Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66

Wątek: Spadek mocy przy gazie wciśniętym na 100%

  1. #1

    Spadek mocy przy gazie wciśniętym na 100%

    Witam.
    Taka przypadłość mi się pojawiła. Podczas agresywnego przyspieszania (pedał w podłogę na 100%) auto nie ciągnie tak jak powinno. Po odpuszczeniu gazu tak na 80-90% czuję wzrost mocy i idzie normalnie. Silnik kreci normalnie do odcinki a spadek mocy pojawia się po przekroczeniu około 4k obrotów (przy wciśniętym na 100% gazie). Rozmawiałem z jednym z Vipów i zwrócił uwagę na przypuszczalnie zapchane katalizatory. Jedna lambda wywala sporadyczny błąd. Ma ktoś jakieś pomysły co to może być?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Katy łatwo wyeliminować, wystarczy wydech zluzować(przed katami, tak, żeby spaliny szły przed nimi). Będzie ryczeć, ale na tę chwilę, żeby sprawdzić co jest to wystarczy.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    Witam
    mam to samo
    problem pojawial sie po wymianie pompy paliwa , zalozylem uzywke i pewnie ma za male cisnienie.
    Komp na ten temat nic nie mowi
    wiec sadze ze to wina pompy paliwa
    dla wykluczenia katalizatorow powiem ze u mnie ich nie ma :D wiec nie jest to kwestia przypchanych katow
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez mik231
    mam to samo
    Czyli jeszcze nie usunąłeś tej usterki = nie wiesz na 100% że to od pompy?

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Najlepiej zmierzyć ciśnienie na listwie i zmierzyć wydajność pompy(ile litrów przepompuje w ciągu np. minuty)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Może filtry powietrza zapchały się. Wyciągnij wkłady i zobacz - nic nie kosztuje a może pomóc.
    monster_pl

  7. #7
    Filtry wykluczam bo w lutym były wymieniane. Na razie muszę się do mechanika umówić. Póki co zbieram informacje.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Białystok
    Według mnie to na pewno niedomaganie układu paliwowego a co dokładnie to już nikt na forum nie zgadnie, profilaktycznie można wymienić filtr paliwa jeśli dawno nie był ruszany, jeśli to nic nie da to tak jak pisze cursor sprawdź ciśnienie.

  9. #9
    Filtr paliwa również był wymieniany w lutym.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    pompa albo wtryskiwacze , cos z jakiegos powodu nie chce dostarczyc odpowiedniej ilosci paliwa, filtr powietrza bym wykluczyl bo na gazie jest ok. Tez myslalem ze to filtr paliwa i wymienilem (miesiac temu) bez poprawy, apropo pompy to jak tylko zalozylem to bylo ok z czasem sie tak zrobilo, a wiem ze mam strasznie brudny bak i pompe zalozylem bez filterka ( troche glupota, ale potrzebuje auta do jazdy) i podejrzewaz ze juz sie przypchala :D
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •