Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Dziwny dzwiek przy ruszaniu..pasek sprzegło hydrokinetyczne?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl

    Dziwny dzwiek przy ruszaniu..pasek sprzegło hydrokinetyczne?

    Witam

    Ponieważ mam zajoba na punkcie mojej bmki i każdy niepokojący odgłos muszę sprawdzić bo nie będę mógł spokojnie zasnąć.
    Teraz meczy mnie ze przy starcie/ruszaniu w mojej bmw e38 740 z 95r słyszę jakby coś przeciągało. Nie wiem czy mam racje ale to tak jakby pasek klinowy;/
    Byłem u mechanika ale stwiedzil ze nie ma czasu (pewnie nie lubi bmek) i stwierdził ze to będzie sprzęgło hydrokinetyczne ale czytając posty na 7er.pl objawem tego bylo by ze samochód redukuje bieg i nie przyspiesza a u mnie czuc ze gniecie mi jaja w oparcie fotela jak zredukuje bieg.
    Co ciekawe stwierdził ze jezeli to pasek sie slizga to można zasypac na chwile talkiem lub MAKA i jeżeli coś da to można wymienić!!
    Nie zajmuje sie całe zycie mechanika ale nauczyłem sie ze tanim kosztem sie nic nie zrobi...
    Moze zna ktos prosty sposób aby sprawdzic pasek klinowy? przy wymianie bedzie trzeba kupic napinacz?
    PS: naciskając pasek nie zauważyłem żeby miał większy luz (tylko delikatny) a na napinaczu nie da się już go bardziej naciągnąć...
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Teoretycznie dobry pasek możesz obrócić na siłę do 90st. - jak obrócisz, więcej, nawet o 180st., to jest za luźny.
    Co do zużycia, to patrząc na wewnętrzną stronę ocenisz starcie, spękanie, sparciałość gumy.

    W zasadzie to przeciętny mechanik "na oko" w parę sekund potrafi oszacować, czy pasek jest dobry, czy już go wymienić.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Białystok
    Może pompa wspomagania ci wyje? sprawdź poziom płynu i czy niema wycieków.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •