Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 66

Wątek: Spadek mocy przy gazie wciśniętym na 100%

  1. #41
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Myłem sobie 7er i tak sobie myślałem o tej Twojej spr.Co mi jeszcze przyszło do głowy to czujnik położenia przepustnicy.Spróbuj jego odpiąć i zobacz reakcje

  2. #42
    no niestety - w tym modelu nie ma osobnego czujnika położenia przepustnicy :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #43
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Joe zastanawia mnie spadek mocy po 4000obr...
    jak odczytywales bledy nie bylo tam przypadkiem cos w stylu "sterowanie walkiem poza zakresem pracy" ??
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #44
    Bossie, pisałem powyżej, nie było błędów.
    Teraz byłem się przejechać. Auto nie było całkiem zimne i wskazówka prawie wychodziła z niebieskiego pola podczas odpalenia. No i powiem wam że auto ciągnie jak dzikie. Nie mam żadnych zastrzeżeń, mało tego, wcześniej tak dobrze nie szła. Przepływomierz oczywiście odpity. Także jest jak na razie bardzo dobrze. W poniedziałek znów jadę do mechaników i mają mi podpiąć nowy przepływomierz żeby zobaczyć czy będzie śmigać. Wszystko fajnie jak na razie. Tylko pozostaje pytanie - czemu rano z wypiętą przepływką muliło na początku? Jutro będę ją odpalać to zobaczę czy na zimnym zaś przymuli. Może się przepaliła i dotarła po wymianie części bo dużo ją nie jeździłem od wczoraj. Także się niunia drażni jak na razie ale widzę znaczną poprawę w układzie zasilającym paliwem (wymiana pompy, filtra i czyszczenie pomogło).
    A i jeszcze, dzisiaj tych spadków przy 4k nie zanotowałem.

  5. #45
    To czekamy na wieści jak po jazdach testowych na nowej przepływce :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #46
    Kolejna dawka z jazdy dzisiaj zaprzeczająca teorii przepływomierza jako jedynego powodu usterki :
    Odpaliłem auto po kilkugodzinnej przerwie. Temperatura silnika przy rozruchu lekko ponad niebieskie pole. Auto na początku muli, pierdzi i nie przyspiesza. Po chwili się obudziło ale to nie jest to co ma być. Zrobiłem małą trasę (ze 30km) i też dziczenie i słabiutka jest. Przepływomierz wypięty.
    O co chodzi? Może jest tak jak Bitek-bitek radzi, że to przepustnica nie otwiera się jak należy?
    I jeszcze kurna dzisiaj zerwałem linkę od otwierania klapy .
    :razz: :razz: :razz: :506: :506: :506:

  7. #47
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    A podpinałeś oryginalny przepływomierz - sprawny?? Bo bez przepływomierza to M62 potrafi zachowywać się różnie.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  8. #48
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Bo bez przepływomierza to M62 potrafi zachowywać się różnie.
    Moim zdaniem jeździć to nie będzie....(mam na myśli auto z wypiętą przepływką)

  9. #49
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Bo bez przepływomierza to M62 potrafi zachowywać się różnie.
    Moim zdaniem jeździć to nie będzie....(mam na myśli auto z wypiętą przepływką)
    Będzie jechał ale na niskich obrotach będą działy się cyrki, po wciśnięci gazu na max powinien iść w miarę sprawnie.

    Joe powinien podłączyć się pod kompa u kogoś kto zna się na BMW, a nie tylko myśli że się zna. Joe u Ciebie są vanosy, być może jeden vanos "zaciął" się, tzn nie pracuje, lub różnica między kątami zadanymi obydwu vanosów jest zbyt duża i dlatego auto np: nie mocy przy ok 2 tys i powyżej i prycha i kicha tak jak to określiłeś. Tak jak mówię da się to sprawdzić na kompie: wszystkie czujniki, przepływomierz, czujniki wałków rozrządu, vanosy, przepustnicę i jej adaptację itp rzeczy.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  10. #50
    Na razie dzisiaj odstawiłem znowu do warsztatu i jutro czekam na wieści co będzie po podłączeniu nowej przepływki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •