radyjek na Allegro jest bez przewodów łączących, a samodzielnie praktycznie nie występują. Osobiście widziałem 3 razy przewody na allegro. W 2 przypadkach od razu kupiłem, w jednym chyba Paweł wziął? Nie pamiętam.. Oryginał jest chodliwy i bardzo trudno dostępny..


    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Po 3. 400zł za głośniki? Są ze złota czy jakiś celebryta trzymał je w rękach? Nie poniosło Cię przypadkiem? O_o
    Podawałem ceny z realoem i 56$ kosztuje jeden głośnik 40W nokii a potrzebne są w sumie 4 niskotonowe, 4 wysokotonowe i 2 średniotonowe.. Wiem że za tę kasę można dostać dobrego JBL'a czy coś innego, ale E32 to youngtimer i dając jakiś retrofit trzebarobić tak jak było z fabryki.. A tak było.. Nawet jak beznadziejnie gra.. to tak było :D
    Ostatnio edytowane przez Kafarek ; 06-10-2012 o 15:37


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  10. #1520
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Jakub, rozumując w taki sposób można nawet obronić tezę, że to Słońce krąży wokół Ziemi. Nie rozśmieszaj mnie :]




    ~ wysłane poprzez Tapatalk

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •