Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [mechanika] Wyciek z układu paliwowego Pomocy !

  1. #1
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno

    [mechanika] Wyciek z układu paliwowego Pomocy !

    Koledzy może ktoś miał taki przypadek ... a więc tak w sobotę z rańca po wyjechaniu z GARAGE z okolic przewodów paliwowych co wchodzą ze zbiornika (za kierowcą od spodu auta tam są 3 rurki i odpowietrzenie) - poleciało mi paliwo. :x Jestem pewien, że nie ze zbiornika, bo leciało właśnie po tych rurkach przed zbiornikiem. Dodam, że w zbiorniku było z 16L paliwa, bo auto hula na LPG.

    Odstawiłem auto, bo myślałem, że pękł jakiś wężyk. Po pracy wziąłem się za szukanie przyczyny i nic nie znalazłem. Wszystko jest niby OK. Przejrzałem dokładnie te 3 rurki łączone wężykami czyli dopływ lewego zbiornika i dopływ prawego zbiornika i 3 wężyk - powrót. Jest tam jeszcze prawdopodobnie odpowietrzenie poprowadzone takim przewodem z plastyku tzw TEKALAN. Auto zapalałem, kołysałem :D , dolałem paliwa z 20L i NIC nie pojawił się wyciek.

    Auto użytkuje już parę dni od tego zdarzenia i nie zauważyłem aby się to powtórzyło !

    Proszę Was o rozwikłanie dlaczego i skąd pojawił się wyciek, gdyż obawiam się aby nie powtórzyło się to w jakiś upalny dzień i .......

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    Szkoda,ze odrazu nie starales sie zlokalizowac wycieku,teraz po odparowaniu benzyny musisz obserwowac.Ja bym przegladnol caly uklad paliwowy.Mozliwe,ze paliwo poszlo Ci od strony silnika,gdzies na zlaczkach,kolankach i polecialo po przewodach.

  3. #3
    Masz co oglądać i zagwostka spora.

    Dziwne jest to, że paliwo się polało a teraz jest spokój. Doglądaj problem bo to nie przelewki
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Kolejny dzień i NIC !

    Jest mi już głupio co uruchomię auto schylać się i patrzeć - czy nie cieknie paliwo. Uspokajam się, że Nie, ale w po zastanowieniu się, wolałbym aby ciekło, bo może rozwiązał bym tą zagadkę i pozbył się stresu.

    Obracam się wśród mechaników ( bo taka praca w branży motoryzacyjnej ) i jeden z nich podał mi rozsądne - choć jak dla mnie mało realną przyczynę.

    Na dzień dzisiejszy stawiam, że tak mogło się zdarzyć. :/

    Mianowicie stwierdził, że odpowietrzenie odpada (nawet jeśli tam jest wężyk), On stawia na to, że auto na Gazie-LPG, więc po zapaleniu na benzynie przytkał się przelew i ciśnienie z pompki na powrocie wywaliło w najsłabszym miejscu na łączeniu z wężykiem. Co przytkało przelew i dlaczego teraz jest OK - już nie umiał wytłumaczyć. Dodał, że po następnym odpaleniu odetkał się i "Gitara" nie ma się co przejmować.

    Nie jestem usatysfakcjonowany tym rozumowaniem, ale tak jak wspomniałem nie mam lepszej teorii, na dzień dzisiejszy, na tą awarię.

    Zastanawiałem się jeszcze nad tym - czy nie jest uszkodzony wężyk od jednego ze zbiorników i do momenty kiedy w prawym zbiorniku nie osiągnie się jakiegoś stanu paliwa to Lewy nie podaje benzyny bo jest pusty. W tym celu włączyłem Test 6 na liczniku i wyszło, że oba zbiorniki maja po tyle samo paliwa, więc dalej jestem w "kropce".

    Aha co oznacza cyfra litrów przed stanem L i P zbiornika ?

    Wnioskuje, że to różnica pomiędzy nimi (pojawia się to rano i podczas jazdy a na postoju jest 0. Na wyświetlaczu np 3,1L/26,1L/24,0L (to przykładowe cyfry z głowy).

  5. #5
    Te testy co podałeś to jest opis ile jest litrów w komorach i w sumie. Dla przykładu podam: 10/25/35. To oznacza: lewa komora - 10 litrów, prawa komora - 25 litrów, w zbiorniku 35 litrów.
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    [quote="ArekLand"]co uruchomię auto schylać się i patrzeć - czy nie cieknie paliwo


    Moim zdaniem powinienes rowniez sprawdzac czy nie cieknie po zgaszeniu silnika

  7. #7
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Dzięki sylwek7 ;) a ja inaczej sobie to interpretowałem czyli w takim razie moje podejrzenie co do uszkodzenia wężyka od Lewego zbiornika może być słuszne.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Kiedyś też coś podobnego przerobiłem. Po powrocie w nocy z "kawalerki" zaśmierdziało mi świerzą benzyną z okolic przodu. Niestety jednak po wjechaniu do garażu i otwarciu maski nie było śladu benzyny, ale był za to zapach z okolic prawej podłużnicy. Idzie tamtędy przewód paliwowy metalowy, na który nakładany jest fragment elastyczny gumowy. Były widoczne zacieki odparowanego paliwa i zapach. Niestety lecieć nic nie leciało. Auto odpalone i sucho. Nie darowałem i mimo że była 2 godzina w nocy zaczęły sie poszukiwania. Podczas poruszania i naginania wężyka pojawiała się mgiełka wyciekającej pod ciśnieniem benzyny, a ta leciała wprost na kolektor wydechowy. Okazało sie, ze opaska metalowa poprostu była za lużna i po dokręceniu wszystko jest ok. Radzę zlokalizować wyciek bo licho wie gdzie przecieka i na co leci. U mnie mogło być pozamiatane po mojej E38 gdybym sprawę odpuścił. Benzyna+gorący kolektor wydechowy=zgliszcza z E38. Obejrzyj dokładnie naginając wszystkie przewody paliwowe podczas pracującej pompy paliwa, czyli na odpalonym silniku. Skoro raz poleciało to poleci i drugi. Nie ma opcji, żeby samo sie zepsuło i samo naprawiło.

  9. #9
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Danek25, dzięki kolego za zainteresowanie tematem . W sobotę znów spędziłem pod autem z 2 godziny dolałem paliwa do 40L ( pełen zbiornik boję się lać, bo jak zacznie lecieć to mogę mieć potok pod autem) i dalej NIC. Przegoniłem "Loszkę" aby paliwo się przemieściło do komory lewej zbiornika i czekam teraz kiedy ... Kontrola pod autem po każdym zapaleniu ! Ten wyciek był duży, bo leciało tak, że po wyjechaniu z garażu miałem ścieżkę paliwa. Logiczne by było, że to z tej końcówki przelewu-odpowietrzenia poleciało, bo ona tam właśnie przy tych wężykach się kończy, ale jak to możliwe jeśli w zbiorniku było z 16L.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •